× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności
03.12.2019
Kredyty gotówkowe

Jakich dokumentów będziesz potrzebować wnioskując o kredyt gotówkowy?

Decyzja o skorzystaniu z kredytu gotówkowego może być całkowicie spontaniczna. Co oznacza, że wcześniej nie było okazji dowiedzieć się czegoś więcej o tej usłudze i przygotować do tego, by skutecznie wnioskować o kredyt. Nie musisz się martwić, w tym artykule znajdziesz kilka cennych uwag, które pozwolą ci przygotować wszystkie dokumenty, które mogą okazać się niezbędne, by móc uzyskać dostęp do dodatkowej gotówki. Poświęć kilka minut, a szybko sprawdzisz, co możesz zrobić, zanim złożysz wniosek o kredyt.

Weryfikacja tożsamości

Zanim bank zdecyduje się rozpatrzyć twój wniosek o kredyt, konieczne jest zweryfikowanie twojej tożsamości. Zapobiega to udzieleniu zadłużenia na nieprawidłowe dane, a także ma uchronić przed kradzieżą danych i skorzystaniem z nich w instytucji finansowej.

Bank wymagać będzie od ciebie informacji, które znajdują się w dowodzie osobistym, w tym imię, nazwisko, numer PESEL, a także miejsce zamieszkania. Wszystkie te dane będą konieczne, by prawidłowo wypełnić wniosek o zadłużenie. Na ich podstawie bank będzie mógł sprawdzić informacje na twój temat i skorzystać z Biura Informacji Kredytowej, by zapoznać się z twoją historią kredytową.

Szybko zatem można wywnioskować, że pierwszym i najważniejszym dokumentem w trakcie wnioskowania o kredyt, jest dowód osobisty.

Zaświadczenie o zarobkach

Ubiegając się o kredyt, szczególnie taki o wyższej wartości musisz liczyć się z tym, że bank może wymagać od ciebie zaświadczenia od pracodawcy, które potwierdzi twoje zatrudnienie, a także stałe dochody. To dokument, który pozwala szybko obliczyć zdolność kredytową klienta banku i ustalić, czy będzie on w stanie spłacać raty związane z nowym zobowiązaniem finansowym.

Coraz więcej banków, zwłaszcza w przypadku kredytów do 20 000,00 złotych, pozwala na to, by klient złożył osobiste oświadczenie o zarobkach, co znacznie skraca oczekiwanie na decyzję banku i przygotowanie umowy między stronami.

Jak prawidłowo wypełnić wniosek o kredyt?

Starając się o kredyt gotówkowy, warto rozważyć wysłanie wniosku online. To pozwoli ci zminimalizować wszystkie formalności, a także uniknąć wielogodzinnych kolejek w placówkach banków. Wypełniając wniosek o kredyt, możesz wysłać taki formularz nawet do kilku banków i porozmawiać z konsultantami kilku instytucji, dzięki temu szybko przekonasz się, która z ofert faktycznie będzie dla ciebie najkorzystniejsza.

Do poprawnego wypełnienia wniosku potrzebne będą informacje, które informują o twoich danych osobowych, w tym imię, nazwisko, miasto, w jakim mieszkasz, a także numer telefonu, na jaki kontaktować mogą się z tobą przedstawiciele banku. Wniosek pozwala także określić kwotę zadłużenia, które cię interesuje, dzięki czemu bank będzie w stanie w trakcie rozmowy przedstawić wstępną ofertę.

Pamiętaj, że wypełnienie i wysłanie formularza o kredyt nie zobowiązuje cię do zawarcia umowy. Rozmowę z pracownikiem banku możesz potraktować wyłącznie informacyjnie. Choć z całą pewnością, jest to doskonały sposób, by móc porównać nawet kilka zadłużeń, które cię zainteresują po sprawdzeniu ofert z pomocą rankingu kredytów gotówkowych.

Zobacz też inne artykuły

12.04.2021

Alior Bank i Pożyczka Internetowa - analiza oferty

Szukasz pożyczki, która pomoże ci zdobyć pieniądze na realizację twoich aktualnych celów? A może w twoim budżecie brakuje...
Zobacz więcej
02.04.2021

Pożyczka gotówkowa online w banku - mniej formalności bez ukrytych opłat

Pożyczka gotówkowa online daje wiele możliwości. Szybkie podreperowanie budżetu, możliwość wsparcia finansowego, gdy na twojej drodze...
Zobacz więcej
26.03.2021

Niskie oprocentowanie kredytu gotówkowego, czy zawsze gwarantuje najlepszą umowę z bankiem?

Szukając korzystnego kredytu gotówkowego, skupiasz się wyłącznie na oprocentowaniu nominalnym zobowiązania? Uważasz, że oprocentowanie...
Zobacz więcej
25.03.2021

Kredyt gotówkowy na oświadczenie o zarobkach - zalety oferty

Chcesz skorzystać z kredytu gotówkowego, bo uważasz, że to doskonały sposób, by uniknąć wielu formalności związanych z...
Zobacz więcej
15.03.2021

Kredyt gotówkowy bez historii kredytowej

Pierwszy raz potrzebujesz wsparcia finansowego i zdajesz sobie sprawę z tego, że część usług banków będzie dla ciebie trudniejsza do...
Zobacz więcej
09.03.2021

Kredyt gotówkowy a pożyczka pod zastaw

Chcąc obniżyć koszt kredytu gotówkowego zastanawiasz się nad możliwością skorzystania z pożyczki pod zastaw? Czym różnić się...
Zobacz więcej