03.12.2019
Kredyty gotówkowe

Jakich dokumentów będziesz potrzebować wnioskując o kredyt gotówkowy?

Decyzja o skorzystaniu z kredytu gotówkowego może być całkowicie spontaniczna. Co oznacza, że wcześniej nie było okazji dowiedzieć się czegoś więcej o tej usłudze i przygotować do tego, by skutecznie wnioskować o kredyt. Nie musisz się martwić, w tym artykule znajdziesz kilka cennych uwag, które pozwolą ci przygotować wszystkie dokumenty, które mogą okazać się niezbędne, by móc uzyskać dostęp do dodatkowej gotówki. Poświęć kilka minut, a szybko sprawdzisz, co możesz zrobić, zanim złożysz wniosek o kredyt.

Weryfikacja tożsamości

Zanim bank zdecyduje się rozpatrzyć twój wniosek o kredyt, konieczne jest zweryfikowanie twojej tożsamości. Zapobiega to udzieleniu zadłużenia na nieprawidłowe dane, a także ma uchronić przed kradzieżą danych i skorzystaniem z nich w instytucji finansowej.

Bank wymagać będzie od ciebie informacji, które znajdują się w dowodzie osobistym, w tym imię, nazwisko, numer PESEL, a także miejsce zamieszkania. Wszystkie te dane będą konieczne, by prawidłowo wypełnić wniosek o zadłużenie. Na ich podstawie bank będzie mógł sprawdzić informacje na twój temat i skorzystać z Biura Informacji Kredytowej, by zapoznać się z twoją historią kredytową.

Szybko zatem można wywnioskować, że pierwszym i najważniejszym dokumentem w trakcie wnioskowania o kredyt, jest dowód osobisty.

Zaświadczenie o zarobkach

Ubiegając się o kredyt, szczególnie taki o wyższej wartości musisz liczyć się z tym, że bank może wymagać od ciebie zaświadczenia od pracodawcy, które potwierdzi twoje zatrudnienie, a także stałe dochody. To dokument, który pozwala szybko obliczyć zdolność kredytową klienta banku i ustalić, czy będzie on w stanie spłacać raty związane z nowym zobowiązaniem finansowym.

Coraz więcej banków, zwłaszcza w przypadku kredytów do 20 000,00 złotych, pozwala na to, by klient złożył osobiste oświadczenie o zarobkach, co znacznie skraca oczekiwanie na decyzję banku i przygotowanie umowy między stronami.

Jak prawidłowo wypełnić wniosek o kredyt?

Starając się o kredyt gotówkowy, warto rozważyć wysłanie wniosku online. To pozwoli ci zminimalizować wszystkie formalności, a także uniknąć wielogodzinnych kolejek w placówkach banków. Wypełniając wniosek o kredyt, możesz wysłać taki formularz nawet do kilku banków i porozmawiać z konsultantami kilku instytucji, dzięki temu szybko przekonasz się, która z ofert faktycznie będzie dla ciebie najkorzystniejsza.

Do poprawnego wypełnienia wniosku potrzebne będą informacje, które informują o twoich danych osobowych, w tym imię, nazwisko, miasto, w jakim mieszkasz, a także numer telefonu, na jaki kontaktować mogą się z tobą przedstawiciele banku. Wniosek pozwala także określić kwotę zadłużenia, które cię interesuje, dzięki czemu bank będzie w stanie w trakcie rozmowy przedstawić wstępną ofertę.

Pamiętaj, że wypełnienie i wysłanie formularza o kredyt nie zobowiązuje cię do zawarcia umowy. Rozmowę z pracownikiem banku możesz potraktować wyłącznie informacyjnie. Choć z całą pewnością, jest to doskonały sposób, by móc porównać nawet kilka zadłużeń, które cię zainteresują po sprawdzeniu ofert z pomocą rankingu kredytów gotówkowych.

Zobacz też inne artykuły

22.09.2021

Kredyt na PESEL - czy można uzyskać pożyczkę na numer PESEL?

Polacy mają dzisiaj coraz większe wymagania w zakresie nawiązywania współpracy z bankami. Chcą, aby kredyty były nie tylko tanie, ale...
Zobacz więcej
15.09.2021

Kredyt na fotowoltaikę - ile kosztuje kredyt na fotowoltaikę? Jaki bank wybrać?

Panele fotowoltaiczne pozwalają uniezależnić się od dostawców prądu i wytwarzać w pełni darmową energię elektryczną, a nawet...
Zobacz więcej
13.09.2021

Rozwód a kredyt gotówkowy - jak przebiega spłata kredytu gotówkowego po rozwodzie?

Banki, które udzielają kredyty gotówkowe, nie ingerują w stan cywilny kredytobiorców. Tym samym, takie zobowiązania można...
Zobacz więcej
03.09.2021

Kredyt studencki - gdzie złożyć wniosek o kredyt studencki 2021/2022?

Banki oferują różnego rodzaju zobowiązania kredytowe, jakie są skierowane do różnych grup potencjalnych klientów. Jednym z...
Zobacz więcej
09.08.2021

Okres kredytowania a kredyt gotówkowy - jak najkorzystniej rozłożyć spłatę kredytu?

Kredyt gotówkowy na dowolny cel wyróżnia się nie tylko tym, że klient banku może w znacznie krótszym czasie zdobyć...
Zobacz więcej
02.08.2021

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem – czy to możliwe?

Liczysz na to, że kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem pozwoli ci uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki w przypadku, gdy stopy...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj