Potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki, ale obawiasz się złożyć wniosek o kredyt gotówkowy ze względu na to, że pracujesz na podstawie umowy na czas określony lub na podstawie umowy cywilno-prawnej? W przypadku zadłużenia na dowolny cel możesz liczyć na dużo elastyczniejsze warunki umowy. Bank będzie skłonny, by udzielić ci pomocy finansowej, pod warunkiem, że posiadasz stałe dochody. Klienci posiadający stałe zatrudnienie mogą cieszyć się większą przychylnością instytucji finansowych, co nie zmienia faktu, że bez problemu możesz starać się o kredyt, który pozwoli ci uporać się z problemami finansowymi, szczególnie jeśli zależy ci na szybkim dostępie do dodatkowych pieniędzy.

Kredyt gotówkowy a umowa o dzieło lub umowa zlecenie

Co powinieneś wiedzieć o kredycie w przypadku umowy o pracę na czas określony lub umowę o dzieło i umowę zlecenie? W tym artykule postaramy się przybliżyć ci warunki, jakie związane będą z zadłużeniem na dowolny cel.

Zdolność kredytowa i historia kredytowa

Warunkami uzyskania kredytu, niezależnie od formy zatrudnienia kredytobiorcy, jest wystarczająco wysoka zdolność kredytowa oraz dobra historia kredytowa, która potwierdzi wiarygodność usługobiorcy, starającego się o zobowiązanie.

Banki chcąc oferować atrakcyjne usługi, o długim okresie spłaty i korzystnym oprocentowaniu, muszą dokładnie weryfikować swoich kredytobiorców. Dodatkowo są do tego zobligowane ze względu na prawo bankowe, które wymaga obniżenia ryzyka kredytowego. Instytucje nie mogą udzielić kredytu osobie, która ma już poważne problemy finansowe i narastające długi, gdyż zwiększa się prawdopodobieństwo, że pożyczkobiorca nie będzie miał realnej szansy na spłatę nowego zadłużenia.

Chcesz sprawdzić swoją zdolność kredytową? Na naszej stronie znajdziesz bezpłatny kalkulator zdolności kredytowej, który błyskawicznie pozwoli ci określić, czy będziesz w stanie spłacić wybraną ofertę pod względem wszystkich towarzyszących jej kosztów.

Jako przyszły kredytobiorca możesz także samodzielnie sprawdzić swoją historię kredytową. Masz także możliwość, by osobiście wnioskować o swój raport BIK. Każdy może wystąpić z takim wnioskiem do Biura Informacji Kredytowej, a raz na pół roku możliwe jest otrzymanie takich informacji całkowicie bezpłatnie.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że bank będzie skłonny udzielić ci zgody kredytowej, skorzystaj z możliwości, by sprawdzić swoje szanse na zadłużenie, unikniesz wtedy niepotrzebnego stresu i składania wniosku, o zadłużenie, które może być dla ciebie zbyt kosztowne. Przekonasz się szybko, o jaki kredyt możesz ubiegać się bez żadnych przeszkód, co przyspieszy ci zdobycie środków, jakich potrzebujesz.

Umowa na czas określony

Jeśli pracujesz na podstawie umowy na czas określony, bank może wymagać od ciebie informacji, do kiedy obowiązywać będzie twoja umowa, a także jak długo jesteś już zatrudniony w danej firmie. Kredyt o niskiej wartości i rozłożony na liczbę rat nieprzekraczającą czasu, na jaki masz pewne zatrudnienie, nie będzie stanowił żadnego problemu. Bank bez dodatkowych dokumentów udzieli ci takiego kredytu.

Co jednak w sytuacji, gdy zależy ci na wyższej kwocie, którą będziesz musiał rozłożyć na dłuższy termin? Instytucja może wymagać potwierdzenia twojego pracodawcy o chęci ponownego zatrudnienia po upłynięciu aktualnej umowy. Nie oznacza to jednak, że nie masz szansy na otrzymanie kredytu, na którym faktycznie ci zależy.

Umowa zlecenie i umowa o dzieło

Jeszcze kilka lat temu, pracując na podstawie umowy cywilno-prawnej, kredytobiorca mógł mieć poważne problemy z otrzymaniem zgody kredytowej. Aktualnie banki nie widzą przeszkód, by świadczyć swoje usługi kredytowe takim osobom. Warunki są podobne jak w przypadku innych pożyczkobiorców. Bank wymaga oświadczenia o zarobkach, by móc określić zdolność kredytową, weryfikowana jest także historia kredytowa. Bank z całą pewnością weźmie pod uwagę także staż pracy i okres, na jaki zatrudniony jest przyszły kredytobiorca.