17.01.2020
Kredyty gotówkowe

Umowa zlecenie a kredyt − czy pracując na podstawie umowy cywilnoprawnej otrzymasz kredyt?

Czy masz szansę na kredyt gotówkowy? Często zadajesz sobie pytanie, czy dostanę kredyt na umowę zlecenie? Pamiętaj, ze każdy bank realizuje inną politykę kredytową, natomiast umowa zlecenie a kredyt jest jedną z najczęściej poruszanych kwestii. Okazuje się, że kredyt gotówkowy nie charakteryzuje się dużym ryzykiem kredytowym, więc udzielany jest bardzo często na uproszczonych zasadach. Co więcej, znacznie więcej osób ma szansę na takie zobowiązanie, niż w przypadku, kiedy współpraca ma przewidywać mieszkaniowy kredyt. Umowa o dzieło, zlecenie ani własna działalność gospodarcza nie jest żadną przeszkodą. Dowiedz się więcej.

Umowa zlecenie i umowa o dzieło a kredyt gotówkowy − czy bank udzieli Ci kredytu?

Chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy? Nic dziwnego, że współpraca z bankiem znalazła się w kręgu Twoich zainteresowań. Musisz wiedzieć, że takie zobowiązanie spłaca już co drugi dorosły Polak. Warto jednak sprawdzić własną zdolność kredytową i szansę na możliwość współpracy z instytucją bankową. Nie każdy taką ma. Jeśli generujesz dochody na podstawie innej umowy, niż ta na czas określony albo nieokreślony, najważniejsze zagadnienia dotyczą "kredyt a umowa zlecenie" albo "kredyt umowa o dzieło". Pocieszające jest to, że coraz więcej osób pracuje z tytułu właśnie takich umów, kwestie typu "umowa zlecenie a zdolność kredytowa" są więc rozpatrywane pozytywnie.

Sprawdź: Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny a umowa zlecenie i umowa o dzieło − czy to możliwe?

O ile osoby, które generują zarobek z tytułu umowy o pracę na czas nieokreślony, nie mają zazwyczaj większego problemu, aby uzyskać kredyt hipoteczny, tak nie jest to do końca pewne w przypadku osób zarabiające na umowie o dzieło czy zlecenie.

W pierwszej kolejności sprawdź, które banki podejmują współpracę z takimi klientami i dla których akceptowalna jest umowa o dzieło. Kredyt hipoteczny wykazuje wysokie ryzyko kredytowe, kredytobiorca musi być w pełni wiarygodny i wypłacalny. Dobrym pomysłem jest więc wpisanie hasła typu "umowa zlecenie a kredyt hipoteczny 2021". Dzięki temu uzyskasz informacje, które aktualnie banki oferują zobowiązanie na podstawie takiej umowy.

Kredyt hipoteczny a umowa zlecenie jest jak najbardziej możliwy. Ważne jest natomiast to, żeby dochody z tego rodzaju umowy były osiągane w długim okresie, co najmniej od sześciu miesięcznie i regularnie. Znaczenie ma oczywiście wysokość zarobków. Dokładnie tak samo sytuacja wygląda, jeśli uwzględnimy zagadnienie umowa o dzieło a kredyt hipoteczny.

Pamiętaj, że dla banku najlepszą opcją jest generowanie dochodów na podstawie umowy o pracę, zaś umowa zlecenie czy o dzieło może być dodatkowym wsparciem stałych zarobków. Ponieważ ten rodzaj umowy wiąże się z nieco większym ryzykiem kredytowym, umowa zlecenie albo umowa o dzieło kredyt mieszkaniowy może być oferowany na nieco gorszych warunkach, na przykład z wyższym oprocentowaniem albo większą prowizją za jego udzielenie. Najlepszym sposobem na oszacowanie całkowitych opłat, a więc i opłacalności wybranego zobowiązania, jest ich wyliczenie specjalnym kalkulatorem kredytowym. Z łatwością znajdziesz go pod hasłem typu "kredyt hipoteczny umowa o dzieło kalkulator".

Umowa zlecenie a kredyt − warunki oferty

Jeśli zastanawiasz się, jak dostać kredyt na umowę zlecenie, trafiłeś idealnie, bo tutaj przedstawione są wszystkie szczegóły.

Banki akceptują ten rodzaj generowania dochodów, ale mogą stawiać dodatkowe warunki, dzięki którym zobowiązanie kredytowe będzie lepiej zabezpieczone. Najlepszą opcją jest umowa zlecenie na czas nieokreślony a kredyt. Właśnie taką mogą przedstawiać osoby uprawiające tzw. wolny zawód. Dzisiaj jest to już standard w przypadku wszelkich profesji artystycznych, tzw. kreatywnych, a osoby zarabiające na ich podstawie nie mogą być dyskryminowane przez banki. Zarobki generowane na takie umowy muszą być standardowo nieco wyższe, niż te osiągane na podstawie tradycyjnej umowy o pracę.

Sprawdź koniecznie: Ile kosztuje kredyt 30 tys. złotych? Gdzie złożyć wniosek o kredyt do 30 tys.?

Umowa zlecenie a kredyt − gdzie złożyć wniosek?

Ponieważ na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, banki wręcz walczą o każdego klienta. To dlatego oferują swoje zobowiązania wszystkim wiarygodnym i wypłacalnym klientom, również tym, którzy swoje dochody generują na podstawie dokumentu, jakim jest umowa zlecenie. Kredyt mBank oferowany jest w tym przypadku na naprawdę korzystnych warunkach. Zawsze jednak warto porównać tę ofertę z innymi. Weź pod uwagę zagadnienie "umowa zlecenie kredyt PKO" albo "umowa zlecenie kredyt ING". Różnice pomiędzy propozycjami wybranych instytucji bankowych sprawdzisz najszybciej, korzystając z rankingów kredytowych. To zestawienia, które ujmują kluczowe dla opłacalności oraz atrakcyjności danego zobowiązania czynniki.

Umowa zlecenie a kredyt w banku czy pożyczka w parabanku?

Usługi finansowe oferowane są nie tylko przez banki. Bez problemu możesz wziąć nie tylko kredyt na umowę o dzieło. Korzystniejsze warunki zobowiązania może proponować parabank, czyli instytucja pozabankowa. Musisz wiedzieć, że umowa zlecenie a pożyczka jest jak najbardziej dostępna, bo firmy pożyczkowe z reguły weryfikują swojego klienta tylko na podstawie dowodu osobistego. Podstawa generowania dochodów oraz ich wysokość nie mają większego znaczenia. To też opcja dla osób zadłużonych i niepracujących, które nie mają szans na współpracę z bankiem.

Nie przegap: Kredyt dla bezrobotnych − czy banki oferują pożyczki dla bezrobotnych?

Zobacz też inne artykuły

18.03.2022

Czym jest limit w koncie? Jak zamknąć i jak spłacić limit w koncie?

Limit w koncie może stanowić doskonałą formę finansowego wsparcia, jeśli dodatkowe środki traktuje się jedynie jako rezerwę, na przykład w...
Zobacz więcej
08.03.2022

Pożyczka dla samozatrudnionych w ramach Tarczy Antykryzysowej – najważniejsze informacje

Pożyczka dla samozatrudnionych jest jedną z opcji wsparcia dla mikroprzedsiębiorstw, które najbardziej dotknął kryzys związany z...
Zobacz więcej
28.02.2022

Jak otrzymać zwrot prowizji za kredyt?

Musisz wiedzieć, że oprocentowanie nie jest jedynym kosztem Twojego kredytu. Chcąc zaciągnąć tego rodzaju zobowiązanie, weź pod uwagę, że...
Zobacz więcej
21.02.2022

Ile wynosi najniższa emerytura w Polsce? Najniższa emerytura brutto, netto

Najniższa emerytura to minimalne świadczenie, które przysługuje osobom w uzyskującym uprawnienia emerytalne – po przekroczeniu...
Zobacz więcej
17.02.2022

Co może stanowić zabezpieczenie kredytu gotówkowego i hipotecznego? Różnice

Chociaż banki są instytucjami zaufania publicznego, to jednak działają komercyjnie. Oznacza to, że istotą ich funkcjonowania jest generowanie...
Zobacz więcej
04.02.2022

Ile wynosi i od czego zależy maksymalna kwota kredytu gotówkowego?

Już co drugi dorosły Polak posiada przynajmniej jedno zobowiązanie kredytowe. Nie wynika to tylko z konieczności uzyskania finansowego wsparcia,...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj