30.03.2020
Kredyty hipoteczne

Kredyt hipoteczny na 200 tysięcy złotych - gdzie złożyć wniosek o kredyt w takiej kwocie?

Kredyt hipoteczny jest niewątpliwie jedną z ofert, która wymaga odpowiedniego przygotowania i weryfikacji dostępnych możliwości. Wysoka kwota kredytu, a także długi termin spłaty, sprawia, że zobowiązanie łączy klienta z bankiem na wiele lat, podczas których kredytobiorca musi wywiązać się z harmonogramu spłat. Nie zmienia to jednak faktu, że kredyt hipoteczny jest bardzo popularny, a jednocześnie jest usługą, która pozwala zrealizować prawdziwe marzenia o własnym mieszkaniu.

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny na 200 tysięcy złotych? Co powinno zwrócić twoją uwagę podczas weryfikowania oferty? Jak zaplanować spłatę zobowiązania i co musisz wiedzieć o wkładzie własnym w przypadku kredytu hipotecznego? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na kilka bardzo popularnych pytań, które pojawiają się wśród osób, które zdecydowane są na to, by skorzystać z oferty banku, by móc sfinansować kupno domu lub mieszkania.

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny jest bardzo specyficznym zadłużeniem, którego nie można pomylić z żadną inną ofertą dostępną w bankach, czy parabankach. Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem celowym, co oznacza, że oferta pozwala wyłącznie na zrealizowanie udokumentowanego kupna lub budowy domu, mieszkania, lokalu użytkowego, czy gruntu. Bank wymaga szeregu dokumentów, które potwierdzą wartość nieruchomości, a także prawo do kupna nieruchomości. Kredyt hipoteczny, jak wskazuje sama nazwa, korzysta z zabezpieczenia kredytu w postaci tytułowej hipoteki. Bank minimalizuje tym sposobem ryzyko finansowe, co oznacza, że w przypadku klienta, który nie będzie spłacać rat, bank może drogą sądową odebrać prawa do własności hipoteki w ramach zadośćuczynienia.

Interesuje cię kredyt hipoteczny na remont domu? To możliwe, musisz jednak przygotować się i przedstawić wszystkie etapy zaplanowanych prac remontowych.

Kredyt hipoteczny w euro? To oferta dostępna wyłącznie dla osób, które zarabiają w tej walucie. Jeśli szukasz więcej informacji na temat zadłużenia, zachęcamy do sprawdzenia licznych porad finansowych, które publikowane są na naszej stronie.

TOP 3 - najlepsze oferty na 200 tysięcy złotych

Szukasz szybkiej podpowiedzi, gdzie możesz ubiegać się o kredyt hipoteczny o wartości 200 tysięcy złotych? Nie musisz marnować wielu godzin na samodzielne śledzenie aktualnych ofert. Zapewnimy ci, bez wychodzenia z domu, w dodatku całkowicie bezpłatnie, dostęp do najlepszego porównania aktualnych zobowiązań. Ranking kredytów hipotecznych jest prostym narzędziem, które wymaga od ciebie wypełnienia tylko dwóch informacji, dzięki którym oferty wyświetlą się od tej najatrakcyjniejszej, po te które nie są warte twojej uwagi.

Tym razem przygotowaliśmy symulację kredytu na 200 tysięcy złotych, którego termin spłaty wynosi 25 lat. Pamiętaj, że szukając oferty o krótszym lub dłuższym terminie kredytowania, możesz tę wartość zmienić bezpośrednio na stronie rankingu, wtedy poznasz wynik dla oferty, która jest dla ciebie najbardziej interesująca i dostosowana do twoich potrzeb.

Oto trzy oferty, które możemy polecić wszystkim przyszłym kredytobiorcom, szukającym najlepszego kredytu hipotecznego na 200 tysięcy złotych:

  1. Kredyt Hipoteczny w Citi Banku Handlowym - RRSO 2,95%, rata miesięczna 939,00 złotych.

  2. Kredyt Hipoteczny w ING Banku Śląskim - RRSO 2,96%, rata miesięczna 940,00 złotych.

  3. Kredyt Hipoteczny w BNP Paribas - RRSO 3,01%, rata miesięczna 945,00 złotych.

Termin spłaty - co brać pod uwagę?

Wciąż ciężko ci określić, w jakim terminie będziesz w stanie spłacić kredyt na mieszkanie? Nie bez przyczyny kredyt hipoteczny wyróżnia się bardzo długim okresem spłaty, sięgającym nawet do 35 lat. Decydując się na kredyt o tak wysokiej wartości, warto rozważyć, ile miesięcznie będziesz w stanie przeznaczać na spłatę zobowiązania. Im dłuższy termin spłaty, tym niższa miesięczna rata, a także wyższa zdolność kredytowa. Jednak poza zaletami, długi termin spłaty wiąże się także z wadą, im dłużej spłacać będziesz swoje zobowiązanie, tym wyższy będzie całkowity koszt kredytu, ze względu na spłacanie odsetek.

Pamiętaj, by wybierając kredyt dostosować okres kredytowania do swoich możliwości, nigdy nie decyduj się na zbyt krótki termin spłaty, który spowoduje, że wysokie raty będą dla ciebie uciążliwe, tym sposobem łatwo wpaść w zadłużenie.

Weź pod uwagę swoją aktualną sytuację finansową, a także możliwe zmiany, w tym tymczasową utratę pracy, chorobę, czy dodatkowe wydatki. Jeśli twój budżet będzie zaplanowany w taki sposób, by nie zostały ci żadne dodatkowe środki, być może warto rozłożyć kredyt na dłuższy termin i spłacać niższe raty.

Wkład własny

Każdy kredytobiorca starający się o kredyt hipoteczny zobowiązany jest do wpłacenia wkładu własnego. Zgodnie z aktualnym prawem, kredytobiorca powinien posiadać przynajmniej 20% wartości całej nieruchomości. Jeśli jednak kwota twoich oszczędności jest nieco mniejsza, także masz szansę na zobowiązanie. Wiele banków oferuje kredyt nawet w przypadku 10% wkładu własnego, gwarantując ubezpieczenie niskiego wkładu własnego.

Zanim jednak zdecydujesz się na takie warunki, pamiętaj, że ubezpieczenie tego typu będzie dla ciebie dodatkowym kosztem. Zwróć uwagę na to, ile zapłacisz za skorzystanie z ubezpieczenia wkładu własnego i porównaj oferty różnych banków pod tym względem.

Czy warto skontaktować się z bankiem online?

Aktualna sytuacja związana z pandemią koronawirusa wręcz zmusza do tego, by maksymalnie ograniczyć swój kontakt z innymi osobami, to dotyczy także wizyt w bankach. Jeśli masz taką możliwość, postaraj się jak najwięcej formalności wykonać drogą elektroniczną. To oznacza, że pierwszy kontakt w sprawie kredytu hipotecznego, może odbyć się całkowicie online. Korzystając z naszej strony, a także licznych narzędzi finansowych z pewnością uda ci się wybrać ofertę, która zwróci twoją uwagę. Nie wychodząc z domu, możesz wypełnić prosty wniosek o kredyt, który znajdziesz po kliknięciu konkretnej oferty na naszej stronie. Wystarczy, że podasz swoje imię, nazwisko i numer telefonu komórkowego, a pracownik banku będzie w stanie oddzwonić o ciebie nawet w ciągu kilkunastu minut. To doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu nie tracąc czasu otrzymasz wszystkie informacje, bezpośrednio od pracownika banku. Możliwe będzie umówienie spotkania, a także zdobycie wiadomości, jakie dokumenty przygotować na pierwsze spotkanie już bezpośrednio w placówce banku.

Oblicz swoją zdolność kredytową

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o wypełnieniu wniosku o kredyt, sprawdź, czy masz szansę na to, by otrzymać zgodę kredytową. Z naszą pomocą szybko określisz, czy stać cię na kredyt hipoteczny na 200 tysięcy złotych. Kalkulator zdolności kredytowej może okazać się świetnym narzędziem, by zweryfikować, czy twoje dochody i miesięczne wydatki pozwolą na to, by bank był skłonny udzielić ci zadłużenia. To szczególnie ważne, jeśli do tej pory nie zastanawiało cię to, czy rzeczywiście masz szansę na spłatę zadłużenia, wraz z wszystkimi dodatkowymi opłatami. Wystarczy, że podasz kwotę kredytu, termin, w jakim chcesz go spłacić, a także uzupełnisz dane związane z twoimi dochodami i stałymi wydatkami. Kalkulator w ciągu zaledwie kilku minut pomoże ci ustalić, czy kwota kredytu nie jest zbyt wysoka, lub czy termin spłaty nie powinien zostać wydłużony, by zwiększyć twoją zdolność kredytową. Warto skorzystać z tej możliwości, szczególnie że to całkowicie darmowe i bezpieczne.

Zobacz też inne artykuły

11.06.2021

500 plus a kredyt hipoteczny - czy 500 plus zwiększy Twoją zdolność kredytową?

500 plus zasila budżet wielu Polskich rodzin, nic dziwnego zatem, że wielu potencjalnych kredytobiorców, zastanawia się, czy 500 plus ma...
Zobacz więcej
28.05.2021

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny - co wybrać planując kupno mieszkania?

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny? To pytanie, które dość często pojawia się wśród osób, które...
Zobacz więcej
24.05.2021

Wynajem czy kupno mieszkania - co się opłaca?

Wiele młodych osób rezygnuje z kupna mieszkania ze względu na koszt, jaki wiąże się z nabyciem nieruchomości. Choć możliwe jest...
Zobacz więcej
20.05.2021

Kredyt gotówkowy na wkład własny?

Brak wkładu własnego praktycznie uniemożliwia skuteczne ubieganie się o kredyt na mieszkanie. Dla wielu Polaków, zgromadzenie większej...
Zobacz więcej
10.05.2021

Kredyt hipoteczny PKO Bank Polski

Szukasz banku, który pomoże ci zrealizować marzenie o budowie domu lub kupnie mieszkania? Kredyt hipoteczny PKO BP bez wątpienia przyciąga...
Zobacz więcej
20.04.2021

Kredyt hipoteczny Top 3 - kwiecień 2021

Zainteresowanie kredytami hipotecznymi nie zmalało mimo wciąż trwającej pandemii i problemami ze sprzedażą produktów finansowych w...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj