07.04.2020
Kredyty hipoteczne

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt hipoteczny?

Deweloperzy potwierdzają, że coraz więcej nieruchomości nabywanych jest za gotówkę. Nie oznacza to jednak, że spadło zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi. Wręcz przeciwnie, na rynku tego sektora rynku widać ogromny rozwój, przez co nieruchomości nabywane są w znacznie większej ilości. Wszystko to sprawia, że nawet pomimo wzrostu inwestycji własnych oszczędności, instytucje bankowe udzielają również kredyty hipoteczne. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny? Wszystko zależy od potrzeb kredytobiorcy, jego możliwości spłaty zobowiązania, ale również indywidualnej polityki, jaką prowadzi każdy bank. Poznaj szczegóły już teraz.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Nie można jednoznacznie wskazać, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt na mieszkanie. Takie pytanie może zadać sobie oczywiście każdy potencjalny klient instytucji bankowej, natomiast kwestie te rozpatrywane są zawsze indywidualnie. Wiadomo na pewno, że kredyt hipoteczny może być udzielony tylko klientom w pełni wiarygodnym i wypłacalnym. Bank weryfikuje zdolność kredytową wnioskującego o finansowe wsparcie i dopiero na tej podstawie wydaje decyzję o przyznaniu kredytu. Nie da się wskazać, ile trzeba zarabiać, aby otrzymać kredyt hipoteczny, ponieważ w pierwszej kolejności trzeba uwzględnić wartość zobowiązania, wysokość miesięcznej raty, liczbę raty, całkowite koszty kredytu, jak również politykę kredytową, którą stosuje każdy bank i ogólną sytuację na rynku w tej branży. Im większy kredyt ma zostać zaciągnięty, tym zarobki kredytobiorcy muszą być wyższe. Instytucja bankowa musi mieć pewność, że klient będzie w stanie regulować powstałe należności.

Jeśli chcesz sprawdzić, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny 2021, najlepiej poznać konkretną ofertę wybranego banku. Możesz też skorzystać z dostępnego w sieci kalkulatora kredytowego, by zweryfikować własną zdolność kredytową. Narzędzie, takie jak ranking kredytowy pozwoli Ci natomiast poznać konkurencyjne propozycje różnych instytucji, dzięki czemu dokonasz wyboru oferty "szytej na miarę" Twoich potrzeb, oczekiwań oraz możliwości spłaty.

Jak widzisz, to, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt, jest kwestią naprawdę indywidualną.

Sprawdź: Najniższa krajowa a kredyt hipoteczny − czy zarabiając minimalne wynagrodzenie otrzymasz zgodę na kredyt hipoteczny?

Ile musi zarabiać singiel, aby dostać kredyt hipoteczny?

Co ciekawe, istnieją różne sposoby, aby poprawić swoją zdolność kredytową i móc otrzymać kredyt hipoteczny. Warto uwzględnić, że jest to zobowiązanie o ogromnym ryzyku kredytowym, dlatego też banki stawiają duże wymagania wobec swoich potencjalnych klientów.

Ważną informacją jest to, że kredyt hipoteczny można zaciągać samodzielnie albo wraz ze współkredytobiorcą, zwiększając jednocześnie szansę na otrzymanie decyzji pozytywnej. Jeśli takie zobowiązanie biorą dwie osoby, jednocześnie wartość ich dochodów jest sumowana, a więc wykazywana jest o wiele lepsza wypłacalność i wiarygodność.

Trzeba jednocześnie przyznać, że kredyty mieszkaniowe coraz chętniej zaciągane są tylko przez jednego kredytobiorcę. Polskie społeczeństwo stale się wzbogaca, stać nas na samodzielne regulowanie należności, a generowane dochody są wystarczające, aby uzyskać decyzję pozytywną. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny? Singiel musi na pewno zarabiać więcej, niż osoby, które biorą kredyt razem. Bank ponosi większego ryzyko niewypłacalności klienta, ponieważ cała odpowiedzialność za regulowanie miesięcznych rat spoczywa na tylko jednej osobie.

Zdolność kredytowa na podstawie zarobków kredytobiorcy

Jak wspomnieliśmy, dla banku kluczowa jest zdolność kredytowa potencjalnego klienta, a ta wyliczana jest przy uwzględnieniu różnych czynników. Tym kluczowym są zarobki kredytobiorcy. Osoby niepracujące albo zarabiające zbyt mało, raczej nie mają szans na współpracę z instytucją bankową. Pamiętajmy jednocześnie, że dochody klienta zestawiane są zawsze z innymi kosztami stałymi, jakie ten ponosi w ciągu każdego miesiąca. Może okazać się, że sama wartość dochodów jest wysoka, ale inne kredyty, pożyczki i różnego rodzaju finansowe zobowiązania pochłaniają ich znaczną część.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny o konkretnej kwocie? Porównanie ofert

Wartość kredytu hipotecznego za każdym razem jest inna. Wylicza się, że przeciętne zobowiązanie tego rodzaju brane jest na 350 000 złotych. Tylko od klienta banku zależy, o jaką kwotę finansowego wsparcia chce wnioskować w ramach potrzeby nabycia nieruchomości. Pytanie, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny 100 000 złotych albo ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny 300 000 złotych, należy zadawać bezpośrednio w wybranej instytucji bankowej.

Oczywiście, wartość koniecznych zarobków można szacować i przybliżać, korzystać z wyżej wymienionych narzędzi, jak ranking czy kalkulator kredytowy. Z całą pewnością przybliżą one oferty bankowe i podpowiedzą, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny. Kalkulator nigdy nie wskaże jednak konkretnej, ostatecznej wartości, bo taką wyliczają banki na podstawie wniosku o kredyt. Nie ma jednak wątpliwości, że jest pomocny na etapie przygotowania się do wnioskowania o tego rodzaju zobowiązanie.

Jak zwiększyć zdolność kredytową wnioskując o kredyt hipoteczny?

Zadajesz sobie pytanie, jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach? Możesz je zwiększyć, podejmując czasowo dodatkową pracę zarobkową. Zawsze możesz też wziąć kredyt z drugą osobą. Niektóre banki akceptują dodatkowe zabezpieczenie, na przykład w postaci hipoteki innej nieruchomości, która jest Twoją własnością.

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas – kalkulator, warunki, opinie

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny? Podsumowanie

Zanim złożysz wniosek do konkretnego banku, oszacuj, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny. Forum, ranking czy kalkulator są w tym celu niezbędnymi narzędziami. Pamiętaj, że negatywna decyzja ze strony banku będzie niekorzystnie wpływać na Twoją historię kredytową. Najlepiej najpierw poznać konkretne warunki i wymagania ze strony instytucji bankowej, a dopiero potem zdecydować się na współpracę.

Kliknij i sprawdź: Ile kosztuje kredyt na wykończenie domu?

Zobacz też inne artykuły

14.01.2022

Zadatek na mieszkanie a zaliczka – różnice. Zadatek i zaliczka a kredyt hipoteczny

Jeszcze przed podpisaniem aktu notarialnego, chętny nabycia nieruchomości najczęściej zobowiązany jest do wpłacenia sprzedającemu zadatku lub...
Zobacz więcej
03.01.2022

Czym jest kredyt denominowany? Kredyt denominowany a indeksowany

Kredyt hipoteczny, czyli zobowiązanie zaciągane w celu nabycia nieruchomości jest wciąż jednym z najchętniej zaciąganych. Ponieważ na rynku...
Zobacz więcej
20.12.2021

Jak obniżyć koszt kredytu hipotecznego?

Czy wiesz, że jednym z najczęściej zaciąganych zobowiązań kredytowych jest kredyt hipoteczny? Okazuje się, że Polacy chętnie podejmują...
Zobacz więcej
13.12.2021

Ile kosztuje kredyt hipoteczny w Citi Banku Handlowym?

Największą popularnością cieszą się kredyty gotówkowe, natomiast eksperci rynku finansowego podkreślają, że w ostatnim czasie szybko...
Zobacz więcej
29.11.2021

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas – kalkulator, warunki, opinie

Na rynku usług kredytowych panuje ogromna konkurencja, a praktycznie każda instytucja bankowa, która działa komercyjnie na terenie naszego...
Zobacz więcej
10.11.2021

Odbiór mieszkania od dewelopera − co warto sprawdzić przed odbiorem mieszkania?

Nieruchomości z rynku pierwotnego cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko dlatego, że są zupełnie nowe, budowane zgodnie z...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj