Zastanawiając się przez dłuższy czas nad zaciągnięciem kredytu, z pewnością twoją uwagę zwróci koszt tej oferty. Chcesz cieszyć się dodatkową gotówką, ale nie chcesz przepłacać? To całkowicie naturalne. Wielu przyszłych kredytobiorców szuka ofert, które gwarantują najlepsze warunki finansowe, dając bezpieczeństwo i zapewniając ułatwioną spłatę pożyczki na dowolny cel. Twój kredyt może być atrakcyjny pod wieloma względami, zanim jednak podpiszesz umowę, sprawdź, jaką rolę w przypadku kredytów gotówkowych, a także innych zadłużeń ma zmiana stóp procentowych, dokonywana przez Radę Polityki Pieniężnej. Mając większą świadomość finansową, będziesz mieć wiedzę, kiedy warto starać się o zadłużenia, by zyskać na tym jak najwięcej. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć ci, jak stopy procentowe wpływają na oferty banków i jak możesz wykorzystać wiedzę o działaniach RPP w kwestii polityki pieniężnej.

Zmiana stóp procentowych a kredyt gotówkowy

Rekordowo niskie stopy procentowe NBP

W tym roku byliśmy świadkami dwukrotnego obniżenia stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Działania Rady Polityki Pieniężnej, są niewątpliwie związane z sytuacją epidemiologiczną w kraju. Nie zmienia to jednak faktu, że mamy do czynienia z rekordowo niskimi stopami procentowymi NBP, co powinno zainteresować wszystkie osoby, które już od dłuższego czasu czekają na odpowiedni moment, by wnioskować o zadłużenie na dowolny cel, czy kredyt hipoteczny.

Obniżenie stóp procentowych wpływa na wszystkie oferty, jakie możemy znaleźć wśród usług banów, każdy kredyt, a także oferty oszczędnościowe. Śledząc wprowadzane zmiany, a także interesując się prognozami kolejnych działań Rady Polityki Pieniężnej, możesz mieć świetną okazję do tego, by podpisać umowę, która będzie się znacznie wyróżniać na tle innych zadłużeń finansowych.

Zmiana stóp procentowych - co może zyskać kredytobiorca

Co dla kredytobiorcy oznacza zmiana stóp procentowych NBP? Uważasz, że nie musisz interesować się polityką pieniężną? Przekonaj się, że będzie miała ona dla ciebie kluczowe znaczenie, jeśli faktycznie zależy ci na tym, by twój kredyt prezentował jak najlepsze warunki. Zmiana stóp procentowych ma realny wpływ na zmianę oprocentowania kredytów. To główny powód, dla którego to wartość, którą warto znać.

Obniżka stóp procentowych powoduje obniżenie oprocentowania nominalnego, które zależne jest od stopy bazowej NBP. Zanim jednak zaczniesz wyszukiwać ofert o najniższym oprocentowaniu nominalnym, pamiętaj, że koszt kredytu składa się także z innych opłat, np. opłaty przygotowawczej, czy marży. Chcąc podpisać najkorzystniejszą umowę, musisz zatem zwracać uwagę na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, to dzięki niej szybko ustalisz, który bank zapewnia najlepszy kredyt gotówkowy.

Obniżenie stóp procentowych może pozwolić ci na oszczędności podczas spłaty kredytu, pamiętaj jednak, że banki obniżając oprocentowanie swoich usług, chętnie podwyższają pozostałe koszty.

Korzystne oprocentowanie kredytów gotówkowych - sprawdź ranking

Jak aktualna sytuacja wpłynęła na koszt kredytów gotówkowych dostępnych w bankach? Przekonaj się o tym, korzystając z naszego rankingu kredytów gotówkowych. To twój pierwszy kredyt i chcesz dowiedzieć się o ofertach kredytowych jak najwięcej? Zapewniamy, że z naszą pomocą w ciągu zaledwie kilku minut poznasz wszystkie warunki kredytu, które będą dla ciebie istotne podczas wybierania odpowiedniego zobowiązania. Ranking kredytów pozwoli ci dostosować kwotę zadłużenia, a także termin spłaty do twoich oczekiwań. Po wypełnieniu odpowiednich pól wystarczy, że sprawdzisz, które usługi znalazły się na szczycie rankingu, a w ich opisie znajdziesz nie tylko oprocentowanie, ale także RRSO, czy nawet orientacyjną miesięczną ratę zadłużenia. Wszystko to bez wychodzenia z domu, z pomocą komputera lub telefonu z dostępem do internetu. Gwarantujemy, że porównując oferty na naszej stronie, dowiesz się o wszystkich haczykach, czy warunkach, które powinny zwrócić twoją uwagę. Wybór kredytu gotówkowego online nigdy nie był tak prosty.

Kredyt gotówkowy a kredyt hipoteczny - różnice związane ze stopami procentowymi

Zmiana stóp procentowych NBP będzie zupełnie inaczej odczuwalna dla klientów, którzy korzystają z kredytu gotówkowego, a kredytu hipotecznego. Usługobiorcy, którzy już spłacają kredyt gotówkowy, w żaden sposób nie odczują zmiany oprocentowania, wpłynie ono wyłącznie na nowe oferty, udzielone dopiero po wprowadzonych przez RPP zmianach. Oprocentowanie kredytów gotówkowych należy najczęściej do stałych, co oznacza, że klient podpisując umowę, ma świadomość tego, jak będzie prezentować się rata kredytu, zarówno w pierwszym, jak i ostatnim miesiącu spłaty.

Stopy procentowe mają zupełnie inny wpływ na kredyt hipoteczny. To oferta, która najczęściej zapewnia zmienne oprocentowanie, zależne od stawki WIBOR, choć na rynku pojawiły się kredyty hipoteczne ze stałym oprocentowaniem. W przypadku kredytu na mieszkanie, zmiany stóp procentowych dotkną zarówno nowych klientów banku, którzy dopiero zdecydują się podpisać umowę, jak i klientów, którzy są już w trakcie spłacania kredytu. Obniżenie stóp procentowych NBP oznacza dla kredytobiorców obniżenie raty kredytu hipotecznego.

Czy warto złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online?

Szukasz kredytu gotówkowego online, ale wciąż nie masz pewności, czy to najlepszy moment do tego, by skorzystać ze środków na dowolny cel? Obniżone stopy procentowe NBP zapewnią ci doskonałe warunki kredytu, dzięki czemu oprocentowanie zobowiązania nie będzie dla ciebie uciążliwe podczas spłaty. Warto także złożyć wniosek o kredyt online, dzięki temu zaoszczędzisz swój czas, a także zadbasz o swoje zdrowie w trakcie panującej pandemii. Wypełnienie formularza jest proste, a dodatkowo, zajmie ci tylko kilka minut. Wysłanie wniosku nie oznacza, że musisz podpisać umowę z bankiem. Jest to jednak prosta forma kontaktu, dzieki, któremu pracownik banku będzie miał okazję przedstawić ci wszystkie warunki oferty, dostosowane już do twojej indywidualnej sytuacji. To doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu, ale także pieniędzy, jeśli zdecydujesz się na kredyt objęty promocją, a dostępny wyłącznie online.