× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności
10.07.2020
Kredyty konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny - jakie oferty warto poddać konsolidacji, a kiedy z tego zrezygnować?

Zaciągnięcie zobowiązania finansowego stało się w ostatnich latach dużo łatwiejsze. Na rynku pojawiło się także dużo więcej ofert kredytowych oraz rosnących na popularności pożyczek. Klienci banków i firm pożyczkowych coraz chętniej podejmują decyzję o zawarciu umowy, często korzystając już z innych usług tego typu. Łatwy dostęp do dodatkowych pieniędzy prowadzi jednak do ryzykownych decyzji, które mogą okazać się szkodliwe dla osoby, której budżet w wyniku nagłych i niespodziewanych sytuacji znacznie się zmniejszy. Jak w takiej sytuacji poradzić sobie z zobowiązaniami, które, choć wcześniej nie stanowiły żadnego wyzwania, nagle okazują się dużym obciążeniem i mogą wywołać poważne problemy? Pomóc w spłacie może ci kolejny kredyt, choć brzmi to absurdalnie, taka idea przyświeca ofercie, jaką jest kredyt konsolidacyjny. Z pomocą tego zobowiązania spłacisz inne swoje zadłużenia i obniżysz miesięczne raty. Kiedy skorzystać z konsolidacji? W jakiej sytuacji nie warto ubiegać się o to zobowiązanie? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Wątpisz w atrakcyjność kredytu konsolidacyjnego? Choć podpisanie kolejnej umowy z bankiem, może początkowo wydawać się bardzo ryzykowne, kredyt konsolidacyjny wiąże się z warunkami, które faktycznie są pomocne w spłacie innych zobowiązań. Wydłużając termin spłaty, a także gwarantując atrakcyjne oprocentowanie kredytu, możesz liczyć na to, że twoja miesięczna rata będzie nawet kilkaset złotych niższa. Niższy miesięczny koszt kredytu to ogromne ułatwienie w spłacie, dzięki czemu możesz mieć pewność, że mimo wcześniejszych problemów uda ci się spłacić całe zobowiązanie.

Chcesz mieć pewność, że oferta pomoże ci obniżyć ratę? Skorzystaj z symulacji zadłużenia i sprawdź nasz ranking kredytów konsolidacyjnych. Możesz tam ustalić wartość zadłużenia, a także wybrać, w jakim czasie chcesz spłacić zobowiązanie. Ranking automatycznie wyświetli ci najkorzystniejsze oferty, a ty będziesz mieć szansę sprawdzić RRSO ofert, a także przykładowe raty, dzięki czemu szybko przekonasz się, czy któraś oferta zachęci cię do zawarcia nowej umowy z bankiem.

Jakie zadłużenia możesz skonsolidować?

Spłacasz kilka różnych zobowiązań finansowych? W takiej sytuacji warto sprawdzić, czy każda z ofert podlega konsolidacji z pomocą kredytu w banku. Okazuje się bowiem, że instytucje finansowe nie są chętnie do konsolidowania wszystkich dostępnych zadłużeń. Jeśli spłacasz tylko usługi dostępne w bankach, nie masz powodu do niepokoju, kredyt konsolidacyjny bez trudu będzie mógł spłacić zadłużenia tego typu, niezależnie od rodzaju usługi. Skonsolidować możesz kredyt gotówkowy, limit kredytowy przypisany do konta, kartę kredytową, kredyt na samochód, a nawet kredyt hipoteczny.

Rozczarowanie czeka jednak klientów, którzy wcześniej chętnie korzystali z usług firm pożyczkowych i mają np. kilka niespłaconych pożyczek online. Kredyt konsolidacyjny nie przewiduje konsolidacji ofert, jakie znaleźć można w parabankach.

Kiedy skorzystać z konsolidacji?

Nie masz pewności, czy w twojej sytuacji zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego będzie dobrym rozwiązaniem? Wszystko zależy od twojej sytuacji finansowej, potrzeb, jakie masz, a także problemów, które stanęły na twojej drodze do spłaty wcześniejszych zadłużeń. Twoje problemy finansowe są długotrwałe? Wiesz, że twój budżet domowy się zmienił i nie masz wpływu na to, by wrócił do wcześniejszego stanu? Poważna choroba w rodzinie, która wymaga większych wydatków? Powiększenie rodziny i wyższe wydatki na utrzymanie? Gorsze warunki w pracy? Jest wiele sytuacji, które mogą mieć wpływ na to, jak przebiegać będzie spłata twoich zadłużeń. Podpisując umowy z bankiem i będąc w dobrej sytuacji finansowej, nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że za kilka lat zobowiązanie może okazać się zbyt kosztowne. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, kredyt konsolidacyjny jest usługą dla ciebie. Pozwoli ci trwale obniżyć miesięczną ratę i uniknąć poważnych kłopotów, np. zaległości w spłacie, czy nawet zajęcia komorniczego.

Alternatywne rozwiązanie - kiedy nie warto decydować się na konsolidację zadłużenia?

Jesteś blisko spłaty jednego ze swoich zobowiązań? A może twoje problemy ze spłatą są tylko chwilowe i wiesz, że już za kilka tygodni uregulowanie wszystkich kredytów nie będzie tak trudne? Kredyt konsolidacyjny prawdopodobnie wcale nie jest ci potrzebny. Wystarczy dostosować warunki spłaty, a także zgłosić się do banku i złożyć wniosek np. o skorzystanie z wakacji kredytowych. To duże ułatwienie i szansa na odzyskanie pełnej płynności finansowej w dużo krótszym czasie.

Warto w takiej sytuacji rozważyć także to, że choć kredyt konsolidacyjny wiąże się z ogromnymi plusami i faktycznie jest w stanie pomóc w spłacie zobowiązania, może oznaczać, wyższy całkowity koszt kredytu. Dlatego mając okazję spłacić swoje zobowiązania bez dodatkowej pomocy, zrezygnuj z podpisania kolejnej umowy w banku.

Złóż wniosek online i ciesz się szybkim kontaktem z bankiem

Kredyt konsolidacyjny jest ofertą dla ciebie? Porównaj dostępne oferty online z naszą pomocą. Wystarczy ci kilka minut, by przeanalizować, która z ofert faktycznie będzie dla ciebie najkorzystniejsza pod każdym względem. Jeśli chcesz mieć pewność, że koszt kredytu będzie najniższy, pamiętaj, by zwrócić uwagę na RRSO zobowiązania. Warunkiem, który pomoże ci maksymalnie obniżyć miesięczną ratę kredytu, jest wydłużenie okresu spłaty, zwracaj więc uwagę na oferty, które zapewniają te warunki.

Na naszej stronie znajdziesz aktualny ranking kredytów konsolidacyjnych, a dodatkowo możesz wypełnić i wysłać wniosek do banku. To świetna okazja, by szybko skontaktować się z pracownikiem instytucji i zapoznać się z ofertą, która zostanie przygotowana do twojej indywidualnej sytuacji.

Jak wypełnić wniosek? To proste wystarczy, że podasz poprawnie kilka podstawowych danych, w tym swoje imię, nazwisko, a także numer telefonu komórkowego.

Zobacz też inne artykuły

08.04.2021

Planujesz konsolidację kredytów? Sprawdź ranking kredytów konsolidacyjnych

Twój miesięczny budżet stał się niższy, a spłata kilku rat twoich wcześniejszych zobowiązań zaczęła ci ciążyć i obawiasz się,...
Zobacz więcej
31.03.2021

Kredyt konsolidacyjny 50 tysięcy złotych - wybierz najtańsze zobowiązanie

Kredyt konsolidacyjny ma na celu ułatwić ci spłatę wcześniej zaciągniętych zadłużeń, co oznacza, że wyjątkowo ważny będzie koszt tego...
Zobacz więcej
18.03.2021

Konsolidacja kredytu hipotecznego

Szukasz usługi, która pomoże ci szybko zapomnieć o problemach finansowych? Kredytobiorcy spłacający swoje zobowiązania muszą...
Zobacz więcej
04.03.2021

Kredyt konsolidacyjny ranking na marzec 2021

Konsolidacja może uratować cię przed długami. Jeśli twój domowy budżet znacznie zmalał, a ty szukasz oszczędności wszędzie tam,...
Zobacz więcej
19.02.2021

Kredyt celowy - więcej formalności, ale niższe oprocentowanie

Kredyty celowe cieszą się dużym powodzeniem, choć trzeba liczyć się z tym, że bank będzie wymagać w ich przypadku licznych formalności, a...
Zobacz więcej
09.02.2021

Kredyt konsolidacyjny luty 2021- najkorzystniejsza oferta miesiąca

Szukasz możliwości, które pozwolą ci obniżyć miesięczne wydatki związane ze spłatą wcześniej zaciągniętych kredytów?...
Zobacz więcej