× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności
25.09.2020
Kredyty konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny na nadmiar zadłużeń - czy to się opłaca?

Chcesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, bo obawiasz się, że twój domowy budżet dłużej nie wytrzyma spłaty wcześniej zaciągniętych pożyczek? Okazuje się, że coraz więcej Polaków szuka wsparcia finansowego tego typu. Choć zaciągając dowolny kredyt, możesz być w bardzo dobrej sytuacji finansowej i mieć pewność, że spłata tych zadłużeń nie będzie problematyczna, realia pokazują, że duża część kredytobiorców z czasem musi szukać rozwiązania, by móc spłacać raty zgodnie z wyznaczonym terminem.

Czy kredyt konsolidacyjny na nadmiar zadłużeń to dobra opcja? Dlaczego kredyt konsolidacyjny jest ofertą potrzebną wśród usług bankowych? Co wpływa na obniżenie zdolności kredytowej osób, które mają problemy ze spłatą swoich zadłużeń? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym artykule.

Problemy ze spłatą kredytów - koronawirus w natarciu

Epidemia koronawirusa spowodowała, że wielu kredytobiorców zdecydowało się na skorzystanie z wakacji kredytowych, które zostały zaproponowane klientom banków. Jednak zawieszenie spłaty jednego kredytu, mając na uwadze stratę pracy lub niższe dochody, to nie jest rozwiązanie, które sprawdzi się u wszystkich kredytobiorców. Choć chwilowe odciążenie portfeli Polaków z pewnością ma swoje korzyści, nie wiąże się z obniżeniem kosztów w czasie dłuższym, niż trwanie wakacji kredytowych.

Dla klientów, którzy spłacają kilka zobowiązań, możliwe było zawieszenie spłaty tylko jednego zobowiązania, nie dziwi zatem, że wielu klientów zdecydowało się na wnioskowanie o konsolidację zadłużeń, mając świadomość, że problemy finansowe będą trwały dużej niż kilka tygodni. Trzeba jednak pamiętać, że COVID-19 wpłynął nie tylko na rynek pracy i gospodarkę, ale także na dostępność usług finansowych. Banki starają się dużo ostrożniej udzielać zgód kredytowych, co oznacza, że warto przed wysłaniem wniosku o kredyt konsolidacyjny zastanowić się, czy masz szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji banku.

Łatwy dostęp do produktów finansowych - korzystanie z wielu zadłużeń

Do tej pory banki chętniej niż kiedykolwiek decydowały się na udzielanie zadłużeń. Szczególną popularnością cieszą się kredyty online na dowolny cel. Kredyt gotówkowy wymaga od klientów banku niewielu formalności, co także skłaniało do wnioskowania w razie potrzeby zdobycia gotówki. Już niemal co trzeci pełnoletni Polak posiada zobowiązanie finansowe, a liczne grono kredytobiorców spłaca więcej niż jedno zadłużenie. Kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, kredyt na samochód, a nawet pożyczka hipoteczna to oferty, które są doskonale znane wszystkim klientom banków.

Choć zawarcie umowy z bankiem może być doskonałym rozwiązaniem, spłata kilku kredytów jednocześnie może okazać się problematyczna, szczególnie z upływem czasu, gdy okaże się, że klient banku musiał pogodzić się z dodatkowymi wydatkami w budżecie, czy niższym wynagrodzeniem. Masz problemy ze spłatą? Sprawdź, co ma ci do zaoferowania oferta kredytuu konsolidacyjnego. Pamiętaj jednak, że kredyt konsolidacyjny nie jest dla każdego, a bank zweryfikuje twoją zdolność kredytową, a także historię kredytową.

Zdolność kredytowa co na nią wpływa?

Zdolność kredytowa w momencie zawarcia umowy z bankiem musi być wystarczająco wysoka, by bank mógł uznać, że klienta stać na spłatę zadłużenia, nie tylko pod względem kapitału i odsetek, ale także wszystkich dodatkowych opłat. Na zdolność kredytową wpływ mają takie czynniki jak:

  • stałe dochody kredytobiorcy;

  • wysokość zobowiązania;

  • okres spłaty zobowiązania;

  • wydatki kredytobiorcy (również te związane ze spłatą innych zobowiązań finansowych).

Musisz pamiętać, że twoja zdolność kredytowa może zupełnie inaczej prezentować się w momencie zawarcia umowy, a po czasie, ze względu nawet na czynniki, na które nie masz wpływu, twoja zdolność może się zmniejszyć, jednocześnie utrudniając spłatę zadłużeń finansowych. Zbyt krótki okres spłaty, może okazać się problematyczny i mieć wpływ na wysokie raty, które już nie będą w zasięgu twoich możliwości.

Bank oferując ci kredyt konsolidacyjny, także będzie chciał ocenić twoją zdolność kredytową. Chcesz sprawdzić, czy twój wniosek będzie miał szansę na pozytywne przyjęcie? Skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej, a szybko będziesz mieć informację, która pomoże ci podjąć decyzję o wypełnieniu wniosku o kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny - jedna i niższa rata

Kredyt konsolidacyjny wyróżnia się tym, że jest dedykowany osobom, które mają problemy finansowe, choć trzeba pamiętać, że nie jest to kredyt dla zadłużonych, o czym jednak dowiesz się z dalszej części artykułu. Z pomocą konsolidacji możesz spłacić kilka swoich zobowiązań, zaciągniętych w bankach, jednocześnie oczekując jednej, ale zdecydowanie niższej raty, dzięki czemu spłata swojego zadłużenia nie będzie już stała pod znakiem zapytania, a ty unikniesz poważnych problemów i negatywnych wpisów w twoim profilu w Biurze Informacji Kredytowym.

Najlepszy kredyt konsolidacyjny zapewnia długi okres kredytowania, dzięki czemu miesięczna rata zadłużenia będzie bardzo dobrze dostosowana do obniżonych możliwości finansowych klienta banku.

Porównaj dostępne oferty - ranking kredytów konsolidacyjnych

Kredyt konsolidacyjny - wybierz najlepszy z pomocą rankingu kredytów konsolidacyjnych. Ranking jest świetnym narzędziem, które w ciągu zaledwie kilku minut pozwoli ci porównać wszystkie dostępne oferty i zapoznać się z faktycznym kosztem takiego zadłużenia. Chcesz mieć pewność, że za ofertą tego typu nie kryją się dodatkowe opłaty? Sprawdź RRSO usług, a bardzo szybko określisz, w którym banku warto skorzystać z konsolidacji. Pamiętaj, że oprocentowanie nominalne nie jest jedynym kosztem, jaki poniesiesz jako kredytobiorca. Musisz liczyć się z tym, że bank doliczy także prowizję, a także opłatę przygotowawczą.

Ranking kredytów konsolidacyjnych da ci jednak dużą swobodę w dostosowaniu porównania ofert, a ty sprawdzisz, który kredyt będzie odpowiedni, jeśli liczysz na kredyt konsolidacyjny o wartości aż 200 tysięcy złotych, czy z okresem kredytowania rozłożonym na 120 miesięcy.

Kredyt konsolidacyjny bez BIK?

Chcesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego bez BIK? Twoja historia kredytowa jest niekorzystna, bo już kilka razy zdarzyło ci się nie uregulować jakiegoś zadłużenia zgodnie z wyznaczonym harmonogramem? A może masz zajęcia komornicze i liczysz na wsparcie banku w spłacie swoich zobowiązań? Bank nie zgodzi się na ofertę bez sprawdzenia tego, że jesteś wiarygodnym klientem. Każdy bank przed udzieleniem zobowiązania sprawdza bazę BIK i korzysta ze scoringu bankowego. Jeśli twój profil zawiera negatywne wpisy, musisz liczyć się z odmową na udzielenie kredytu, co także zostanie odnotowane w twojej historii kredytowej.

Pożyczka bez BIK? Tego typu oferty znajdują się wyłącznie w parabankach. Zanim jednak zwrócisz się o pomoc finansową do firmy pożyczkowej, musisz dowiedzieć się więcej o warunkach tych ofert. To zadłużenia, które dostępne są dla każdego, nawet w ciągu kilkunastu minut, jednak ich dużą wadą jest bardzo krótki okres spłaty, który nie będzie dla ciebie atrakcyjny, jeśli szukasz sposobu na pomoc w spłacie innych zadłużeń, w dodatku oferta wiąże się wyłącznie z niewielkimi pożyczkami, o czym możesz się przekonać, sprawdzając ranking chwilówek.

Zobacz też inne artykuły

08.04.2021

Planujesz konsolidację kredytów? Sprawdź ranking kredytów konsolidacyjnych

Twój miesięczny budżet stał się niższy, a spłata kilku rat twoich wcześniejszych zobowiązań zaczęła ci ciążyć i obawiasz się,...
Zobacz więcej
31.03.2021

Kredyt konsolidacyjny 50 tysięcy złotych - wybierz najtańsze zobowiązanie

Kredyt konsolidacyjny ma na celu ułatwić ci spłatę wcześniej zaciągniętych zadłużeń, co oznacza, że wyjątkowo ważny będzie koszt tego...
Zobacz więcej
18.03.2021

Konsolidacja kredytu hipotecznego

Szukasz usługi, która pomoże ci szybko zapomnieć o problemach finansowych? Kredytobiorcy spłacający swoje zobowiązania muszą...
Zobacz więcej
04.03.2021

Kredyt konsolidacyjny ranking na marzec 2021

Konsolidacja może uratować cię przed długami. Jeśli twój domowy budżet znacznie zmalał, a ty szukasz oszczędności wszędzie tam,...
Zobacz więcej
19.02.2021

Kredyt celowy - więcej formalności, ale niższe oprocentowanie

Kredyty celowe cieszą się dużym powodzeniem, choć trzeba liczyć się z tym, że bank będzie wymagać w ich przypadku licznych formalności, a...
Zobacz więcej
09.02.2021

Kredyt konsolidacyjny luty 2021- najkorzystniejsza oferta miesiąca

Szukasz możliwości, które pozwolą ci obniżyć miesięczne wydatki związane ze spłatą wcześniej zaciągniętych kredytów?...
Zobacz więcej