× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności
20.10.2020
Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy - powody dla których bank odmówi ci kredytu

Zdobycie kredytu gotówkowego wydaje się niemal tak proste, jak skorzystanie z pożyczki w parabanku. Zanim jednak zdecydujesz się na ofertę kredytową, koniecznie sprawdź, co może wpłynąć na to, że instytucja nie zdecyduje się na podpisanie z tobą umowy. Choć kredyt gotówkowy doskonale znany jest jako usługa o minimalnej ilości formalności, bank przed wypłaceniem pieniędzy, musi ocenić, czy udzielenie zadłużenia nie wiąże się ze zbyt wysokim ryzykiem kredytowym. Dlatego też ważna jest weryfikacja klienta i określenie, m.in. tego, czy jest to osoba wiarygodna, a także wypłacalna pod względem kosztów związanych z pożyczką gotówkową.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat warunków, które mogą sprawić, że otrzymasz odmowę z banku? Sprawdź, co dokładnie będzie miało wpływ na to, czy uda ci się zdobyć kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy - jakie warunki wpływają na atrakcyjność oferty

Kredyt gotówkowy cieszy się niemalejącym zainteresowaniem. Nawet w czasie pandemii wiele osób ubiega się o zadłużenie tego typu, mając nadzieję na szybki dostęp do pieniędzy. Co sprawia, że kredyt gotówkowy jest aż tak dobrze rozpoznawalny? Jakie warunki umowy sprawiają, że tak wielu klientów decyduje się właśnie na to zadłużenie, majac do wyboru również inne kryty, w tym oferty o niższym oprocentowaniu?

  • Kredyt gotówkowy dostępny jest online, a co ważniejsze, klient może też bez wychodzenia z domu podpisać umowę.

  • Maksymalna kwota zadłużenia to nawet do 200 tysięcy złotych.

  • Długi okres kredytowania. Spłatę można rozłożyć nawet na 120-miesięcznych rat.

  • Kredyt gotówkowy nie wymaga ubezpieczenia zadłużenia.

  • Decyzja kredytowa dostępna nawet w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku.

Warunki otrzymania kredytu

Jeśli wydaje ci się, że kredyt gotówkowy jest ofertą podobną do chwilówki online, możesz się zdziwić. Choć wnioskując o kredyt, faktycznie nie musisz obawiać się wielu formalności i dokumentów, bank dokładnie zweryfikuje cię jako przyszłego kredytobiorcę, co znacznie wyróżnia ofertę banku od usług dostępnych w firmach pożyczkowych. Weryfikacja klienta gwarantuje znaczne obniżenie ryzyka kredytowego i to dzięki temu usługi dostępne w bankach są dużo korzystniejsze pod względem oprocentowania, a nawet RRSO całego zadłużenia.

Jakie są podstawowe warunki otrzymania zgody na kredyt w banku?

Klient starający się o zadłużenie musi wykazać się wystarczająco wysoką zdolnością kredytową, dzięki temu możliwa jest ocena sytuacji finansowej klienta i obliczenie, czy stać go na spłatę zadłużenia, o jakie wnioskuje.

Kolejnym warunkiem jest dobra historia kredytowa, zweryfikowana z pomocą Biura Informacji Kredytowej. Jeśli liczysz na kredyt w banku, warto wcześniej zadbać o terminową spłatę innych zobowiązań. Warto pamiętać, że klient, który ubiega się o kredyt gotówkowy, ale nie ma żadnej historii kredytowej, może liczyć na pozytywną decyzję banku, w innej sytuacji będą jednak klienci, którzy liczą na kredyt hipoteczny. W ich przypadku zbudowanie pozytywnej historii kredytowej może okazać się kluczowe.

Odmowa banku - powody w wyniku których nie możesz skorzystać z oferty banku

Obawiasz się odmowy banku? Jeśli masz pewność, że kredyt gotówkowy jest ofertą dla ciebie, warto poznać powody, dla których banki odrzucają wnioski. Pamiętaj, że instytucja musi mieć pewność, że zadłużenie trafi do osoby wypłacalnej, a także godnej zaufania. Kredyt gotówkowy ma zapewnić ci pieniądze na dowolny cel, a bank chce na tej usłudze zyskać. W jakiej sytuacji musisz liczyć się z tym, że po wysłaniu wniosku nie otrzymasz oferty w banku? Oto najczęstsze powody udzielenia kredytu gotówkowego:

  • Klient korzysta ze zbyt dużej ilości zadłużeń konsumenckich;

  • Zaległości w spłacie innych zobowiązań lub zajęcia komornicze;

  • Niepewna sytuacja finansowa (np. brak stałych, udokumentowanych dochodów);

  • Zbyt niskie dochody lub zbyt wysokie miesięczne wydatki związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego.

Oblicz swoją zdolność kredytową

Chcesz mieć pewność, że stać cię na wybrane zadłużenie? Wcale nie musisz martwić się o ten warunek. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut, a z naszą pomocą niemal od razu przekonasz się, czy spełniasz ten warunek i masz możliwość, by otrzymać zobowiązanie na dowolny cel. Kalkulator zdolności kredytowej jest prosty i intuicyjny. Jak z niego skorzystać? Wystarczy, że podasz kwotę kredytu, przybliżony okres spłaty, oprocentowanie zadłużenia oraz wszystkie opłaty pozaodsetkowe, a także wysokość twoich miesięcznych dochodów wraz z informacją o wydatkach oraz ilości osób, które są na utrzymaniu gospodarstwa domowego.

Okazuje się, że twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska? Możesz w prosty sposób zmienić to, obniżając kwotę zadłużenia lub decydując się na dłuższy okres kredytowania. Pamiętaj, że im dłuższy termin spłaty, tym niższe raty, a co się tym wiąże, korzystniejsza ocena twojej zdolności kredytowej.

Inne przydatne narzędzia finansowe

Kalkulator zdolności kredytowej nie jest jedynym narzędziem, które może okazać się przydatne dla kredytobiorcy, który szuka najtańszego kredytu gotówkowego. Aktualny ranking kredytów gotówkowych pozwoli ci szybko ocenić, gdzie warto złożyć wniosek o kredyt, mając pewność, że usługa zapewni ci najlepsze warunki. Kalkulator RRSO jest narzędziem, dzięki któremu poznasz wszystkie opłaty związane z kredytem, jednocześnie mogąc porównać ofertę do konkurencyjnych zadłużeń. Warto także sprawdzić kalkulator rat, to z jego pomocą przekonasz się błyskawicznie, ile miesięcznie będzie kosztować cię spłata zobowiązania na dowolny cel.

Zachęcamy wszystkich do korzystania z porad bankowych, które znajdują się na naszej stronie. Publikowane artykuły pomogą ci dużo lepiej zrozumieć warunki umów kredytowych, a także rozwiązać ewentualne wątpliwości, zanim wypełnisz i wyślesz wniosek o kredyt.

Zobacz też inne artykuły

12.04.2021

Alior Bank i Pożyczka Internetowa - analiza oferty

Szukasz pożyczki, która pomoże ci zdobyć pieniądze na realizację twoich aktualnych celów? A może w twoim budżecie brakuje...
Zobacz więcej
02.04.2021

Pożyczka gotówkowa online w banku - mniej formalności bez ukrytych opłat

Pożyczka gotówkowa online daje wiele możliwości. Szybkie podreperowanie budżetu, możliwość wsparcia finansowego, gdy na twojej drodze...
Zobacz więcej
26.03.2021

Niskie oprocentowanie kredytu gotówkowego, czy zawsze gwarantuje najlepszą umowę z bankiem?

Szukając korzystnego kredytu gotówkowego, skupiasz się wyłącznie na oprocentowaniu nominalnym zobowiązania? Uważasz, że oprocentowanie...
Zobacz więcej
25.03.2021

Kredyt gotówkowy na oświadczenie o zarobkach - zalety oferty

Chcesz skorzystać z kredytu gotówkowego, bo uważasz, że to doskonały sposób, by uniknąć wielu formalności związanych z...
Zobacz więcej
15.03.2021

Kredyt gotówkowy bez historii kredytowej

Pierwszy raz potrzebujesz wsparcia finansowego i zdajesz sobie sprawę z tego, że część usług banków będzie dla ciebie trudniejsza do...
Zobacz więcej
09.03.2021

Kredyt gotówkowy a pożyczka pod zastaw

Chcąc obniżyć koszt kredytu gotówkowego zastanawiasz się nad możliwością skorzystania z pożyczki pod zastaw? Czym różnić się...
Zobacz więcej