18.12.2020
Kredyty hipoteczne

Kredyt hipoteczny a umowa zlecenie i umowa o dzieło – czy bank udzieli kredytu?

Kredyt hipoteczny to jedno ze zobowiązań finansowych, które jest obarczone wysokim ryzykiem w zakresie ewentualnej niewypłacalności klienta banku. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież kredyt mieszkaniowy brany jest na dużą wartość i wiele lat spłaty. Pomimo tego kredyt hipoteczny cieszy się ogromnym zainteresowaniem potencjalnych nabywców nieruchomości. Pamiętaj jednak, że na tego rodzaju współpracę z instytucją bankową, mogą liczyć jedynie ci kredytobiorcy, którzy wykazują odpowiednią zdolność kredytową. Jednym z podstawowych czynników, jaki brany jest pod uwagę w momencie jej weryfikacji, są dochody przyszłego klienta. Warto szczegółowo omówić aspekt "kredyt hipoteczny a umowa zalecenie" oraz "kredyt hipoteczny a umowa o dzieło" i cały dział "kredyt hipoteczny a umowa cywilnoprawna". Okazuje się, że kredyt mieszkaniowy mogą zaciągać nie tylko osoby pracujące na podstawie umowy o pracę.

Kredyt hipoteczny a umowa zlecenie i umowa o dzieło – czy to możliwe?

Czy można wziąć kredyt hipoteczny, jeśli nie zarabia się na podstawie umowy o pracę? Oczywiście, że tak. Okazuje się, że na rynku usług kredytowych panuje ogromna konkurencja, więc instytucje bankowe muszą walczyć o każdego klienta. Zachęcają do współpracy również te osoby, które generują dochody z tytułu umowy, takiej jak umowa zlecenie czy umowa o dzieło. Kredyt hipoteczny chcę wziąć przecież mnóstwo osób, które nie są zatrudnione na stałe, ale jednak osiągają stałe dochody. Taka współpraca możliwa jest również dla prowadzących własną działalność gospodarczą.

Zastanawiasz się pewnie, na jakich warunkach udzielany jest wtedy kredyt hipoteczny? Umowa zlecenie czy o dzieło daje podstawy do osiągnięcia odpowiedniej zdolności kredytowej, więc zasady współpracy z bankiem i ogólne warunki kredytowe nie różnią się od tych, jakie są proponowane osobom z umowami o pracę.

Umowa cywilnoprawna a ocena zdolności kredytowej

Liczy się na pewno trwałość współpracy, jeśli dochód generuje umowa zlecenie. Kredyt hipoteczny musi być przecież regularnie spłacany, bank musi mieć gwarancję, że kredytobiorca będzie mógł płacić raty bez utraty płynności finansowej. Najlepiej, kiedy przyszły kredytobiorca może udowodnić ciągłość takich umów i podpisuje je od 6 miesięcy albo roku, te wytyczne są zależne od indywidualnej polityki kredytowej, jaką prowadzi każdy bank.

Znaczenie ma też wysokość dochodów, jakie osiągane są w przypadku stałych umów zlecenie i tutaj warto zwrócić uwagę, że kredyt hipoteczny umowa zlecenie na czas nieokreślony może wymagać nieco wyższych zarobków, niż na umowie o pracę.

Podsumowując, kredytobiorca może wykazywać odpowiednią zdolność, aby uzyskać kredyt hipoteczny. Jaka umowa jest akceptowana przez banki? Umowa zlecenie, o dzieło albo umowa o pracę. Kredytobiorca może też prowadzić własny biznes. Najważniejsze jest to, aby dochód był stały i o wystarczającej wysokości.

Sprawdź: Umowa zlecenie a kredyt − czy pracując na podstawie umowy cywilnoprawnej otrzymasz kredyt gotówkowy?

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową wnioskując o kredyt hipoteczny a pracując na podstawie umowy cywilnoprawnej?

Jeśli zawodowo nie jesteś związany umową o pracę, a swoje usługi świadczysz raczej na zlecenia albo wykonujesz konkretne dzieła, poznaj możliwości, dzięki którym poprawisz własną zdolność kredytową i uzyskasz kredyt hipoteczny. Czas umówić zagadnienie "umowa o dzieło a kredyt hipoteczny".

Jeśli umowa o dzieło nie pozwala generować wystarczających zarobków, aby cieszyć się odpowiednią zdolnością kredytową, może warto pomyśleć o minimalizacji kosztów stałych, które negatywnie wpływają na wiarygodność i wypłacalność klienta. Spłać inne zobowiązania kredytowe, limity na karcie kredytowej oraz debet. Ponieważ banki weryfikują dochody z ostatnich 6 miesięcy albo roku, dobrze przygotuj się do wnioskowania o kredyt hipoteczny. W tym czasie możesz podjąć dodatkową pracę zarobkową.

Zdolność kredytową poprawi też dodatkowe zabezpieczenie, na przykład w postaci wpisu do hipoteki innej nieruchomości, jaka jest własnością kredytobiorcy. Im większy wkład własny, tym zdolność kredytowa również wzrasta.

Osoby pracujące na podstawie umowy o dzieło mogą też brać kredyt na mieszkanie wraz ze współkredytobiorcą, którego dochody także wejdą w skład zdolności kredytowej.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny dla osób na umowie zlecenie lub umowie o dzieło?

Nie da się wskazać konkretnych kosztów takiego zobowiązania, ponieważ każdy bank ustanawia inne warunki współpracy. Zawsze przydaje się kalkulator kredytu hipotecznego. Umowa zlecenie czy o dzieło obarczona jest większym ryzykiem niewypłacalności, więc warto skorzystać z tego narzędzia. Kalkulator wyliczy RRSO, ale wskaże również, czy chętny wzięcia takiego zobowiązania ma szansę na współpracę z bankiem.

Gdzie starać się o kredyt hipoteczny pracując na umowie zlecenie?

Chcesz wziąć kredyt hipoteczny? Umowa zlecenie, jaki bank udzieli takiego zobowiązania? Łatwo sprawdzisz to w rankingach kredytowych. Możesz wpisać frazy typu "Alior bank kredyt hipoteczny umowa zlecenie" czy "ING kredyt hipoteczny umowa zlecenie", aby znaleźć niezbędne informacje. Każdy bank wskazuje warunki współpracy również na swoich oficjalnych stronach www. Co ciekawe, tak naprawdę praktycznie każdy bank akceptuje dzisiaj inne umowy, aniżeli te o pracę w ramach wyliczania zdolności kredytowej.

Czy warto złożyć wniosek o kredyt hipoteczny, pracując na podstawie umowy zlecenie?

Zanim podejmiesz decyzję i złożysz wniosek o kredyt mieszkaniowy, umowa zlecenie powinna być odpowiednio zweryfikowana. Musisz wiedzieć, że decyzja negatywna nie wpływa dobrze na Twoją historię kredytową.

Umowa zlecenie nie jest przeszkodą w zakresie możliwości podejmowania współpracy z bankami, ale musisz mieć świadomość, że analitycy wezmą Twoją sytuację finansową pod większą lupę. "Kredyt hipoteczny umowa zlecenie forum" - pod tym hasłem sprawdzisz opłacalność i atrakcyjność wszelkich zobowiązań kredytowych i podejmiesz właściwą decyzję.

Warto sprawdzić: Jak obniżyć koszt kredytu hipotecznego?

Zobacz też inne artykuły

14.01.2022

Zadatek na mieszkanie a zaliczka – różnice. Zadatek i zaliczka a kredyt hipoteczny

Jeszcze przed podpisaniem aktu notarialnego, chętny nabycia nieruchomości najczęściej zobowiązany jest do wpłacenia sprzedającemu zadatku lub...
Zobacz więcej
03.01.2022

Czym jest kredyt denominowany? Kredyt denominowany a indeksowany

Kredyt hipoteczny, czyli zobowiązanie zaciągane w celu nabycia nieruchomości jest wciąż jednym z najchętniej zaciąganych. Ponieważ na rynku...
Zobacz więcej
20.12.2021

Jak obniżyć koszt kredytu hipotecznego?

Czy wiesz, że jednym z najczęściej zaciąganych zobowiązań kredytowych jest kredyt hipoteczny? Okazuje się, że Polacy chętnie podejmują...
Zobacz więcej
13.12.2021

Ile kosztuje kredyt hipoteczny w Citi Banku Handlowym?

Największą popularnością cieszą się kredyty gotówkowe, natomiast eksperci rynku finansowego podkreślają, że w ostatnim czasie szybko...
Zobacz więcej
29.11.2021

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas – kalkulator, warunki, opinie

Na rynku usług kredytowych panuje ogromna konkurencja, a praktycznie każda instytucja bankowa, która działa komercyjnie na terenie naszego...
Zobacz więcej
10.11.2021

Odbiór mieszkania od dewelopera − co warto sprawdzić przed odbiorem mieszkania?

Nieruchomości z rynku pierwotnego cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko dlatego, że są zupełnie nowe, budowane zgodnie z...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj