21.01.2021
Kredyty samochodowe

Samochód na raty - czy kredyt na samochód się opłaca?

Kupno samochodu może być ogromny wyzwaniem finansowym. Wiele osób decyduje się na kupno pojazdu, gdy stary odmówi już całkowicie posłuszeństwa i konieczna jest szybka zamiana samochodu. W takiej sytuacji łatwo o brak oszczędności, a zatem także środków, które pomogą sfinansować transakcję. Polacy chętnie wybierają kredyt na samochód, zarówno w przypadku kupna pojazdu używanego, jak i nowego samochodu, prosto z salonu. Choć auto nie jest inwestycją, która się zwróci, trudno zaprzeczyć, że posiadanie samochodu w dzisiejszych czasach jest ogromnym ułatwieniem i pozwala np. na spokojne dojazdy do pracy, czy dłuższe trasy z całą rodziną.

Czy kupno samochodu na raty, z pomocą kredytu, jest opłacalne? Ile kosztuje kredyt na samochód i o czym musisz pamiętać, decydując się na zadłużenie finansowe tego typu? Jeśli nurtują cię takie pytania, zapewniamy, że w tym artykule znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć ostateczną decyzję i zastanowić się nad formą finansowania zakupu.

Koszt kredytu na samochód

Kredyt na samochód cieszy się dużym zainteresowaniem m.in. dzięki temu, że oferta gwarantuje bardzo atrakcyjne warunki finansowe. Kredyt na samochód jest zadłużeniem celowym, co oznacza, że kredytobiorca nie otrzyma gotówki na swoje konto, a dodatkowo bank wymaga zabezpieczenia spłaty zadłużenia. Dla banku dodatkowe zabezpieczenie, np. w postaci cesji samochodu, jest ogromnym atutem, gdyż pozwala realnie obniżyć ryzyko kredytowe udzielanego zobowiązania. Niższe ryzyko kredytowe wpływa z kolei na obniżenie kosztów zadłużenia, co przekłada się na atrakcyjne oprocentowanie, a także niższą prowizję. Chcesz mieć pewność, że całkowity koszt kredytu na samochód będzie dla ciebie atrakcyjny? W takim razie koniecznie sprawdź RRSO dostępnych zadłużeń.

Warto mieć na uwadze to, że aktualne stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego są bardzo atrakcyjne. Klienci banków mogą zatem liczyć na wyjątkowo korzystne oprocentowanie nominalne i niskie raty. Jeśli zależy ci na maksymalnym obniżeniu rat, możesz zdecydować się na dłuższy okres kredytowania. Kredyt na samochód pozwala bardzo elastycznie rozłożyć spłatę zobowiązania, co pozwoli realnie obniżyć miesięczny koszt zadłużenia, a jednocześnie podwyższyć zdolność kredytową.

Ranking kredytów na samochód

Jeśli zdecydujesz się na kredyt na samochód, koniecznie sprawdź, która oferta banku będzie dla ciebie odpowiednia. Warto brać pod uwagę RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, a także warunki ubezpieczenia kredytu, czy nawet sam proces wnioskowania o kredyt. Nie chcesz tracić czasu na przeglądanie wszystkich dostępnych zobowiązań i sprawdzanie, która usługa będzie dla ciebie najlepsza? Z naszą pomocą zaoszczędzisz czas, a także pieniądze.

Ranking kredytów na samochód pomoże ci ocenić, gdzie warto starać się o zobowiązanie, które pomoże ci kupić nowy bądź używany pojazd.

Jakie oferty możemy polecić w tej chwili? Koniecznie sprawdź:

Kredyt gotówkowy czy kredyt na samochód?

Nie chcesz korzystać z kredytu na samochód? Uważasz, że dodatkowe ubezpieczenie kredytu, a także konieczność wykupienia ubezpieczenia AC jest dla ciebie niekorzystne? W takim razie warto rozważyć inną opcję, która pozwoli ci szybko zyskać dodatkowe pieniądze, z których pomocą sfinansujesz nie tylko kupno samochodu, ale dowolny cel.

Kredyt gotówkowy czy kredyt na samochód? Takie pytanie pojawia się wyjątkowo często. Warto jednak znać różnice między ofertami. Kredyt na samochód wyróżnia się dużo niższym oprocentowaniem, dzięki czemu kredytobiorca może liczyć na korzystniejsze warunki umowy i łatwiejszą spłatę kredytu. Kredyt gotówkowy zapewnia jednak dużo większą elastyczność umowy, brak konieczności ubezpieczenia kredytu, a także szybką wypłatę gotówki, którą można wykorzystać na kupno samochodu, a nawet pokrycie wykupienia ubezpieczenia pojazdu.

Twoja zdolność kredytowa

Niezależnie od tego, czy wybierzesz kredyt gotówkowy, czy kredyt na samochód, bank wymagać będzie od ciebie zdolności kredytowej, która pozwoli na ocenę tego, czy stać cię na spłatę zobowiązania. Co będzie miało wpływ na twoją zdolność kredytową? Pod tym względem istotna będzie wartość kredytu, okres kredytowania, twoje miesięczne dochody, a także wydatki, jakie ponosisz związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego. Bank weźmie pod uwagę także inne opłaty, związane np. ze spłatą innych zobowiązań finansowych.

Z chęcią skorzystasz z kredytu na samochód, ale nie masz pewności, czy twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie? Nie musisz już dłużej się nad tym zastanawiać. Na naszej stronie znajdziesz darmowy kalkulator zdolności kredytowej, który pomoże ci sprawdzić, czy twoje warunki finansowe wystarczą do spłaty zadłużenia.

Masz wystarczająco wysoką zdolność kredytową? W takim razie nie czekaj i złóż wniosek o kredyt na samochód jeszcze dziś, a szybko skontaktujesz się z konsultantem banku i poznasz ofertę przygotowaną indywidualnie dla ciebie.

Zobacz też inne artykuły

14.05.2021

Kredyt na auto - jaki kredyt na samochód wybrać?

Kredyt na auto pozwoli ci bezpiecznie sfinansować kupno nowego lub używanego samochodu, nawet jeśli w Twoim budżecie brakuje na to aktualnie...
Zobacz więcej
16.04.2021

Kredyt na samochód czy kredyt gotówkowy? Wybierz ofertę dla siebie

Kupując samochód na kredyt, warto zastanowić się, która z ofert banku będzie dla ciebie odpowiednia. Każdy klient instytucji...
Zobacz więcej
17.03.2021

Kredyt na samochód a wykupienie AC - czy to konieczne?

Nowy, a nawet używany samochód może okazać się zakupem ponad twoje możliwości finansowe. Nie oznacza to, że musisz rezygnować ze...
Zobacz więcej
18.02.2021

Kupno używanego samochodu na kredyt

Kupując samochód, nawet jeśli już wiesz, że szukasz pojazdu używanego, musisz liczyć się z większym wydatkiem. Często poniesienie...
Zobacz więcej
09.12.2020

Kredyt na samochód aktualny ranking

Kupno samochodu może okazać się poważnym wyzwaniem, szczególnie pod względem finansowym. Samochód jest niezastąpionym środkiem...
Zobacz więcej
28.10.2020

Kredyt na samochód - wady i zalety

Chcesz kupić nowy lub używany samochód, ale w twoim budżecie brakuje na to pieniędzy? Kredyt na samochód pozwoli ci z łatwością...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj