× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności
04.03.2021
Kredyty konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny ranking na marzec 2021

Konsolidacja może uratować cię przed długami. Jeśli twój domowy budżet znacznie zmalał, a ty szukasz oszczędności wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, prawdopodobnie zainteresujesz się kredytem konsolidacyjnym. Nawet jeśli nie planujesz zaciągać kolejnego zadłużenia, kredyt konsolidacyjny jest ofertą, która może pomóc ci w spłacie dotychczasowych zobowiązań. Niższa miesięczna rata po połączeniu kilku kredytów w jedno zadłużenie? Właśnie tego możesz się spodziewać, decydując się na zawarcie umowy konsolidacyjnej.

Gdzie aktualnie szukać najlepszego kredytu konsolidacyjnego? Jeśli zastanawiasz się, jaką ofertę kredytu konsolidacyjnego wybrać, gwarantujemy, że z naszą pomocą szybko znajdziesz najtańsze zadłużenie, co pozwoli ci się cieszyć wyjątkowo korzystną ofertą.

Polacy żyją na kredyt

W ostatnich latach zdobycie dowolnego kredytu nie tylko stało się dużo łatwiejsze, ale także korzystniejsze finansowo. Klienci banków nie mają już praktycznie żadnych oporów, by sięgać po kredyty gotówkowe, karty kredytowe, kredyty na kupno nieruchomości, czy samochodów. Dużym ułatwieniem było rozpowszechnienie bankowości elektronicznej, dzięki czemu wnioskowanie o zobowiązania, a także zawarcie umów kredytowych stało się jeszcze łatwiejsze. Polacy wykorzystują ten fakt i chętnie sięgają po niewielkie zobowiązania na bieżące wydatki, finansują w ten sposób kupno nowych sprzętów, mebli, czy opłacają z pomocą kredytów wycieczki. Popularne stały się kredyty na wesele, komunie, a nawet na święta.

40% Polaków spłaca wcześniej zaciągnięte zadłużenia finansowe, a z roku na rok liczba kredytobiorców rośnie. Zdecydowana większość udzielonych kredytów to zadłużenia na dowolny cel, choć kredyty hipoteczne wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Rośnie także liczba osób zadłużonych. Szczególnie w ostatnim roku odnotowano wzrost zadłużeń, które spłacane są nieregularnie, powodem może być duży kryzys gospodarczy wywołany epidemią koronawirusa.

Spłata kilku kredytów jednocześnie może być bardzo problematyczna, a jeśli szukasz sposoby, by obniżyć swoje miesięczne wydatki, rozwiązaniem może być konsolidacja kredytów.

Kredyt konsolidacyjny - czy warto?

Kredyt konsolidacyjny może zapewnić ci dodatkowe pieniądze, które wydasz na dowolny cel, jednak standardowa oferta tego typu cechuje się tym, że pozwala spłacić kilka wcześniejszych zobowiązań, wydłużyć termin spłaty i zagwarantować niższą miesięczną ratę, co będzie miało korzystny wpływ na budżet kredytobiorcy. Bez wątpienia kredyt konsolidacyjny pozwala dostosowanie spłaty do aktualnej sytuacji finansowej kredytobiorcy. To ważne, gdyż klienci banku często decydują się na zadłużenia, nie mając pewności, czy ich zdolność kredytowa będzie prezentować się tak samo korzystnie w trakcie okresu kredytowania, jak w momencie podpisywania umowy. Choroba, utrata pracy, nowy członek rodziny, jest wiele powodów, dla których spłata wcześniejszych zadłużeń może okazać się zbyt kosztowna. Kredyt konsolidacyjny jest ofertą, która jest w stanie realnie obniżyć twoją miesięczną ratę, dając ci szansę na spłatę pożyczek bez obawy o długi, czy negatywną historię kredytową.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny - ranking

Ranking kredytów konsolidacyjnych pomoże ci zweryfikować, która z dostępnych ofert faktycznie warta jest twojego zainteresowania. Choć kredyt konsolidacyjny z pewnością zapewni ci niższe miesięczne raty, warto zadbać także o to, by oferta prezentowała się jak najkorzystniej pod względem całkowitego kosztu zobowiązania.

Zgodnie z aktualnymi ofertami, polecamy naszym czytelnikom trzy oferty, które znajdują się na szczycie rankingu, zapewniając nie tylko najniższe oprocentowanie nominalne, ale także brak ukrytych opłat. Oto oferty, które wyróżniamy:

  1. PKO BP - Mini ratka pożyczka konsolidacyjna;

  2. Kasa Stefczyka - Pożyczka fit;

  3. BNP Paribas - Kredyt konsolidacyjny.

Porównaj oferty banków pod względem RRSO

Wybór odpowiedniego zobowiązania może okazać się trudny, szczególnie gdy bardzo zależy ci na atrakcyjności oferty. Oprocentowanie nominalne nie mówi wszystkiego o koszcie zadłużenia, warto mieć to na uwadze i weryfikować dostępne zadłużenia pod względem RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Pomoże ci w tym nasz ranking kredytów gotówkowych, który zawiera informację o RRSO, a także pozwala na jego podstawie ocenić zobowiązania. Warto także zwrócić uwagę na kalkulator RRSO.

Koszt kredytu konsolidacyjnego będzie wyższy niż suma osobno spłacanych zobowiązań finansowych. Bank udziela kredytu konsolidacyjnego, oczekując odsetek za udzielony kredyt, a także prowizji, która wiąże się z zobowiązaniem, warto więc zadbać, by oferta przewidywała jak najniższe opłaty, co pomoże ci na większą oszczędność pieniędzy.

Pamiętaj, że aktualne oprocentowanie nominalne kredytów jest bardzo atrakcyjne ze względu na niskie stopy procentowe NBP, to świetny moment, by zdecydować się na usługę finansową, pod warunkiem, że sprawdzisz, czy bank nie będzie oczekiwać od ciebie dodatkowych opłat w postaci kosztów pozaodsetkowych.

Dłuższy okres spłaty zapewni ci niższą ratę

W jaki sposób kredyt konsolidacyjny pozwala odczuć zmianę w wysokości miesięcznej raty? Co powoduje, że twoje miesięczne opłaty mogą być niższe nawet o kilkaset złotych? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Konsolidacja kredytów opiera się na wydłużeniu okresu spłaty, co pozwala jednocześnie zwiększyć zdolność kredytową klienta banku i obniżyć jego miesięczne wydatki, jakie będą wymagane w momencie spłaty zobowiązania. Warto jednak mieć na uwadze, że im dłużej spłacane będzie zadłużenie, tym więcej pieniędzy trafi do banku w ramach odsetek.

Szukasz najlepszego kredytu konsolidacyjnego na 120 miesięcy? A może interesuje cię kredyt konsolidacyjny do 150 tysięcy złotych? Na naszej stronie znajdziesz wiele cennych informacji o kredytach różnego rodzaju. Zachęcamy do sprawdzenia naszych poradników i śledzenia na bieżąco artykułów, które pojawiają się na naszej stronie.

Zobacz też inne artykuły

08.04.2021

Planujesz konsolidację kredytów? Sprawdź ranking kredytów konsolidacyjnych

Twój miesięczny budżet stał się niższy, a spłata kilku rat twoich wcześniejszych zobowiązań zaczęła ci ciążyć i obawiasz się,...
Zobacz więcej
31.03.2021

Kredyt konsolidacyjny 50 tysięcy złotych - wybierz najtańsze zobowiązanie

Kredyt konsolidacyjny ma na celu ułatwić ci spłatę wcześniej zaciągniętych zadłużeń, co oznacza, że wyjątkowo ważny będzie koszt tego...
Zobacz więcej
18.03.2021

Konsolidacja kredytu hipotecznego

Szukasz usługi, która pomoże ci szybko zapomnieć o problemach finansowych? Kredytobiorcy spłacający swoje zobowiązania muszą...
Zobacz więcej
19.02.2021

Kredyt celowy - więcej formalności, ale niższe oprocentowanie

Kredyty celowe cieszą się dużym powodzeniem, choć trzeba liczyć się z tym, że bank będzie wymagać w ich przypadku licznych formalności, a...
Zobacz więcej
09.02.2021

Kredyt konsolidacyjny luty 2021- najkorzystniejsza oferta miesiąca

Szukasz możliwości, które pozwolą ci obniżyć miesięczne wydatki związane ze spłatą wcześniej zaciągniętych kredytów?...
Zobacz więcej
29.01.2021

Kredyt konsolidacyjny na 150 tysięcy złotych

Spłata kilku zadłużeń jednocześnie okazała się trudniejsza, niż mogło ci się wydawać? Zdolność kredytowa klienta banku nie jest stała....
Zobacz więcej