17.03.2021
Kredyty samochodowe

Kredyt na samochód a wykupienie AC - czy to konieczne?

Nowy, a nawet używany samochód może okazać się zakupem ponad twoje możliwości finansowe. Nie oznacza to, że musisz rezygnować ze swoich planów związanych z nabyciem pojazdu. Kupno samochodu z pomocą kredytu jest bardzo proste. W ofercie banków znajdziesz kredyt na samochód, który dedykowany jest wszystkim klientom, którzy gotowi są na kupno nowego lub używanego samochodu, motocykla, przyczepy, motorówki, czy innego pojazdu. Zanim jednak zdecydujesz się na tego rodzaju zadłużenie, warto zapoznać się z warunkami, które towarzyszą ofercie.

Interesuje cię kredyt na samochód, ale obawiasz się konieczności wykupienia dodatkowego ubezpieczenia samochodu? Sprawdź, czy bank będzie tego od ciebie wymagać i jakie znaczenie dla banku ma wykupienie przez kredytobiorcę AC.

Kredyt na samochód - zalety oferty

Kredyt na samochód ma wiele zalet, ale najważniejszym atutem usługi jest niewątpliwie to, że usługa zapewnia bardzo atrakcyjne warunki finansowe. Kredyt na samochód jest usługą celową, co oznacza, że klient musi liczyć się z większą liczbą formalności i koniecznością zabezpieczenia spłaty zadłużenia, ale to właśnie cena za bardzo atrakcyjne oprocentowanie kredytu. Co więcej, aktualnie klienci banków mogą cieszyć się wyjątkowo atrakcyjną ofertą, dzięki rekordowo niskim stopom procentowym Narodowego Banku Polskiego. Kredyt na samochód jest tańszym zobowiązaniem niż świetnie znany kredyt gotówkowy.

Rata twojego kredytu może zostać dostosowana do twoich możliwości finansowych. Kredyt w banku pozwala na elastyczne dostosowanie okresu spłaty, dzięki czemu miesięczne opłaty nie będą dla ciebie wyzwaniem i z łatwością spłacisz swój kredyt.

Kredyt na samochód - jak bank zabezpiecza spłatę zobowiązania?

Kredyt na samochód, podobnie jak kredyt hipoteczny wymaga zabezpieczenia spłaty zadłużenia. Klient decydując się na taką usługę, musi o tym pamiętać. Bank może zaoferować różne możliwości zabezpieczenia spłaty, ale do najpopularniejszych należy m.in. wpisanie banku jako współwłaściciela samochodu, aż do uregulowania ostatniej raty kredytu, a także wykupienie AC i zapisanie cesji polisy na rzecz banku.

Dlaczego bank wymaga ubezpieczenia kredytu na samochód? Oferta jest bardzo atrakcyjna pod względem finansowym, ale bez zabezpieczenia spłaty kredytu staje się zbyt ryzykowna dla banku. Zabezpieczenie spłaty pozwala ograniczyć ryzyko kredytowe, co jednocześnie ma wpływ m.in. na całkowity koszt kredytu, maksymalną wysokość kredytu oraz elastyczny okres spłaty.

Warto pamiętać, że wartość samochodu szybko spada, co oznacza, że zabezpieczenie spłaty zadłużenia ma wyjątkową wartość w przypadku tego zadłużenia.

Kredyt na samochód i AC - najważniejsze informacje

Masz nadzieję na to, że wykupienie dodatkowego ubezpieczenia nie jest konieczne? Bank udzielając ci kredytu na samochód, będzie wymagać od ciebie wykupienia nie tylko tradycyjnego ubezpieczenia samochodu, ale także skorzystania z AC. Trzeba to brać pod uwagę także w momencie panowania budżetu, gdyż sam kredyt na samochód pokryje tylko koszt kupna pojazdu. Wykupienie polisy będzie zależało już tylko od ciebie, co oznacza, że generować będzie dodatkowe opłaty. Bank nie wybierze za ciebie ubezpieczenia, co oznacza, że możesz swobodnie zdecydować się na jedną z ofert, którą uznasz za najkorzystniejszą.

Dlaczego z perspektywy banku ubezpieczenie AC jest tak ważne? W przypadku całkowitej szkody samochodu w trakcie wypadku, czy po kradzieży samochodu, polisa pokryje pozostały do spłacenia kredyt, a bank będzie w stanie w ten sposób odzyskać pieniądze pożyczone klientowi na zakup samochodu.

Kredyt na samochód czy kredyt gotówkowy?

Cały czas zastanawiasz się nad tym, czy sfinansować kupno samochodu z pomocą kredytu na samochód, czy może wybrać kredyt gotówkowy? Odpowiedź na to pytanie wcale nie będzie prosta, wszystko bowiem będzie zależało od twoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Jeśli nie widzisz problemu w wykupieniu dodatkowej polisy na samochód, a dodatkowo bardzo interesuje cię kredyt o niskim oprocentowaniu, warto przynajmniej zapoznać się z ofertą kredytów na samochód. Pamiętaj, że możesz szybko skontaktować się z bankiem, wysyłając wniosek o kredyt z pomocą naszej strony. Wypełnienie i wysłanie takiego formularza nie oznacza, że masz obowiązek skorzystać z usługi, ale z całą pewnością pozwoli ci szybko zapoznać się z ofertą, dzięki temu, że konsultant banku przedstawi ci usługę dostosowaną do twoich potrzeb, mając na uwadze twoją indywidualną sytuację finansową oraz historię kredytową.

Kredyt gotówkowy pomoże ci kupić samochód, a nawet pokryć wykupienie OC. Co więcej, decydując się na kupno pojazdu z pomocą tego zobowiązania, nie musisz obawiać się żadnego zabezpieczenia spłaty, w tym konieczności wykupienia AC. To usługa, która mimo wyższego oprocentowania z pewnością przyciągnie wielu kredytobiorców.

Wybierz najlepszą ofertę z pomocą rakingu

Kredyt na samochód zwiąże cię umową z bankiem nawet na kilka lat. Chcąc cieszyć się korzystną umową, warto zatem poświęcić czas na porównanie dostępnych zobowiązań finansowych. Samodzielne szukanie informacji o kredytach na samochód, może być nie tylko czasochłonne, ale uciążliwe, mając na uwadze to, że na stronach banków często trudno znaleźć konkretne informacje.

Na naszej stronie znajdziesz proste narzędzia finansowe, które pomogą ci podjąć najkorzystniejsze decyzje. Zachęcamy do porównania kredytów z pomocą rankingu, a także skorzystania z kalkulatora rat, czy kalkulatora zdolności kredytowej. Gwarantujemy, że nasza pomoc będzie całkowicie bezpłatna, a ty korzystając z tych dodatkowych opcji, będziesz mieć pewność, że twój kredyt na samochód nie będzie obciążony dodatkowymi kosztami, czy haczykami w umowie, które w przyszłości mogłyby okazać się bardzo niekorzystne w trakcie spłaty zobowiązania.

Zobacz też inne artykuły

14.05.2021

Kredyt na auto - jaki kredyt na samochód wybrać?

Kredyt na auto pozwoli ci bezpiecznie sfinansować kupno nowego lub używanego samochodu, nawet jeśli w Twoim budżecie brakuje na to aktualnie...
Zobacz więcej
16.04.2021

Kredyt na samochód czy kredyt gotówkowy? Wybierz ofertę dla siebie

Kupując samochód na kredyt, warto zastanowić się, która z ofert banku będzie dla ciebie odpowiednia. Każdy klient instytucji...
Zobacz więcej
18.02.2021

Kupno używanego samochodu na kredyt

Kupując samochód, nawet jeśli już wiesz, że szukasz pojazdu używanego, musisz liczyć się z większym wydatkiem. Często poniesienie...
Zobacz więcej
21.01.2021

Samochód na raty - czy kredyt na samochód się opłaca?

Kupno samochodu może być ogromny wyzwaniem finansowym. Wiele osób decyduje się na kupno pojazdu, gdy stary odmówi już całkowicie...
Zobacz więcej
09.12.2020

Kredyt na samochód aktualny ranking

Kupno samochodu może okazać się poważnym wyzwaniem, szczególnie pod względem finansowym. Samochód jest niezastąpionym środkiem...
Zobacz więcej
28.10.2020

Kredyt na samochód - wady i zalety

Chcesz kupić nowy lub używany samochód, ale w twoim budżecie brakuje na to pieniędzy? Kredyt na samochód pozwoli ci z łatwością...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj