× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności
26.03.2021
Kredyty gotówkowe

Niskie oprocentowanie kredytu gotówkowego, czy zawsze gwarantuje najlepszą umowę z bankiem?

Szukając korzystnego kredytu gotówkowego, skupiasz się wyłącznie na oprocentowaniu nominalnym zobowiązania? Uważasz, że oprocentowanie zawsze pozwoli ci skorzystać z najkorzystniejszego zadłużenia? Śledzisz oferty banków i czekasz na promocyjne oferty, by móc cieszyć się niższymi ratami? Przekonaj się, czy niskie oprocentowanie kredytu gotówkowego faktycznie jest gwarancją atrakcyjnej umowy. Zapewniamy, że już zawsze będziesz oceniać koszt kredytu gotówkowego, mając na uwadze także inne opłaty, dzięki czemu nigdy więcej nie będziesz spłacać pożyczki o wyższych kosztach niż to konieczne. Zrobimy wszystko, by zawarcie umowy kredytowej przyniosło ci jak najwięcej korzyści, dlatego zachęcamy do dalszej lektury.

Co oznacza, że kredyt jest tani?

Co kryje się za stwierdzeniem, że kredyt jest tani? Bez wątpienia większość klientów banków, decydując się na zadłużenie finansowe, kieruje się tym, by zawarta umowa była jak najkorzystniejsza pod względem spłaty. Jednak okazuje się, że nie każdy kredytobiorca wie, jak prawidłowo ocenić, czy kredyt faktycznie jest korzystny i zapewni spłatę bez zbędnych kosztów. Co gwarantuje, że kredyt gotówkowy będzie dla kredytobiorcy pod każdym względem atrakcyjny? Tani kredyt gotówkowy wyróżniać się będzie nie tylko niskim oprocentowaniem nominalnym, ale przede wszystkim niską prowizją oraz brakiem dodatkowych kosztów. Co dokładnie oznacza, że kredyt wiąże się z dodatkowymi opłatami? Kredytobiorca musi uważać na opłatę przygotowawczą, koszt ubezpieczenia kredytu, jeśli tego wymaga bank, a nawet opłat związanych z prowadzeniem konta, jeśli usługa dostępna jest tylko dla klientów korzystających z innych usług banku.

Chcesz mieć pewność, że wybrany kredyt gotówkowy jest atrakcyjny i wyróżnia się na tle konkurencyjnych zadłużeń? Sprawdź RRSO zobowiązania.

Co ma wpływ na oprocentowanie kredytu gotówkowego?

Oprocentowanie kredytu gotówkowego nie jest jedynym kosztem, z jakim musi liczyć się kredytobiorca. Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że to wartość, która w największym stopniu wpływa na ratę kredytu oraz całkowity koszt kredytu. Co realnie wpływa na oprocentowanie kredytów dostępnych w bankach? Bez żadnego wątpienia na oprocentowanie nominalne kredytu, wpływ mają stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego, ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej.

Aktualnie kredytobiorcy mogą cieszyć się bardzo niskim oprocentowaniem, dzięki rekordowo niskim stopom procentowym NBP, które zostały obniżone ze względu na problemy wynikające z epidemii wirusa.

Pamiętaj jednak, że niskie oprocentowanie banków często wiąże się z tym, że instytucje decydują się na podwyższenie prowizji lub innych opłat, które będą miały wpływ na ostateczną wysokość raty kredytu gotówkowego.

Prowizja i opłaty dodatkowe - kiedy możesz liczyć na niższy koszt kredytu gotówkowego?

Czy jako klient banku masz możliwość, by uniknąć dodatkowych kosztów? Wiele banków oferuje promocyjne kredyty, które pozwalają uniknąć płacenia prowizji za udzielenie zadłużenia. Żeby skorzystać z takiej usługi, trzeba jednak spełnić konkretne wymagania banku. Może to być konieczność założenia konta osobistego, ubezpieczenie kredytu lub skorzystanie z oferty o ograniczonym okresie spłaty, lub niższej maksymalnej kwoty zobowiązania.

Najważniejsze będzie jednak porównanie dostępnych ofert. Jak to zrobić? Na naszej stronie znajdziesz darmowy ranking kredytów gotówkowych, a także rankingi związane z innymi zadłużeniami dostępnymi w bankach oraz parabankach. Z pomocą tego narzędzia bardzo szybko ocenisz faktyczny koszt zadłużenia, oczywiście pod warunkiem, że sprawdzić dostępne oferty pod względem RRSO lub miesięcznej raty kredytu.

To, z jakiej usługi kredytowej skorzystasz, zależy od ciebie. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą uda ci się podpisać umowę dostosowaną do twoich potrzeb oraz możliwości.

Czy niskie oprocentowanie zapewnia atrakcyjnośc umowy? - Podsumowanie

Czy niskie oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego zawsze świadczy o tym, że oferta banku jest atrakcyjna? Jak się okazuje, nie zawsze jest to tak proste i warto dobrze poznać zobowiązanie, zanim zdecydujesz się z niego skorzystać. Zwracaj uwagę na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, a nigdy nie będziesz mieć żadnych przykrych niespodzianek w trakcie spłaty zobowiązania. Pamiętaj, że kredyt gotówkowy nie tylko zapewni ci szybki dostęp do pieniędzy na dowolny cel, ale daje ci szansę na łatwą spłatę zadłużenia, pod warunkiem, że poświęcisz kilka minut i porównasz oferty dostępne w bankach.

Zobacz też inne artykuły

12.04.2021

Alior Bank i Pożyczka Internetowa - analiza oferty

Szukasz pożyczki, która pomoże ci zdobyć pieniądze na realizację twoich aktualnych celów? A może w twoim budżecie brakuje...
Zobacz więcej
02.04.2021

Pożyczka gotówkowa online w banku - mniej formalności bez ukrytych opłat

Pożyczka gotówkowa online daje wiele możliwości. Szybkie podreperowanie budżetu, możliwość wsparcia finansowego, gdy na twojej drodze...
Zobacz więcej
25.03.2021

Kredyt gotówkowy na oświadczenie o zarobkach - zalety oferty

Chcesz skorzystać z kredytu gotówkowego, bo uważasz, że to doskonały sposób, by uniknąć wielu formalności związanych z...
Zobacz więcej
15.03.2021

Kredyt gotówkowy bez historii kredytowej

Pierwszy raz potrzebujesz wsparcia finansowego i zdajesz sobie sprawę z tego, że część usług banków będzie dla ciebie trudniejsza do...
Zobacz więcej
09.03.2021

Kredyt gotówkowy a pożyczka pod zastaw

Chcąc obniżyć koszt kredytu gotówkowego zastanawiasz się nad możliwością skorzystania z pożyczki pod zastaw? Czym różnić się...
Zobacz więcej
02.03.2021

Najtańszy kredyt gotówkowy - Marzec 2021

Brakuje ci pieniędzy, ale wiesz, że nikt z twojej rodziny lub najbliższych znajomych nie będzie w stanie pomóc ci pod względem...
Zobacz więcej