× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności
29.03.2021
Kredyty hipoteczne

Kredyt hipoteczny zalety i wady zadłużenia

Kredyt hipoteczny to usługa, która znana jest zdecydowanej większości klientów banków. To kredyt, który mimo pandemii i kryzysu wciąż przyciąga zainteresowanych klientów, gotowych podpisać umowę, licząc na realizację planów i kupno własnego mieszkania czy domu. Kredyt hipoteczny jako kredyt celowy wyróżnia się bardzo niskim kosztem zadłużenia, ale to nie jedyna zaleta tego zobowiązania. Jakie zalety i wady kryją się za tą konkretną ofertą banku? To pytanie, które powinno zainteresować wszystkich klientów, gotowych na zawarcie takiej umowy.

Mamy nadzieję, że z naszą pomocą szybko przekonasz się, czy to oferta dla ciebie i złożysz wniosek o kredyt, mając pewność, że będzie to słuszna decyzja, której nie będziesz żałować w trakcie spłaty zobowiązania finansowego.

Zalety kredytu hipotecznego - co mieć na uwadze decydując się na kredyt na mieszkanie?

Kredyt hipoteczny z pewnością trudno pomylić z innym zobowiązaniem. To usługa, która w Polsce od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ zdecydowana większość Polaków decyduje się na takie zadłużenie, chcąc kupić nieruchomość. Kupno działki, mieszkania, czy budowa domu, to ogromny wydatek, na który nie stać jednorazowo większości klientów banków. Kredyt hipoteczny, który pomaga w realizacji takich celów, jest zatem doskonale rozpowszechniony i budzi raczej bardzo pozytywne emocje, wśród osób, którym udało się kupić wymarzoną nieruchomość.

Czy kredyt hipoteczny jest ofertą korzystną dla kredytobiorców? Jakie zalety towarzyszą tej usłudze? Okazuje się, że kredyt hipoteczny jest bardzo atrakcyjny, szczególnie mając na uwadze:

  • Niskie oprocentowanie kredytu zależne od stawki WIBOR;

  • Wysoką maksymalną kwotę zadłużenia dostosowaną do wartości nieruchomości;

  • Długi okres spłaty, zapewniający korzystne raty kredytu;

  • Maksymalne obniżenie ryzyka kredytowego.

Przekonaj się, że decyzja o kredycie hipotecznym może być bardzo korzystna, przeglądając aktualny ranking kredytów hipotecznych. Sprawdź także nasz artykuł poświęcony polecanemu przez nas kredytowi hipotecznemu.

Wady kredytu hipotecznego - na co uważać podpisując umowę?

Kredyt hipoteczny nie jest pozbawiony wad. Trzeba o tym pamiętać i mieć na uwadze, że żadna usługa finansowa, niezależnie od tego, czy dostępna w banku, czy parabanku, nie jest pozbawiona minusów. Znając je, łatwiej ci będzie zweryfikować, czy wady te będą dla ciebie tak ważne, że zrezygnujesz z zadłużenia. Być może okażą się mniej istotne niż zalety usługi i mimo wszystko z chęcią złożysz wniosek o kredyt hipoteczny w wybranym banku. Jakie wady ma kredyt hipoteczny?

  • Klient decydując się na to zobowiązanie, musi pamiętać o wymaganym wkładzie własnym;

  • Ubezpieczenie spłaty kredytu z pomocą hipoteki;

  • Klient banku musi pamiętać o licznych dokumentach wymaganych przy kredycie hipotecznym;

  • Otrzymanie decyzji banku w sprawie udzielenia kredytu może trwać nawet kilka tygodni od złożenia wniosku.

Alternatywna oferta banku

Czy masz inną możliwość, by zdobyć pieniądze na kupno mieszkania? Alternatywnym rozwiązaniem może być kredyt gotówkowy, gdyż jest to najbardziej uniwersalne zadłużenie. Zanim jednak zdecydujesz się na kredyt gotówkowy, musisz pamiętać, że maksymalna wartość takiego zadłużenia to od 150 tysięcy do 200 tysięcy złotych, a maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego to zaledwie 10 lat, czyli 120 miesięcy. By zdobyć kredyt gotówkowy o wysokości 200 tysięcy złotych, trzeba w banku przedstawić solidne podstawy do obliczenia bardzo wysokiej zdolności kredytowej. A zawarcie umowy okaże się dużo kosztowniejsze niż decyzja o podpisaniu umowy o kredyt hipoteczny. Kredyt hipoteczny czy kredyt gotówkowy? Na to pytanie należy odpowiedzieć, zastanawiając się nad własnymi możliwościami finansowymi i oczekiwaniami względem zadłużenia, gdyż oferty więcej dzieli niż łączy.

Podsumowanie

Kredyt hipoteczny jest bardzo korzystnym zadłużeniem, ale ceną niskiego oprocentowania i długiego okresu spłaty jest bardzo szczegółowa weryfikacja klienta banku oraz maksymalne obniżenie ryzyka kredytowego. Usługa gwarantuje świetne warunki, które trudno zastąpić sięgając po innych produkt finansowy.

Zachęcamy do porównania aktualnego rankingu kredytów hipotecznych, pomoże ci to ocenić, czy oferta banków jest dla ciebie na tyle interesująca, by skłoniła cię do wypełnienia wniosku i podjęcia decyzji o skorzystaniu z kredytu na kupno własnego mieszkania.

Zobacz też inne artykuły

14.04.2021

Czy stać Cię na kredyt hipoteczny?

Kupno domu, działki lub mieszkania wiąże się z poważną decyzją, która z pewnością odbije się na twojej sytuacji finansowej. W Polsce...
Zobacz więcej
07.04.2021

Kredyt na mieszkanie 250 tysięcy - gdzie szukać najlepszej oferty banku?

Kupno mieszkania lub domu to bardzo poważna decyzja, nad którą wiele osób zastanawia się miesiącami, a nawet latami. Kupienie...
Zobacz więcej
12.03.2021

Kredyt hipoteczny marzec 2021 - najkorzystniejsza oferta miesiąca

Planujesz kupno własnego mieszkania? W takim razie koniecznie poświęć, choć kilka minut na poznanie aktualnej oferty banków. Z naszą...
Zobacz więcej
03.03.2021

Kredyt hipoteczny - sprawdź czy masz zdolność kredytową

Kupno mieszkania to poważna decyzja, która najczęściej łączy się także z koniecznością skorzystania z oferty banku. Kredyt hipoteczny...
Zobacz więcej
19.02.2021

Kredyt celowy - więcej formalności, ale niższe oprocentowanie

Kredyty celowe cieszą się dużym powodzeniem, choć trzeba liczyć się z tym, że bank będzie wymagać w ich przypadku licznych formalności, a...
Zobacz więcej
12.02.2021

Kredyt hipoteczny dla singla - czy trudniej będzie zdobyć zgodę na kredyt?

Polacy coraz później wiążą się i zakładają rodziny, nie wpływa to jednak na fakt, że wiele młodych osób chce możliwie jak...
Zobacz więcej