19.04.2021
Kredyty gotówkowe

Zalety i wady kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy jest usługą, która od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów banków. Zadłużenie pozwala na szybkie zawarcie umowy i zyskanie dodatkowych pieniędzy, jednocześnie gwarantując minimum formalności. Banki chętnie udzielają zadłużeń tego typu, oferując nie tylko atrakcyjne warunki spłaty, czyli korzystne oprocentowanie i długi okres kredytowania, ale także zapewniając możliwość wnioskowania o kredyt na podstawie wyciągu z konta bankowego, a nawet zdobycie kredytu elektronicznie, co pozwala na błyskawiczne zawarcie umowy i wypłatę pieniędzy nawet w ciągu jednego dnia.

Kredyt gotówkowy to oferta dla osób, które chcą skorzystać z usługi, która zapewni im minimum formalności oraz dostęp do pieniędzy, które klient wykorzysta całkowicie dowolnie, w przeciwieństwie do kredytobiorców decydujących się na kredyt celowy.

Zanim złożysz wniosek i zaczniesz ubiegać się o gotówkę, sprawdź jakie zalety i jakie wady towarzyszą ofercie tego typu.

Zalety kredytu gotówkowego

Czy kredyt gotówkowy faktycznie jest tak atrakcyjną usługą, że warto rozważyć złożenie wniosku i ubiegać się o zawarcie umowy? Usługa bez żadnych wątpliwości wyróżnia się na tle innych zadłużeń, jakie oferują banki. Klient decydując się na kredyt gotówkowy, może bowiem liczyć na:

 • możliwość zawarcia umowy całkowicie online;

 • szybką weryfikację wniosku i wstępną decyzję w sprawie udzielenia zobowiązania;

 • możliwość dostosowania maksymalnej kwoty kredytu do zdolności kredytowej klienta;

 • elastyczny i długi okres kredytowania;

 • brak ukrytych kosztów;

 • dostępność oferty dla stałych oraz nowych klientów banku;

 • wypłatę pieniędzy nawet w ciągu jednego dnia;

 • pieniądze wypłacone w ramach zadłużenia można wykorzystać na dowolny cel;

 • zawarcie umowy bez konieczności ubezpieczenia kredytu;

 • minimum formalności.

Warto wspomnieć, że kredyt gotówkowy świetnie sprawdzi się jako pierwszy kredyt, w przypadku osób, które jeszcze nie mają żadnej historii kredytowej, ale planują ją zbudować i w przyszłości liczą na pozytywną decyzję po złożeniu wniosku o kredyt hipoteczny.

Wady kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy nie jest ofertą pozbawioną wad. Trzeba mieć to na uwadze, decydując się na usługę i zawierając umowę z bankiem. Chcesz mieć pewność, że znasz wszystkie kluczowe warunki tego zobowiązania? Oto wady kredytu gotówkowego, które powinien poznać każdy kredytobiorca:

 • oprocentowanie nominalne wyższe niż w przypadku kredytu celowego;

 • promocyjne warunki kredytu wyłącznie dla wybranych osób;

 • klient banku musi posiadać dobrą historię kredytową;

 • bank będzie oczekiwał informacji o dochodach, by móc ocenić zdolność kredytową klienta;

 • łatwość związana z otrzymaniem kredytu może prowadzić do zjawiska, jakim jest przekredytowanie.

Czy warto skorzystać z pożyczki gotówkowej w banku?

Czy opłaca się skorzystać z kredytu gotówkowego? Choć jest to oferta, która może budzić wątpliwości, ze względu na dużo mniej formalności i szybką wypłatę pieniędzy, klient banku powinien czuć się swobodnie z myślą o zawarciu korzystnej umowy. Banki nie ukrywają przed swoimi klientami dodatkowych kosztów, czy warunków, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na przebieg całego zadłużenia.

Pandemia wpłynęła na dużo mniejszą sprzedaż kredytów, czy w obecnej sytuacji warto unikać zobowiązań finansowych? Okazuje się, że dzięki niskim stopom procentowym NBP, aktualna oferta banków jest bardzo atrakcyjna, a kredytobiorcy mogą cieszyć się wyjątkowo niskimi ratami. Zachęcamy do sprawdzenia rankingu kredytów gotówkowych, by przekonać się, jak prezentuje się obecnie oferta popularnych banków.

Zobacz też inne artykuły

18.06.2021

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego – ile kosztuje? Czy warto wcześniej spłacić kredyt gotówkowy?

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego jest doskonałym rozwiązaniem, gdy Twoja sytuacja pozwala na spłatę zobowiązania przed terminem,...
Zobacz więcej
15.06.2021

Kredyt z poręczycielem - kim jest poręczyciel? Czy warto skorzystać z kredytu z poręczycielem?

Poręczyciel jest osobą, która deklaruje, że w momencie, w którym kredytobiorca zaprzestanie spłaty kredytu...
Zobacz więcej
14.06.2021

Kredyt na wakacje – czy się opłaca? Gdzie wnioskować o kredyt na wakacje?

Kredyt na wakacje pozwala zrealizować plany o urlopie spędzonym za granicą, które dla wielu Polaków są poza zasięgiem...
Zobacz więcej
08.06.2021

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce - jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać kredyt?

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce jest ofertą coraz popularniejszą. Banki wykorzystują fakt, że w Polsce mieszka i pracuje...
Zobacz więcej
28.05.2021

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny - co wybrać planując kupno mieszkania?

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny? To pytanie, które dość często pojawia się wśród osób, które...
Zobacz więcej
25.05.2021

Kredyt na dowód - czy w ofercie banków znajdziesz kredyt na dowód?

Kredyt na dowód jest ofertą, która przyciąga wielu klientów, gotowych na zawarcie umowy i skorzystanie z szybkiej pomocy...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj