27.04.2021
Kredyty gotówkowe

Sprawdź to, zanim złożysz wniosek o kredyt gotówkowy

Brakuje ci pieniędzy i chcesz skorzystać z oferty, jaką jest kredyt gotówkowy? To zobowiązanie, dzięki któremu otrzymasz dodatkowe pieniądze nawet na dowolny cel, a bank nie będzie chciał od ciebie żadnych informacji, jak skorzystasz z otrzymanych w ramach kredytu pieniędzy. Kupno nowego samochodu? Wykupienie ubezpieczenia? Remont kuchni, a może bieżące wydatki, na które zabrakło ci pieniędzy z powodu innych nieoczekiwanych opłat? Zdobycie kredytu gotówkowego jest wyjątkowo łatwe, pod warunkiem, że spełniasz wszystkie wymagania banku.

Na co zwrócić uwagę, zanim wypełnisz i wyślesz wniosek o kredyt gotówkowy? Jak zweryfikować ofertę banków, by mieć pewność, że skorzystasz z najlepszej oferty banku? Jak ocenić warunki kredytu mając na uwadze swoje możliwości potrzeby finansowe?

Oceń swoją zdolność kredytową

Pierwszy krok przed wysłaniem wniosku o kredyt gotówkowy to analiza własnych możliwości finansowych, a także ocena potrzeb związanych z przyszłym zobowiązaniem. Postaraj się zastanowić jaka kwota kredytu będzie dla ciebie odpowiednia i ile pieniędzy faktycznie potrzebujesz. Decydując się na kredyt o wyższej kwocie, musisz liczyć się z wyższymi ratami, co może spowodować, że trudniej będzie ci uregulować zobowiązanie.

Wystarczająco wysoka zdolność kredytowa, to kluczowy warunek uzyskania zgody kredytowej. Decydując się na ocenę pod tym względem przed wysłaniem wniosku, uchronisz się przed otrzymaniem odmowy, jeśli nie masz warunków do spłaty pożyczki gotówkowej.

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową? Okazuje się, że nie jest to takie trudne, zachęcamy bowiem do skorzystania z darmowego kalkulatora zdolności kredytowej. To proste narzędzie, które w zaledwie kilka minut pozwoli ci ocenić, czy rata kredytu pozwoli ci na regularną spłatę zobowiązania, mając na uwadze m.in. twoje stałe dochody, wydatki związane z utrzymaniem, a nawet spłatą innych zobowiązań.

Chcesz szybko zwiększyć swoją zdolność kredytową? Wystarczy, że wybierzesz dłuższy okres kredytowania, a bank dużo korzystniej oceni twój wniosek o kredyt.

Dlaczego zdolność kredytowa ma tak duże znaczenie dla banku? Bank przed zawarciem umowy ocenia ryzyko kredytowe, jakiego się podejmuje, oferując ci usługę finansową. Instytucja chce mieć pewność, że będziesz w stanie spłacić nie tylko sam kredyt, ale także opłacić wszystkie dodatkowe opłaty związane z zobowiązaniem.

Sprawdź aktualny ranking kredytów gotówkowych

Składając wniosek o kredyt, warto upewnić się, że znasz wszystkie warunki oferty, która jest dla ciebie interesująca. Oprocentowanie nominalne, prowizja banku, opłata przygotowawcza, RRSO usługi, a także maksymalna kwota zobowiązania, czy nawet maksymalny okres spłaty, to wszystko będzie miało wpływ na zawarcie przez ciebie umowy i wpłynie realnie na to, jak przebiegać będzie spłata twojego zadłużenia.

Chcesz cieszyć się niskimi ratami? Liczysz na ofertę o najkorzystniejszych warunkach? W takim razie nie trać czasu i skorzystaj z aktualnego rankingu kredytów gotówkowych. To doskonałe narzędzie, dzięki któremu porównasz nawet kilkanaście najlepszych ofert finansowych. Kilka minut pozwoli ci na poznanie przykładowych rat kredytu dostosowanych do twoich wymagań. Wystarczy, że ustalisz kwotę zobowiązania i okres spłaty, a ranking pomoże ci porównać dostępne w bankach oferty.

Zobacz też inne artykuły

17.05.2021

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń - szybko i bez zbędnych kosztów

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to oferta, która z pewnością zainteresuje młodych klientów, którym zależy na...
Zobacz więcej
06.05.2021

Kredyt gotówkowy krok po kroku

Kredyty gotówkowe od lat cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów banków, którzy cenią sobie wygodę i...
Zobacz więcej
05.05.2021

Kredyt gotówkowy Santander - analiza oferty

Kredyt gotówkowy w Santander gwarantuje atrakcyjne warunki dla osób, które szukają zobowiązania na dowolny cel. Choć w...
Zobacz więcej
19.04.2021

Zalety i wady kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy jest usługą, która od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów banków....
Zobacz więcej
16.04.2021

Kredyt na samochód czy kredyt gotówkowy? Wybierz ofertę dla siebie

Kupując samochód na kredyt, warto zastanowić się, która z ofert banku będzie dla ciebie odpowiednia. Każdy klient instytucji...
Zobacz więcej
12.04.2021

Alior Bank i Pożyczka Internetowa - analiza oferty

Szukasz pożyczki, która pomoże ci zdobyć pieniądze na realizację twoich aktualnych celów? A może w twoim budżecie brakuje...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj