06.05.2021
Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy krok po kroku

Kredyty gotówkowe od lat cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów banków, którzy cenią sobie wygodę i dostęp do pieniędzy niemal od ręki. Wciąż nie możesz podjąć ostatecznej decyzji, czy kredyt gotówkowy to oferta dla Ciebie? W naszym poradniku kredyt gotówkowy krok po kroku, z łatwością przekonasz się, że zdobycie dodatkowych pieniędzy na dowolny cel, okaże się łatwiejsze, niż może ci się wydawać.

Jak, jako klient banku ocenić, czy kredyt gotówkowy jest atrakcyjny pod względem warunków umowy? Jak zweryfikować swoje szanse na kredyt i co możesz zrobić, by zwiększyć swoją zdolność kredytową? Jak prawidłowo wypełnić wniosek o kredyt i jakie dokumenty okażą się potrzebne przed podpisaniem umowy z bankiem? To pytania, na które znajdziesz odpowiedź w tym artykule.

Wybierz ofertę - ranking kredytów gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci z łatwością ocenić, która oferta banku będzie dla Ciebie najlepsza. By porównać kredyty gotówkowe, wystarczy zaledwie kilka minut. Korzystając z rankingu, warto ustalić to, jaka kwota kredytu gotówkowego jest dla Ciebie atrakcyjna, a także jak długo chcesz spłacać zobowiązanie. To pierwszy kredyt, z jakiego będziesz korzystać? W takim razie koniecznie sprawdź, czy w obecnej ofercie banków znajdziesz usługę, która pomoże ci skorzystać np. z promocyjnego oprocentowania.

Z pomocą rankingu bez trudu poznasz oprocentowanie nominalne, całkowity koszt kredytu a roczna stopa oprocentowania RRSO, pomoże ci ocenić, która z ofert faktycznie prezentuje się najkorzystniej pod względem opłat pozaodsetkowych.

Pamiętaj, by dostosować parametry kredytu do własnych potrzeb, możesz ustalić okres kredytowania, a także kwotę zobowiązania, np. gdy szukasz kredytu o wartości 20 000 złotych.

Kredyt gotówkowy - sprawdź swoją zdolność kredytową

Kredyt online, choć wydaje się bardzo uniwersalny, nie jest dla każdego. Warto pamiętać o tym, że bank będzie chciał dokładnie zweryfikować zdolność kredytową swojego klienta, a także jego historię kredytową, zanim zostanie wydana decyzja w sprawie kredytu. Historia kredytowa pozwala ocenić wiarygodność kredytobiorcy, a zdolność kredytowa nie tylko zapewnia informacje związane z tym, czy kredytobiorcę stać na spłatę zobowiązania, ale także jakie ryzyko kredytowe wiąże się z udzieleniem pożyczki przez bank.

Jeśli interesuje Cię pożyczka gotówkowa w banku, koniecznie skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej, by ocenić swoje szanse na zawarcie umowy z bankiem.

Wypełnij i wyślij wniosek o kredyt gotówkowy

Zainteresowała Cię oferta konkretnego banku? W takim razie nie czekaj dłużej i wypełnij prosty wniosek o kredyt gotówkowy, który znajdziesz bezpłatnie na naszej stronie. Wystarczy ci kilka minut, a dzięki takiemu zgłoszeniu będziesz w stanie nawet w ciągu kilkunastu minut skontaktować się z przedstawicielem banku i zweryfikować warunki pożyczki gotówkowej. Konsultant przedstawi ci warunki kredytu, a także poprosi Cię o udzielenie kilku informacji, które pomogą ustalić, jakiego kredytu szukasz, a także jak prezentuje się Twoja sytuacja finansowa.

Jakie informacje muszą znaleźć się we wniosku? Podaj swoje imię, nazwisko, numer telefonu, pamiętaj także, by wyrazić konieczne zgody, dzięki czemu możliwe będzie przekazanie Twoich danych do banku, co ułatwi kontakt z przedstawicielem instytucji.

Kredyt gotówkowy - przygotuj wymagane dokumenty

Udzielenie kredytu wymaga weryfikacji klienta i oceny ryzyka kredytowego. Bank będzie zatem oczekiwać od Ciebie kilku podstawowych dokumentów, dzięki którym możliwe będzie udzielenie zgody kredytowej. Co zatem musisz przygotować? Potrzebny będzie Twój dowód osobisty, dzięki czemu instytucja będzie mogła potwierdzić twoją tożsamość, a także zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu, lub wyciąg z konta bankowego. Kredyt gotówkowy na oświadczenie z powodu koronawirusa nie jest już praktycznie dostępny w ofercie banków. Warto jednak pamiętać, że większość banków oferuje teraz kredyt online nie tylko stałym klientom, ale także osobom, które pierwszy raz korzystają z usług instytucji, co sprawia, że pożyczka gotówkowa dostępna jest dla każdego.

Podpisanie umowy i wypłata środków

Po otrzymaniu zgody kredytowej warto rozważyć to, w jaki sposób umowa powinna zostać zawarta. Wiele banków oferuje ułatwienie, jakim jest wypełnienie wszystkich formalności online, co oznacza, że kredytobiorca może bez trudu zawrzeć umowę elektronicznie i tym samym sposobem uzyskać dostęp do pieniędzy, które zostaną wypłacone na jego konto. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się osobiście do oddziału banku, tam podpisać stosowne dokumenty i otrzymać pieniądze do ręki.

Zobacz też inne artykuły

18.06.2021

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego – ile kosztuje? Czy warto wcześniej spłacić kredyt gotówkowy?

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego jest doskonałym rozwiązaniem, gdy Twoja sytuacja pozwala na spłatę zobowiązania przed terminem,...
Zobacz więcej
15.06.2021

Kredyt z poręczycielem - kim jest poręczyciel? Czy warto skorzystać z kredytu z poręczycielem?

Poręczyciel jest osobą, która deklaruje, że w momencie, w którym kredytobiorca zaprzestanie spłaty kredytu...
Zobacz więcej
14.06.2021

Kredyt na wakacje – czy się opłaca? Gdzie wnioskować o kredyt na wakacje?

Kredyt na wakacje pozwala zrealizować plany o urlopie spędzonym za granicą, które dla wielu Polaków są poza zasięgiem...
Zobacz więcej
08.06.2021

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce - jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać kredyt?

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce jest ofertą coraz popularniejszą. Banki wykorzystują fakt, że w Polsce mieszka i pracuje...
Zobacz więcej
28.05.2021

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny - co wybrać planując kupno mieszkania?

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny? To pytanie, które dość często pojawia się wśród osób, które...
Zobacz więcej
25.05.2021

Kredyt na dowód - czy w ofercie banków znajdziesz kredyt na dowód?

Kredyt na dowód jest ofertą, która przyciąga wielu klientów, gotowych na zawarcie umowy i skorzystanie z szybkiej pomocy...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj