14.05.2021
Kredyty samochodowe

Kredyt na auto - jaki kredyt na samochód wybrać?

Kredyt na auto pozwoli ci bezpiecznie sfinansować kupno nowego lub używanego samochodu, nawet jeśli w Twoim budżecie brakuje na to aktualnie pieniędzy. Kredyt samochodowy, a także kredyt gotówkowy to usługi, którymi warto się zainteresować, gdyż obie oferty mogą pomóc ci pokryć planowany wydatek.

Jaki kredyt na samochód wybrać? Czy kredyt na auto to dobre rozwiązanie, mając na uwadze koszt zadłużenia? Czy kredyt na samochód jest kosztownym zobowiązaniem? Z naszą pomocą szybko przekonasz się, że zadłużenia oferowane przez banki będą w stanie pomóc Ci szybko zrealizować plan o wymianie samochodu, jeśli tego potrzebujesz, ale nie stać Cię na jednorazowy wydatek, który pokryje zakup auta. Polacy chętnie kupują auta na kredyt, niezależnie od tego, czy pojazd.

Kredyt na auto - najważniejsze informacje o kredycie na samochód

Kredyt na auto to usługa, która przewiduje realizację konkretnego celu z pomocą zadłużenia. Co to oznacza dla kredytobiorcy? Klient banku wnioskując o kredyt samochodowy, nie otrzymuje pieniędzy na swoje konto bankowe, ale środki trafiają do osoby, która sprzedaje pojazd, a z którą została zawarta umowa kupna samochodu, może to być osoba prywatna, dealer samochodów lub komis samochodowy.

Kredyt na samochód ze względu na celowość oferty można przeznaczyć na kupno nowego lub używanego:

  • samochodu osobowego;

  • samochodu ciężarowego;

  • maszyn rolniczych;

  • motoroweru;

  • motocykla;

  • quadu;

  • jachtu;

  • skutera.

Ile kosztuje kredyt samochodowy? Kalkulator kredytów samochodowych

Kredyt samochodowy wcale nie jest kosztownym zobowiązaniem. Niższy koszt kredytu możliwy jest dzięki temu, że usługa wiąże się bezpośrednio z zabezpieczeniem spłaty, co oznacza, że bank nie musi obawiać się wysokiego ryzyka kredytowego. Co więcej, warto zwrócić uwagę na fakt, że aktualnie oprocentowanie nominalne kredytów jest bardzo atrakcyjne, gdyż banki muszą dostosować swoje oferty do rekordowo niskich stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego.

Chcesz sprawdzić, ile kosztować Cię będzie kredyt na auto? Pomoże Ci w tym kalkulator kredytów samochodowych. Takie narzędzie znajdziesz bezpłatnie na naszej stronie, a dzięki możliwości dostosowania wszystkich parametrów, z łatwością ustalić m.in. to, czy konkretna oferta banku jest dla Ciebie korzystna pod każdym względem.

Pamiętaj, że na koszt kredytu wpływ ma nie tylko oprocentowanie, ale także opłaty dodatkowe, takie jak prowizja, czy opłata przygotowawcza. Porównując kredyt na auto, warto zwrócić uwagę na RRSO zadłużenia.

Kalkulator rat kredytu pomoże ci szybko ustalić, ile orientacyjnie wyniesie Cię rata kredytu samochodowego. Zachęcamy do skorzystania z tego narzędzia i sprawdzenia, czy koszt kredytu nie będzie dla Ciebie za wysoki.

Przekonaj się, czy kredyt na samochód się opłaca.

Gdzie wziąć kredyt na auto?

Zastanawiasz się, gdzie warto złożyć wniosek o kredyt na auto? Wybór kredytu samochodowego faktycznie może okazać się trudny, mając na uwadze, jak wiele jest ofert tego typu na rynku finansowym. Kredyty samochodowe znaleźć można praktycznie w każdym banku, działającym w Polsce.

Jakie kredyty samochodowe możemy polecić naszym czytelnikom? Zdecydowanie warto zainteresować się dwiema ofertami, które wyróżniają się na tle konkurencyjnych usług. Są to:

  1. Kredyt na samochód Getin Banku, czyli Autokredyt dla Ciebie z RRSO 4,58%;

  2. Kredyt na samochód PKO BP, czyli Mini ratka na dowolny cel z RRSO 13,97%.

Kredyt samochodowy - warunki

Czy auto na kredyt może zostać udzielony dowolnemu klientowi banku? Oczywiście, przyszły kredytobiorca musi spełnić kilka podstawowych warunków. Bank oczekiwać będzie, by klient wnioskujący o kredyt na auto był osobą pełnoletnią, ale należy liczyć się także z tym, że wymagana będzie dokładna weryfikacja tożsamości, do czego przyda się dowód osobisty, a także sprawdzenie zdolności kredytowej oraz historii kredytowania.

Liczysz na kredyt samochodowy bez BIK? Banki są pod tym względem bezwzględne, a klienci, którzy ze złą historią kredytową, muszą liczyć się z tym, że ich wniosek zostanie odrzucony.

Nie masz pewności, czy twoja zdolność kredytowa zostanie oceniona pozytywnie? Nie musisz dłużej się tym martwić, w zaledwie kilka minut przekonasz się, czy stać Cię na kredyt na auto, pomoże Ci w tym kalkulator zdolności kredytowej.

Jaki kredyt na samochód? Kredyt gotówkowy czy kredyt na samochód?

Kredyty samochodowe cieszą się dużą popularnością, ale wiele osób rozważa kupno auta z pomocą kredytu gotówkowego, gdyż to oferta, która pozwala uniknąć części formalności. Klient wybierając pożyczkę gotówkową, może cieszyć się zdecydowanie większą swobodą, gdyż pieniądze trafią bezpośrednio na jego konto bankowe, a bank nie będzie żądać żadnego zabezpieczenia spłaty. Wadą takiego rozwiązania będzie jednak koszt kredytu. Kredyt na samochód zapewnia atrakcyjniejsze warunki spłaty, w tym niższe oprocentowanie oraz korzystniejsze opłaty pozaodsetkowe. Chcąc zaoszczędzić, spłacając samochód na raty, warto mieć to na uwadze.

Zobacz też inne artykuły

16.04.2021

Kredyt na samochód czy kredyt gotówkowy? Wybierz ofertę dla siebie

Kupując samochód na kredyt, warto zastanowić się, która z ofert banku będzie dla ciebie odpowiednia. Każdy klient instytucji...
Zobacz więcej
17.03.2021

Kredyt na samochód a wykupienie AC - czy to konieczne?

Nowy, a nawet używany samochód może okazać się zakupem ponad twoje możliwości finansowe. Nie oznacza to, że musisz rezygnować ze...
Zobacz więcej
18.02.2021

Kupno używanego samochodu na kredyt

Kupując samochód, nawet jeśli już wiesz, że szukasz pojazdu używanego, musisz liczyć się z większym wydatkiem. Często poniesienie...
Zobacz więcej
21.01.2021

Samochód na raty - czy kredyt na samochód się opłaca?

Kupno samochodu może być ogromny wyzwaniem finansowym. Wiele osób decyduje się na kupno pojazdu, gdy stary odmówi już całkowicie...
Zobacz więcej
09.12.2020

Kredyt na samochód aktualny ranking

Kupno samochodu może okazać się poważnym wyzwaniem, szczególnie pod względem finansowym. Samochód jest niezastąpionym środkiem...
Zobacz więcej
28.10.2020

Kredyt na samochód - wady i zalety

Chcesz kupić nowy lub używany samochód, ale w twoim budżecie brakuje na to pieniędzy? Kredyt na samochód pozwoli ci z łatwością...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj