20.05.2021
Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy na wkład własny?

Brak wkładu własnego praktycznie uniemożliwia skuteczne ubieganie się o kredyt na mieszkanie. Dla wielu Polaków, zgromadzenie większej sumy pieniędzy, która pokryje wymagany wkład własny jest wyjątkowo trudne. Co można zrobić w takiej sytuacji? Czy kredyt gotówkowy na wkład własny jest w stanie pomóc kredytobiorcy, który ma w planach ubiegać się o kredyt hipoteczny?

Dlaczego wkład własny ma tak duże znaczenie dla banku w momencie, gdy klient ubiega się o kredyt hipoteczny? Co może zrobić klient banku, gdy nie ma całej kwoty, która powinna stanowić jego wkład własny w kupno mieszkania, działki, domu z pomocą zobowiązania finansowego.

Zachęcamy do dalszej lektury wszystkich zainteresowanych tematem.

Kredyt na mieszkanie i wymagany wkład własny

Kredyt hipoteczny jest usługą, która wyróżnia się nie tylko pod względem warunków, na jakie może liczyć klient banku, czyli długim okresem spłaty, niskim kosztem zobowiązania oraz wysoką maksymalną kwotą zadłużenia, ale także warunkami, jakie musi spełnić klient, składając wniosek o kredyt tego typu.

Wysoka zdolność kredytowa i doskonała historia kredytowa to podstawowe warunki, o których pamięta większość klientów banków. Warto jednak mieć na uwadze, że w przypadku kredytu hipotecznego, klient musi spełnić także inne wytyczne, bez których zawarcie umowy kredytowej będzie niemożliwe.

Bank udzielając kredytu hipotecznego, wymaga od klienta wpłacenia wkładu własnego. Zgodnie z obowiązującym prawem bankowym, kredytobiorca powinien pokryć przynajmniej 20% wartości nieruchomości.

Z powodu epidemii, banki na jakiś czas zwiększyły wymagania stawiane klientom i osoby ubiegające się o kredyt hipoteczny musiały wykazać się dużo wyższym wkładem własnym, licząc na zgodę kredytową. Na początku 2021 roku banki poluźniły nieco swoje wymagania i kredytobiorcy znów mogą starać się o kredyt na mieszanie, nie martwiąc się oczekiwaniami, którym ciężko sprostać.

Kredyt gotówkowy - najważniejesze informacje

Kredyt gotówkowy zapewnia szybki dostęp do pieniędzy, bez zbędnych formalności. Oferta od lat znana jest klientom banków i chętnie wybierana przez osoby, którym brakuje pieniędzy na bieżące wydatki, czy mają w planach większe wydatki. Kredyt gotówkowy wyróżnia się dużą elastycznością, a klienci banków cenią tę usługę ze względu na długi okres spłaty, przy jednocześnie wysokiej maksymalnej kwocie zobowiązania.

Szukając odpowiedniego kredytu gotówkowego, warto porównać dostępne zadłużenia i ocenić je pod względem RRSO, unikając tym samym zbędnych kosztów.

Kredyt gotówkowy na wkład własny do kredytu hipotecznego

Brakuje Ci oszczędności i uważasz, że kredyt gotówkowy na wkład własny to jedyny sposób, by zgromadzić środki, których potrzebujesz, wnioskując o kredyt hipoteczny? Kredyt gotówkowy na wkład własny nie jest najlepszym pomysłem, choć faktycznie z pomocą pożyczki gotówkowej zdobycie dodatkowych pieniędzy będzie proste, a sam kredyt gotówkowy możesz wykorzystać na dowolny cel.

Przeszkodą będzie jednak fakt, że podpisanie umowy kredytowej znacznie obniży Twoją zdolność kredytową, a bank oceniając Twoją historię kredytową, otrzyma infrmację o niedawnym zawarciu umowy i skorzystaniu z kredytu na dowolny cel.

Wybierając kredyt gotówkowy na wkład własny, obniżasz swoje szanse na zawarcie umowy do minimum. Bank będzie musiał bowiem uwzględnić ratę dodatkowego kredytu w Twoich wydatkach.

Warto pamiętać, że wkład własny ma na celu potwierdzić, że masz dobrą zdolność kredytową, a także obniżyć ryzyko kredytowe, jakiego podejmuje się bank, udzielając zobowiązania.

Kredyt hipoteczny z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego

Nie masz możliwości, by z pomocą własnych oszczędności pokryć aż 20% wartości mieszkania lub działki pod budowę domu? Kredyt gotówkowy na wkład własny nie zapewni ci zgody kredytowej i podpisania umowy wiążącej z bankiem. Kredyt hipoteczny wymaga, by klient miał możliwie najwyższe możliwości spłaty zobowiązania, choć trzeba pamiętać, że kredyt hipoteczny korzysta także z innego zabezpieczenia spłaty, jakim jest hipoteka.

Rozwiązaniem, dzięki któremu możliwe będzie zdobycie zgody kredytowej i kupno nieruchomości z pomocą banku, jest kredyt hipoteczny z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego. Taka oferta wróciła do banków po wielu miesiącach nieobecności. Co gwarantuje ubezpieczenie niskiego wkładu własnego? Kredytobiorca może starać się o kredyt hipoteczny z 10% wkładem własnym, pod warunkiem, że wykupi dodatkowe ubezpieczenie. Kredytobiorca musi zatem liczyć się z dodatkową opłatą, ale jego szanse na zawarcie umowy będą dużo wyższe.

Zobacz też inne artykuły

18.06.2021

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego – ile kosztuje? Czy warto wcześniej spłacić kredyt gotówkowy?

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego jest doskonałym rozwiązaniem, gdy Twoja sytuacja pozwala na spłatę zobowiązania przed terminem,...
Zobacz więcej
15.06.2021

Kredyt z poręczycielem - kim jest poręczyciel? Czy warto skorzystać z kredytu z poręczycielem?

Poręczyciel jest osobą, która deklaruje, że w momencie, w którym kredytobiorca zaprzestanie spłaty kredytu...
Zobacz więcej
14.06.2021

Kredyt na wakacje – czy się opłaca? Gdzie wnioskować o kredyt na wakacje?

Kredyt na wakacje pozwala zrealizować plany o urlopie spędzonym za granicą, które dla wielu Polaków są poza zasięgiem...
Zobacz więcej
08.06.2021

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce - jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać kredyt?

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce jest ofertą coraz popularniejszą. Banki wykorzystują fakt, że w Polsce mieszka i pracuje...
Zobacz więcej
28.05.2021

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny - co wybrać planując kupno mieszkania?

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny? To pytanie, które dość często pojawia się wśród osób, które...
Zobacz więcej
25.05.2021

Kredyt na dowód - czy w ofercie banków znajdziesz kredyt na dowód?

Kredyt na dowód jest ofertą, która przyciąga wielu klientów, gotowych na zawarcie umowy i skorzystanie z szybkiej pomocy...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj