28.05.2021
Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny - co wybrać planując kupno mieszkania?

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny? To pytanie, które dość często pojawia się wśród osób, które zastanawiają się, jak z pomocą banku sfinansować kupno nieruchomości. Choć większość klientów zdecydowanie z łatwością wybiera kredyt hipoteczny, okazuje się, że kredyt gotówkowy, może okazać się rozwiązaniem równie atrakcyjnym, szczególnie dla klientów, którzy oczekują tylko niewielkiego wsparcia finansowego.  

Z jakiej oferty banku skorzystać decydując się na kupno mieszkania? Kto może rozważyć kredyt gotówkowy w takiej sytuacji, licząc na korzystne warunki umowy? Jakie warunki towarzyszą obu zadłużeniom i kto może z nich skorzystać, realizując swój plan o nabyciu nieruchomości? 

Kredyt gotówkowy na kupno mieszkania - czy to możliwe i czy się opłaca? 

Kredyt gotówkowy jest usługą, która gwarantuje pieniądze na całkowicie dowolny cel. Bank oferując tę usługę, zapewnia także mniej formalności i szybką wypłatę gotówki na konto bankowe klienta. Choć kredyt gotówkowy często jest porównywany do chwilówki dostępnej w firmach pożyczkowych, oferty łączy praktycznie wyłącznie to, że klient może całkowicie dowolnie dysponować pożyczonymi środkami.  

Kredyt gotówkowy można otrzymać nawet w ciągu jednego dnia, a ogromną zaletą usługi jest fakt, że jest dostępna w pełni online. Klient decydując się na kredyt gotówkowy może liczyć na długi okres spłaty, sięgający do 120 miesięcy, a także wysoką kwotę zobowiązania, aż do 200 tysięcy złotych. A wszystko to bez wkładu własnego, konieczności zabezpieczenia spłaty zadłużenia, czy licznych formalności, które wydłużą oczekiwanie na zgodę kredytową do kilku tygodni.  

Kredyt gotówkowy na kupno mieszkania to jednak znacznie wyższy koszt niż w przypadku kredytu hipotecznego. Trzeba to mieć na uwadze, wybierają ofertę na zakup nieruchomości. Kredyt gotówkowy wiąże się z wyższym ryzykiem kredytowym.  

Czy warto zdecydować się na kredyt gotówkowy myśląc o kupnie mieszkania? Usługa sprawdzi się w przypadku klientów, którzy mają bardzo wysoki wkład własny i nie zależy im na długim okresie kredytowania, a na szybkiej finalizacji kupna mieszkania. Ogromnym atutem tego rozwiązania będzie fakt, że mieszkanie będzie wyłączną własnością kredytobiorcy, a bank nie będzie wymagać ustanowienia hipoteki, czy żądać ubezpieczenia nieruchomości.  

Kalkulator rat kredytu pomoże Ci ocenić, ile miesięcznie wyniesie Cię spłata zadłużenia, jakiego potrzebujesz, by zrealizować swój cel. 

Kredyt hipoteczny na kupno mieszkania - warunki oferty 

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie celowe, którego przeznaczeniem jest pomoc w kupnie działki, mieszkania, domu, lokalu użytkowego, czy nawet budowy domu. Bank w ramach kredytu hipotecznego, może zagwarantować wyjątkowo atrakcyjne warunki finansowe, zaczynając od niskich stóp procentowych, które zależą od stawki WIBOR(R), oraz bardzo długiego okresu spłaty, który gwarantuje maksymalnie obniżenie miesięcznej raty i jednocześnie pozwala na korzystniejszą ocenę zdolności kredytowej.  

Korzystniejsze RRSO usługi wynika m.in. z zabezpieczenia spłaty kredytu. Klient zobowiązany jest wpłacenia wkładu własnego, a bank może liczyć na zabezpieczenie w postaci hipoteki, a także dodatkowych ubezpieczeń wykupionych przez klienta banku (polisa na życie, ubezpieczenie nieruchomości od zdarzeń losowych). 

Kredyt hipoteczny wymaga dostarczenia licznych dokumentów, a także wiąże się z bardzo szczegółową weryfikacją klienta banku przed wydaniem decyzji kredytowej. Jak szybko można liczyć na podpisanie umowy? Większość banków potrzebuje nawet 2-3 tygodni na dokładną analizę potencjalnego kredytobiorcy.  

Kredyt gotówkowy a kredyt hipoteczny - kto może z nich skorzystać? 

Bez względu na to z jakiej oferty banku zdecydujesz się skorzystać, instytucja będzie oczekiwać od Ciebie spełnienia konkretnych warunków. Kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny dostępne są wyłącznie dla klientów, którzy: 

• są osobami pełnoletnimi; 

• posiadają stałe źródło dochodów, potwierdzone wyciągiem z konta lub zaświadczeniem od pracodawcy; 

• posiadają wysoką zdolność kredytową, która pozwoli na spłatę zadłużenia zgodnie z ustalonym harmonogramem; 

• posiadają dobrą historię kredytową, potwierdzoną przez Biuro Informacji Kredytowej. 

Liczysz na to, że wybierając kredyt gotówkowy uda Ci się uniknąć weryfikacji pod względem zarobków? Banki starają się dokładnie sprawdzać wszystkich swoich klientów, co oznacza, że na zawarcie umowy większą szansę mają osoby, które zatrudnione są na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. 

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny - co wybrać? 

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny? Która z tych ofert będzie korzystniejsza, jeśli liczysz na pomoc finansową podczas kupna mieszkania? Wszystko będzie zależało od Twoich indywidualnych preferencji. Warto jednak porównać oferty i przekonać się, jakie korzyści kryją się za każdą z tych usług. Choć kredyt hipoteczny jest zdecydowanie chętniej wybierany przez klientów szukających zadłużenia na kupno nieruchomości, kredyt gotówkowy, zostanie doceniony przez osoby, które liczą na inne warunki oferty.  

Jeśli jednak posiadasz wkład własny stanowiący 20% nieruchomości, a do tego bardzo zależy Ci na elastycznym okresie spłaty kredytu, bez żadnych wątpliwości to właśnie kredyt hipoteczny będzie ofertą dla Ciebie.  

Zobacz też inne artykuły

18.03.2022

Czym jest limit w koncie? Jak zamknąć i jak spłacić limit w koncie?

Limit w koncie może stanowić doskonałą formę finansowego wsparcia, jeśli dodatkowe środki traktuje się jedynie jako rezerwę, na przykład w...
Zobacz więcej
08.03.2022

Pożyczka dla samozatrudnionych w ramach Tarczy Antykryzysowej – najważniejsze informacje

Pożyczka dla samozatrudnionych jest jedną z opcji wsparcia dla mikroprzedsiębiorstw, które najbardziej dotknął kryzys związany z...
Zobacz więcej
28.02.2022

Jak otrzymać zwrot prowizji za kredyt?

Musisz wiedzieć, że oprocentowanie nie jest jedynym kosztem Twojego kredytu. Chcąc zaciągnąć tego rodzaju zobowiązanie, weź pod uwagę, że...
Zobacz więcej
21.02.2022

Ile wynosi najniższa emerytura w Polsce? Najniższa emerytura brutto, netto

Najniższa emerytura to minimalne świadczenie, które przysługuje osobom w uzyskującym uprawnienia emerytalne – po przekroczeniu...
Zobacz więcej
17.02.2022

Co może stanowić zabezpieczenie kredytu gotówkowego i hipotecznego? Różnice

Chociaż banki są instytucjami zaufania publicznego, to jednak działają komercyjnie. Oznacza to, że istotą ich funkcjonowania jest generowanie...
Zobacz więcej
04.02.2022

Ile wynosi i od czego zależy maksymalna kwota kredytu gotówkowego?

Już co drugi dorosły Polak posiada przynajmniej jedno zobowiązanie kredytowe. Nie wynika to tylko z konieczności uzyskania finansowego wsparcia,...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj