07.06.2021
Kredyty konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny zabezpieczony hipoteką

Kredyt konsolidacyjny stał się w ostatnich miesiącach niezwykle popularny. Polacy coraz chętniej decydują się na konsolidowanie swoich zobowiązań, chcąc uniknąć problemów finansowych wynikających z niemożliwości spłaty jednocześnie kilku osobnych kredytów czy pożyczek.  

Kredyt konsolidacyjny zabezpieczony hipoteką jest ofertą szczególną, ze względu na możliwości, jakie wiążą się z ubezpieczeniem spłaty zobowiązania. Bank udzielając zgody na kredyt konsolidacyjny z zabezpieczoną hipoteką, może liczyć na dużo niższe ryzyko kredytowe, dzięki czemu klient może liczyć na korzystniejsze warunki umowy kredytowej.  

Kredyt konsolidacyjny zabezpieczony hipoteką, daje także szansę na konsolidację zobowiązań o dużo wyższej kwocie, jednocześnie zapewniając także dłuższy okres spłaty. Kiedy warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny zabezpieczony hipoteką? Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do dalszej lektury. 

Kredyt konsolidacyjny zabezpieczony hipoteką - czym się wyróżnia? 

Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczoną hipoteką choć z założenia działa podobnie do tradycyjnego kredytu konsolidacyjnego, oferuje inne warunki, które wynikają bezpośrednio z zabezpieczenia kredytu z pomocą hipoteki. Zabezpieczenie spłaty hipoteką spowoduje, że bank zaoferuje dłuższy okres kredytowania co będzie miało wpływ na to, że bank zaoferuje wyższą maksymalną kwotę kredytu. 

Zabezpieczenie w postaci hipoteki pozwoli ograniczyć ryzyko kredytowe, ale kredytobiorca nie uniknie weryfikacji zdolności kredytowej, czy historii kredytowej. Oznacza to, że szanse na zawarcie umowy mają wyłącznie Ci klienci, którzy spełnią wszystkie wymagania banku.  

Ile wyniesie maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego zabezpieczonego hipoteką? Ograniczenie będzie zależało bezpośrednio od wartości nieruchomości, która zabezpieczy spłatę kredytu. 

Sprawdź, czym wyróżnia się pożyczka pod zastaw hipoteki!

Kredyt konsolidacyjny zabezpieczony hipoteką - dokumenty 

Jakich dokumentów będziesz potrzebować wnioskując o kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem? Zanim wypełnisz wniosek o kredyt konsolidacyjny, warto przygotować: 

• dowód osobisty; 

• zaświadczenie o zarobkach; 

• dokumenty potwierdzające zawarcie umów kredytowych z bankiem oraz ich dotychczasowy przebieg spłaty; 

• wyciąg z konta z ostatnich trzech miesięcy; 

• akt własności nieruchomości; 

• wycenę nieruchomości; 

• odpis z księgi wieczystej nieruchomości; 

• wpis hipoteki do księgi wieczystej 

Kredyt konsolidacyjny zabezpieczony hipoteką - kiedy warto z niego skorzystać? 

Kredyt konsolidacyjny zabezpieczony hipoteką to oferta, która w szczególności zainteresuje osoby, które chcą maksymalnie wydłużyć okres spłaty m.in. ze względu na wysoką wartość zsumowanych kredytów, które wymagają konsolidacji.  

Spłacasz kredyt gotówkowy, który został zaciągnięty na bardzo wysoką kwotę? A do tego, spłacasz jeszcze kredyt za nowy samochód, kupiony prosto w salonie? Może się okazać, że kredyt bez zabezpieczenia nie zapewni Ci wystarczająco korzystnych warunków, przez co nie ułatwi Ci spłaty zobowiązań. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad możliwością zabezpieczenia spłaty hipoteką, oczywiście, jeśli masz taką możliwość.  

Pamiętaj, że na naszej stronie bez trudu porównasz dostępne oferty banków, w tym kredyty konsolidacyjne, kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, kredyty na samochód oraz chwilówki. Zaledwie w kilka minut zajedziesz ofertę najkorzystniejszą dla siebie.  

Czy kredyt konsolidacyjny musi być zabezpieczony hipoteką? 

Kredyt konsolidacyjny udzielany jest również bez konieczności ubezpieczenia kredytu. Maksymalna kwota takiego zobowiązania wynosi najczęściej 200 tysięcy złotych, a klient banku może liczyć na okres kredytowania do 120 miesięcy, czyli do 10 lat spłaty. Bank w przypadku tradycyjnej oferty kredytu konsolidacyjnego nie będzie wymagać nie tylko ubezpieczenia z pomocą hipoteki, ale także skorzystania z innych form ubezpieczenia. Kredytobiorca będzie mógł samodzielnie zdecydować, czy jest zainteresowany taką opcją.  

O czym musisz pamiętać decydując się na kredyt konsolidacyjny? To oferta, która skierowana jest do osób, które chcą połączyć kilka zadłużeń w jedno, zasada jest jedna, usługi muszą być zaciągnięte w bankach. Konsolidacja chwilówek nie jest aktualnie dostępna. Kredyt konsolidacyjny bez BIK to również oferta, jakiej nie znajdziesz w ofercie banków. Konsolidacja przyznawana jest tylko tym osobom, które pomyślnie przejdą m.in. weryfikację historii kredytowej. 

Zobacz też inne artykuły

21.05.2021

Kredyt konsolidacyjny w PKO BP - analiza aktualnej oferty

Kredyt konsolidacyjny w PKO Banku Polskim zyskuje coraz większą popularność, co oczywiście nie dziwi, mając na uwadze, że oferta od jakiegoś...
Zobacz więcej
11.05.2021

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny pomoże Ci błyskawicznie obniżyć miesięczną ratę spłacanych zadłużeń. Chcesz skonsolidować swoje wcześniejsze...
Zobacz więcej
21.04.2021

Kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę 2021

Straciłeś pracę i coraz trudniej jest ci spłacać wcześniejsze zobowiązania? Okazało się, że musisz podjąć się nowego zatrudnienia, ale...
Zobacz więcej
08.04.2021

Planujesz konsolidację kredytów? Sprawdź ranking kredytów konsolidacyjnych

Twój miesięczny budżet stał się niższy, a spłata kilku rat twoich wcześniejszych zobowiązań zaczęła ci ciążyć i obawiasz się,...
Zobacz więcej
31.03.2021

Kredyt konsolidacyjny 50 tysięcy złotych - wybierz najtańsze zobowiązanie

Kredyt konsolidacyjny ma na celu ułatwić ci spłatę wcześniej zaciągniętych zadłużeń, co oznacza, że wyjątkowo ważny będzie koszt tego...
Zobacz więcej
18.03.2021

Konsolidacja kredytu hipotecznego

Szukasz usługi, która pomoże ci szybko zapomnieć o problemach finansowych? Kredytobiorcy spłacający swoje zobowiązania muszą...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj