08.06.2021
Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce - jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać kredyt?

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce jest ofertą coraz popularniejszą. Banki wykorzystują fakt, że w Polsce mieszka i pracuje coraz więcej obcokrajowców, którzy gotowi są skorzystać z usług banków, szukając dodatkowych pieniędzy na dowolny cel.  

Czy kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce faktycznie jest korzystny? Co należy zrobić, by z takiej oferty móc korzystać nie mając Polskiego obywatelstwa? Czy kredyt gotówkowy dla Ukraińców jest droższy niż kredyt gotówkowy dla Polaków? Jakich dokumentów będzie potrzebować obywatel Ukrainy mieszkający w Polsce, starając się o kredyt gotówkowy? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, dlatego zachęcamy do dalszej lektury. 

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce - warunki oferty 

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce różni się pod kilkoma względami od tradycyjnej pożyczki gotówkowej w banku. Ukraińcy muszą jednak pamiętać także o tym, że przed otrzymaniem umowy kredytowej gotowej do podpisania, będą musieli spełnić warunki, które dotyczą wszystkich zadłużeń dostępnych w bankach. Przyszły kredytobiorca, niezależnie od narodowości czy rodzaju wybranego kredytu, zostanie zweryfikowany pod względem zdolności kredytowej, a także historii kredytowej.  

Bank będzie bardzo restrykcyjnie podchodzić do oceny zdolności kredytowej Ukraińca, który starać się będzie o kredyt gotówkowy. Ponieważ oferta nie wymaga żadnego zabezpieczenia, wiąże się z wyższym ryzykiem kredytowym. Dla banku duże znaczenie będzie miało to, na podstawie jakiej umowy pracuje potencjalny kredytobiorca, a także jak długo mieszka i pracuje w Polsce.  

Pamiętaj! Dla banku mniej istotne będzie obywatelstwo klienta starającego się o kredyt, najważniejsza będzie jego zdolność kredytowa, stabilna sytuacja zawodowa, a także wcześniejsze doświadczenia ze spłatą kredytów czy chwilówek.  

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce - dokumenty 

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce przewiduje nieco więcej formalności niż tradycyjny kredyt gotówkowy. Bank będzie chciał dokładnie potwierdzić prawo pobytu Ukraińca na terenie Polski, a także dokładnie zapoznać się z warunkami jego zatrudnienia, co pozwoli realnie obniżyć ryzyko kredytowe związane z kredytem gotówkowym.  

Jakie dokumenty musi przygotować Ukrainiec, ubiegając się o kredyt gotówkowy w Polsce? Poniżej lista wymaganych przez banki formalności: 

• ważny paszport; 

• ważny numer konta bankowego, prowadzonego w Polsce; 

• poprawnie wypełniony formularz o kredyt gotówkowy; 

• numer PESEL (jeśli został nadany) 

• karta stałego lub czasowego pobytu w Polsce; 

• kopia umowy o pracę lub zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu oraz zarobkach. 

Jak długo trzeba będzie czekać na weryfikację wniosku i podpisanie umowy? W przypadku kredytu gotówkowego, banki zapewniają, że możliwe będzie podpisanie wszystkich dokumentów nawet w ciągu jednego dnia od otrzymania wypełnionego formularza wraz z dokumentami. Wypłata pieniędzy następuje maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego od podpisania umowy.  Kredyt gotówkowy jest zdecydowanie łatwiej dostępny niż kredyt hipoteczny, czy nawet kredyt na samochód.

Sprawdź: Kredyt gotówkowy na oświadczenie o zarobkach.

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce - koszt zobowiązania 

Czy kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce jest droższy niż kredyt gotówkowy oferowany Polakom? Okazuje się, że koszt kredytu nie będzie się różnił. Warto zatem skorzystać z porównania kredytów gotówkowych, a także skorzystać z kalkulatora rat kredytu oraz kalkulatora RRSO. To narzędzia, które umożliwią Ci wybranie najlepszej oferty, zapewniając, że poznasz całkowity koszt kredytu gotówkowego i unikniesz niespodziewanych opłat pozaodsetkowych, których można uniknąć.  

Oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego zależy bezpośrednio od stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Warto jednak mieć na uwadze, że całkowity koszt kredytu wynika z oprocentowania kredytu, prowizji naliczanej przez bank, a nawet opłaty przygotowawczej. Dodatkowym kosztem związanym z kredytem gotówkowym, może być ubezpieczenie spłaty kredytu, ale to klient ubiegając się o zobowiązanie ma okazję zdecydować, czy chce z ubezpieczenia skorzystać.  

Zobacz też inne artykuły

18.06.2021

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego – ile kosztuje? Czy warto wcześniej spłacić kredyt gotówkowy?

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego jest doskonałym rozwiązaniem, gdy Twoja sytuacja pozwala na spłatę zobowiązania przed terminem,...
Zobacz więcej
15.06.2021

Kredyt z poręczycielem - kim jest poręczyciel? Czy warto skorzystać z kredytu z poręczycielem?

Poręczyciel jest osobą, która deklaruje, że w momencie, w którym kredytobiorca zaprzestanie spłaty kredytu...
Zobacz więcej
14.06.2021

Kredyt na wakacje – czy się opłaca? Gdzie wnioskować o kredyt na wakacje?

Kredyt na wakacje pozwala zrealizować plany o urlopie spędzonym za granicą, które dla wielu Polaków są poza zasięgiem...
Zobacz więcej
28.05.2021

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny - co wybrać planując kupno mieszkania?

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny? To pytanie, które dość często pojawia się wśród osób, które...
Zobacz więcej
25.05.2021

Kredyt na dowód - czy w ofercie banków znajdziesz kredyt na dowód?

Kredyt na dowód jest ofertą, która przyciąga wielu klientów, gotowych na zawarcie umowy i skorzystanie z szybkiej pomocy...
Zobacz więcej
20.05.2021

Kredyt gotówkowy na wkład własny?

Brak wkładu własnego praktycznie uniemożliwia skuteczne ubieganie się o kredyt na mieszkanie. Dla wielu Polaków, zgromadzenie większej...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj