08.06.2021
Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce - jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać kredyt?

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce jest ofertą coraz popularniejszą. Banki wykorzystują fakt, że w Polsce mieszka i pracuje coraz więcej obcokrajowców, którzy gotowi są skorzystać z usług banków, szukając dodatkowych pieniędzy na dowolny cel.  

Czy kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce faktycznie jest korzystny? Co należy zrobić, by z takiej oferty móc korzystać nie mając Polskiego obywatelstwa? Czy kredyt gotówkowy dla Ukraińców jest droższy niż kredyt gotówkowy dla Polaków? Jakich dokumentów będzie potrzebować obywatel Ukrainy mieszkający w Polsce, starając się o kredyt gotówkowy? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, dlatego zachęcamy do dalszej lektury. 

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce - warunki oferty 

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce różni się pod kilkoma względami od tradycyjnej pożyczki gotówkowej w banku. Ukraińcy muszą jednak pamiętać także o tym, że przed otrzymaniem umowy kredytowej gotowej do podpisania, będą musieli spełnić warunki, które dotyczą wszystkich zadłużeń dostępnych w bankach. Przyszły kredytobiorca, niezależnie od narodowości czy rodzaju wybranego kredytu, zostanie zweryfikowany pod względem zdolności kredytowej, a także historii kredytowej.  

Bank będzie bardzo restrykcyjnie podchodzić do oceny zdolności kredytowej Ukraińca, który starać się będzie o kredyt gotówkowy. Ponieważ oferta nie wymaga żadnego zabezpieczenia, wiąże się z wyższym ryzykiem kredytowym. Dla banku duże znaczenie będzie miało to, na podstawie jakiej umowy pracuje potencjalny kredytobiorca, a także jak długo mieszka i pracuje w Polsce.  

Pamiętaj! Dla banku mniej istotne będzie obywatelstwo klienta starającego się o kredyt, najważniejsza będzie jego zdolność kredytowa, stabilna sytuacja zawodowa, a także wcześniejsze doświadczenia ze spłatą kredytów czy chwilówek.  

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce - dokumenty 

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce przewiduje nieco więcej formalności niż tradycyjny kredyt gotówkowy. Bank będzie chciał dokładnie potwierdzić prawo pobytu Ukraińca na terenie Polski, a także dokładnie zapoznać się z warunkami jego zatrudnienia, co pozwoli realnie obniżyć ryzyko kredytowe związane z kredytem gotówkowym.  

Jakie dokumenty musi przygotować Ukrainiec, ubiegając się o kredyt gotówkowy w Polsce? Poniżej lista wymaganych przez banki formalności: 

• ważny paszport; 

• ważny numer konta bankowego, prowadzonego w Polsce; 

• poprawnie wypełniony formularz o kredyt gotówkowy; 

• numer PESEL (jeśli został nadany) 

• karta stałego lub czasowego pobytu w Polsce; 

• kopia umowy o pracę lub zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu oraz zarobkach. 

Jak długo trzeba będzie czekać na weryfikację wniosku i podpisanie umowy? W przypadku kredytu gotówkowego, banki zapewniają, że możliwe będzie podpisanie wszystkich dokumentów nawet w ciągu jednego dnia od otrzymania wypełnionego formularza wraz z dokumentami. Wypłata pieniędzy następuje maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego od podpisania umowy.  Kredyt gotówkowy jest zdecydowanie łatwiej dostępny niż kredyt hipoteczny, czy nawet kredyt na samochód.

Sprawdź: Kredyt gotówkowy na oświadczenie o zarobkach.

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce - koszt zobowiązania 

Czy kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce jest droższy niż kredyt gotówkowy oferowany Polakom? Okazuje się, że koszt kredytu nie będzie się różnił. Warto zatem skorzystać z porównania kredytów gotówkowych, a także skorzystać z kalkulatora rat kredytu oraz kalkulatora RRSO. To narzędzia, które umożliwią Ci wybranie najlepszej oferty, zapewniając, że poznasz całkowity koszt kredytu gotówkowego i unikniesz niespodziewanych opłat pozaodsetkowych, których można uniknąć.  

Oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego zależy bezpośrednio od stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Warto jednak mieć na uwadze, że całkowity koszt kredytu wynika z oprocentowania kredytu, prowizji naliczanej przez bank, a nawet opłaty przygotowawczej. Dodatkowym kosztem związanym z kredytem gotówkowym, może być ubezpieczenie spłaty kredytu, ale to klient ubiegając się o zobowiązanie ma okazję zdecydować, czy chce z ubezpieczenia skorzystać.  

Zobacz też inne artykuły

18.03.2022

Czym jest limit w koncie? Jak zamknąć i jak spłacić limit w koncie?

Limit w koncie może stanowić doskonałą formę finansowego wsparcia, jeśli dodatkowe środki traktuje się jedynie jako rezerwę, na przykład w...
Zobacz więcej
08.03.2022

Pożyczka dla samozatrudnionych w ramach Tarczy Antykryzysowej – najważniejsze informacje

Pożyczka dla samozatrudnionych jest jedną z opcji wsparcia dla mikroprzedsiębiorstw, które najbardziej dotknął kryzys związany z...
Zobacz więcej
28.02.2022

Jak otrzymać zwrot prowizji za kredyt?

Musisz wiedzieć, że oprocentowanie nie jest jedynym kosztem Twojego kredytu. Chcąc zaciągnąć tego rodzaju zobowiązanie, weź pod uwagę, że...
Zobacz więcej
21.02.2022

Ile wynosi najniższa emerytura w Polsce? Najniższa emerytura brutto, netto

Najniższa emerytura to minimalne świadczenie, które przysługuje osobom w uzyskującym uprawnienia emerytalne – po przekroczeniu...
Zobacz więcej
17.02.2022

Co może stanowić zabezpieczenie kredytu gotówkowego i hipotecznego? Różnice

Chociaż banki są instytucjami zaufania publicznego, to jednak działają komercyjnie. Oznacza to, że istotą ich funkcjonowania jest generowanie...
Zobacz więcej
04.02.2022

Ile wynosi i od czego zależy maksymalna kwota kredytu gotówkowego?

Już co drugi dorosły Polak posiada przynajmniej jedno zobowiązanie kredytowe. Nie wynika to tylko z konieczności uzyskania finansowego wsparcia,...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj