15.06.2021
Kredyty gotówkowe

Kredyt z poręczycielem - kim jest poręczyciel? Czy warto skorzystać z kredytu z poręczycielem?

Poręczyciel jest osobą, która deklaruje, że w momencie, w którym kredytobiorca zaprzestanie spłaty kredytu gotówkowego, kredytu hipotecznego, kredytu na samochód lub innego zobowiązania, to on podejmie się spłaty zadłużenia. Poręczyciel ponosi duże ryzyko, ale jednocześnie obniża ryzyko banku, gwarantując, że instytucja będzie skłonna udzielić kredytu wnioskującemu o zobowiązanie.  

Kredyt z poręczycielem to forma zabezpieczenia spłaty, dzięki czemu bank gotów będzie udzielić zadłużenia o wyższej kwocie, a nawet oferując korzystniejsze warunki finansowe.  

Poręczycielem, czyli inaczej żyrantem najczęściej stają się osoby bliskie kredytobiorcy, jego rodzeństwo, rodzice, osoby, które zaznajomione są z sytuacją osoby wnioskującej o kredyt i jednocześnie gotowe zaryzykować, by tylko pomóc w uzyskaniu przez niego pożądanego kredytu.  

Kredyt z poręczycielem - warunki oferty 

Kredyt z poręczeniem nie jest osobnym zobowiązaniem, jakie znajdziesz w ofercie banku, możesz jednak wybrać dowolny kredyt bankowy i zdecydować się na to, by właśnie o ten kredyt starać się z pomocą poręczyciela. Warunki będą takie same jak w przypadku standardowego kredytu. 

Kredyt z poręczycielem zapewni Ci możliwość ubiegania się o wyższą kwotę zobowiązania, ale możesz liczyć na taki sam okres spłaty, prowizję, czy nawet marżę kredytu, jak inni klienci banku. Kredyt z poręczycielem daje jednak większe szanse na negocjację oprocentowania, warto z tej opcji skorzystać. 

Pamiętaj, że warunkiem uzyskanie zgody kredytowej jest posiadanie wysokiej zdolności kredytowej oraz dobra historia kredytowa. Warunki te będą obowiązywały nie tylko kredytobiorcę, ale także poręczyciela. 

Kredyt z poręczycielem a zdolność kredytowa  

Poręczenie kredytu zdecydowanie podwyższa zdolność kredytową kredytobiorcy. Poręczyciel gwarantuje zabezpieczenie spłaty kredytu, dzięki czemu bank gotowy będzie nie tylko szybciej wydać decyzję kredytową, ale także podwyższyć maksymalną kwotę zobowiązania.  

Zanim jednak wypełnisz wniosek o kredyt, warto skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej i zastanowić się, czy twoja sytuacja finansowa pozwoli na bezproblemową spłatę zadłużenia.  

Kredyt z poręczycielem - koszt  

Kredyt z poręczycielem nie jest droższym zobowiązaniem. Klient banku może spodziewać się warunków zbliżonych do tych, jakie można sprawdzić z pomocą naszego rankingu czy kalkulatora rat kredytu, czy kalkulatora RRSO. Pamiętaj, by decydując się na kredyt dobrze zapoznać się z ofertą banków i przeanalizować, która oferta kredytowa będzie najkorzystniejsza np. pod względem okresu kredytowania, czy właśnie oprocentowania i opłat dodatkowych.  

Kredyt z poręczycielem daje jednak szansę na negocjację warunków umowy. Na niższe oprocentowanie i sukces w negocjacjach mają w szczególności osoby, które zdecydują się wnioskować o kredyt gotówkowy z poręczeniem.  

Pamiętaj, na koszt kredytu wpływ ma oprocentowanie nominalne, które zależne jest bezpośrednio od stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Chcesz dokładnie wiedzieć, ile zapłacisz za wybrany kredyt? W takim razie pamiętaj, by zawsze weryfikować dostępne oferty banków pod względem całkowitego kosztu zobowiązania, umożliwi Ci to RRSO oferty. 

Kredyt z poręczycielem - czy warto? 

Czy warto zdecydować się na kredyt z poręczeniem? W wielu sytuacjach takie rozwiązanie jest jedyną szansą na pozytywne rozpatrzenie wniosku i otrzymanie zgody kredytowej. Na kredyt z poręczeniem decydują się szczególnie młodzi kredytobiorcy, którzy wnioskują o pierwszy kredyt, nie mając jeszcze żadnej historii kredytowej i choć mają stałe dochody, nie są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.  

Kredyt z poręczeniem może okazać się także korzystny w momencie ubiegania się o kredyt hipoteczny, który wymaga często dodatkowego zabezpieczenia i wiąże się z wysokim ryzykiem ze względu na wysoką kwotę kredytu.  

Zobacz też inne artykuły

02.08.2021

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem – czy to możliwe?

Liczysz na to, że kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem pozwoli ci uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki w przypadku, gdy stopy...
Zobacz więcej
27.07.2021

Przedawnienie kredytu – kiedy kredyt się przedawnia i co to oznacza dla kredytobiorcy?

Czy w przepisach polskiego prawa figuruje definicja zjawiska, jakim jest przedawnienie kredytu? Czy przedawnienie umowy kredytu zwalnia...
Zobacz więcej
12.07.2021

Pożyczka na wakacje – ile będzie kosztować i czy warto z niej skorzystać?

Latem chętnie decydujemy się na wakacje z całą rodziną. Trudno zapomnieć, że taki urlop może okazać się bardzo kosztowny, a pożyczka na...
Zobacz więcej
09.07.2021

Kredyt gotówkowy a maksymalny okres kredytowania – najważniejsze informacje

Borykając się z problemami finansowymi z łatwością można zwrócić się o pomoc w banku, który jest w stanie zaoferować...
Zobacz więcej
01.07.2021

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt? Zdolność kredytowa kredytobiorcy, a jego zarobki

Na pytanie ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt nie ma jednoznacznej odpowiedzi, nie zmienia to jednak faktu, że wielu potencjalnych...
Zobacz więcej
18.06.2021

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego – ile kosztuje? Czy warto wcześniej spłacić kredyt gotówkowy?

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego jest doskonałym rozwiązaniem, gdy Twoja sytuacja pozwala na spłatę zobowiązania przed terminem,...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj