29.06.2021
Kredyty konsolidacyjne

Czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny w banku? Czy to się opłaca?

Pandemia spowodowała znaczny wzrost zainteresowania ofertą kredytów konsolidacyjnych. Trudna sytuacja finansowa Polaków, często odbija się na możliwości spłaty wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Jeśli nie doszło do opóźnienia w spłacie i rażącego zadłużenia, klient banku może skorzystać z oferty konsolidacji, by ułatwić sobie spłatę kredytów, czy pożyczek gotówkowych.

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy to rata kredytu konsolidacyjnego stała się zbyt uciążliwa, a dalsza spłata tego kredytu stoi pod znakiem zapytania? Coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czy kredyt konsolidacyjny można skonsolidować?

Decyzja o konsolidacji kredytu gotówkowego, kredytu na samochód, czy nawet kredytu hipotecznego nie budzi żadnych wątpliwości. Banki chętnie oferują swoim klientom możliwość konsolidacji innych zobowiązań, pod warunkiem, że kredytobiorca spełnia wszystkie warunki stawiane klientowi, przed zawarciem umowy. Mając wysoką zdolność kredytową, a także dobrą historię kredytową, możliwe jest zawarcie umowy i skorzystanie z konsolidacji, nawet jeśli polega ona na ponownym skonsolidowaniu kredytu konsolidacyjnego.

Już od dłuższego czasu masz problem ze spłatą kredytu konsolidacyjnego, a bank odnotował Twoje problemy ze względu na dłuższą przerwę w spłacie? Twój wniosek o kredyt konsolidacyjny prawdopodobnie zostanie odrzucony. Warto pamiętać, że z decyzją o konsolidacji należy się spieszyć, szczególnie, gdy Twój miesięczny budżet jest dużo niższy i musisz bardzo uważać na wszystkie wydatki.

Jaka jest maksymalna liczba kredytów konsolidacyjnych?

Obawiasz się, że bank odmówi Ci kredytu konsolidacyjnego ponieważ masz już jedno takie zadłużenie? Prawo bankowe nie określa, jaka jest maksymalna liczba kredytów konsolidacyjnych dla jednego klienta, oznacza to, że dopóki bank będzie mógł pozytywnie rozpatrzyć wniosek kredytowy swojego klienta, tak długo możliwe będzie zawarcie umowy i ponowna konsolidacja kredytu konsolidacyjnego.

Trzeba jednak pamiętać, że rzadko dochodzi do takiej sytuacji i choć klienci chętnie sięgają ponownie po usługi finansowe, takie jak kredyt gotówkowy, kredyt na samochód, czy nawet chwilówki, ponowna konsolidacja kredytu konsolidacyjnego nie jest bardzo popularna.

Dowiedź się więcej: Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej

Czy opłaca się ponownie konsolidować zobowiązania?

Już wiesz, że kredyt konsolidacyjny można skonsolidować, pod warunkiem, że spełnione są wszystkie warunki stawiane przez bank. Zanim jednak złożysz wniosek o konsolidację, warto przynajmniej zastanowić się, czy takie rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystne finansowo.

Nie ulega żadnych wątpliwości to, że kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć nawet kilka zadłużeń w jedno i zapewnić, niższą ratę, która dostosowana jest do zdolności kredytowej klienta banku w momencie zawarcia umowy. Niższa miesięczna rata wynika z wydłużenia okresu kredytowania, co jednak poza pozytywnymi stronami, ma także wady. Kredytobiorca musi bowiem pamiętać, że całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego wzrośnie, a jego zobowiązanie będzie obciążało domowy budżet przez dłuższy czas.

Konsolidacja spłacanego kredytu konsolidacyjnego jest ostatecznością, ze względu na rosnący koszt zadłużenia, warto zastanowić się, czy nie istnieją inne możliwości, by spłacić aktualne zadłużenie, bez wydłużania okresu spłaty i podwyższania kwoty, jaka trafi na konto banku w ramach naliczonych odsetek.

Ile kosztuje konsolidacja kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny nie należy do najtańszych zadłużeń dostępnych w bankach, ale dzięki możliwości wydłużenia okresu spłaty, gwarantuje dużo łatwiejszą spłatę zobowiązania. Liczysz na korzystniejsze oprocentowanie nominalne i niskie RRSO? W takim wypadku być może warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem np. w postaci hipoteki. Niższe ryzyko banku będzie miało odzwierciedlenie nie tylko w niższym oprocentowaniu, ale także zdecydowanie niższej prowizji, czy opłacie przygotowawczej.

Ile kosztuje konsolidacja kredytu konsolidacyjnego? Odpowiedź na to pytanie nie jest takie proste, wszystko będzie zależało m.in. od wysokości Twojego zadłużenia, a także tego, jak długo masz zamiar spłacać zobowiązanie. Chcąc zapoznać się z kosztami, zachęcamy do skorzystania z kalkulatora rat kredytu, a także analizy aktualnego rankingu kredytów konsolidacyjnych.

Zobacz też inne artykuły

23.07.2021

Kiedy bank odmówi Ci udzielenia kredytu konsolidacyjnego?

Obawiasz się, że złożony wniosek o kredyt konsolidacyjny nie zostanie przyjęty pozytywnie przez bank? Masz problemy ze spłatą swoich...
Zobacz więcej
19.07.2021

Kredyt konsolidacyjny czy pomoże Ci wyjść ze spirali zadłużeń?

Masz problemy finansowe, które wiążą się z nadmiernym zadłużeniem. Przekredytowanie stało się bardzo popularne. Wiele osób...
Zobacz więcej
16.07.2021

Przeniesienie kredytu do innego banku – na czym polega? Kiedy warto się zdecydować?

Przeniesienie kredytu do innego banku może okazać się bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, szczególnie, jeśli oferta konkurencyjnego banku...
Zobacz więcej
08.07.2021

Restrukturyzacja kredytu – na czym polega i kto może z tego skorzystać?

Szukając informacji o kredycie konsolidacyjnym oraz możliwościach, które pomogą w spłacie zobowiązania trafiłeś na termin...
Zobacz więcej
21.06.2021

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej - czy to możliwe?

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej to oferta, która pożądana jest przez wiele osób, szczególnie w ostatnim roku,...
Zobacz więcej
07.06.2021

Kredyt konsolidacyjny zabezpieczony hipoteką

Kredyt konsolidacyjny stał się w ostatnich miesiącach niezwykle popularny. Polacy coraz chętniej decydują się na konsolidowanie swoich...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj