02.07.2021
Kredyty hipoteczne

Kredyt hipoteczny dla osób pracujących za granicą – czy otrzymasz go w Polsce?

Rynek nieruchomości w Polsce przezywa wzmożony rozwój. Nieprzerwanie od co najmniej kilku lat zauważa się ogromne zainteresowanie w zakresie nabywania mieszkań oraz domów, co z kolei wywołuje efekt wzrastających cen. Okazuje się, że tylko w ciągu jednego roku ceny nieruchomości wzrosty o jakieś 10%. Nie zniechęca to jednak potencjalnych inwestorów do kupowania mieszkań czy domów jednorodzinnych, niestety nie zawsze mają oni wystarczające oszczędności, by móc nabyć takie cele za gotówkę. Z pomocą przychodzi bankowy kredyt hipoteczny, tylko czy istnieje szansa na kredyt hipoteczny dla osób pracujących za granicą? Wielu naszych rodaków chce inwestować w Polsce albo nawet wrócić do ojczyzny, ale najpierw dokonując odpowiednich zabezpieczeń inwestycyjnych. Jak wyglądają te kwestie prawnie? Kto może liczyć na finansowe wsparcie ze strony banku?

Kredyt hipoteczny dla osób pracujących za granicą - czy banki w Polsce udzielają takich kredytów?

Rzeczywiście, o kredyt hipoteczny w Polsce mogą ubiegać się tylko obywatele naszego kraju, natomiast okazuje się, że ograniczeń może być znacznie więcej. Oferta dla tych, którzy chcą zaciągnąć kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą, jest naprawdę okrojona, tylko niektóre instytucje bankowe dają takie propozycje.

W pierwszej kolejności należy więc sprawdzić, jaki konkretnie bank oferuje kredyt hipoteczny w polsce dla osób pracujących za granicą. Konieczne staje się również porównanie co najmniej kilku konkurencyjnych produktów kredytowych tego rodzaju, aby wybrać tę najlepszą. Oczywiście, banki muszą przedstawiać oferty zobowiązań kredytowych zgodnie z przepisami polskiego prawa, a nawet tzw. Rekomendacją S, mówiącą o normach unijnych, natomiast warunki współpracy z tego rodzaju instytucjami bardzo często zależą też od indywidualnej polityki, jaką prowadzi każdy bank.

O czym trzeba wiedzieć, chcąc zaciągnąć kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą 2021? W każdym przypadku instytucja zweryfikuje zdolność kredytową. Istotą kredytu na mieszkanie czy dom jest nie tylko obowiązkowy wkład własny, ale również zarobki potencjalnego klienta. W przypadku osób, które generują je poza granicami naszego kraju, a więc w innej walucie, sprawa może wydać się nieco skomplikowana.

Okazuje się, że kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą 2017, ale też kredyt udzielany współcześnie, zostanie udzielony tylko wtedy, gdy przyszły kredytobiorca generuje zarobki w walucie, w jakiej brany jest kredyt. To spore ograniczenie, biorąc pod uwagę fakt, że dzisiaj przeważająca większość takich zobowiązań udzielana jest w złotówkach. Tylko nieliczne banki oferowały  kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą 2020, ale też w roku bieżącym w euro, dolarach, funtach czy frankach. Wynika z tego, że oferty kredytów hipoteczne dla osób zarabiających poza granicami naszego kraju jest dosyć mocno okrojona. Dokładnie tak samo wyglądają aspekty generowania dochodów w odpowiedniej walucie, jeśli pod uwagę weźmiemy kredyt gotówkowy dla pracujących za granicą czy jakiekolwiek inne zobowiązanie bankowe.

To warto wiedzieć: Kredyt hipoteczny na działkę - budowlaną, rolną, rekreacyjną. Kalkulator

Kredyt hipoteczny dla osób pracujących za granicą - warunki kredytu hipotecznego dla osób pracujących za granicą

Wspomnieliśmy już o ograniczeniach, jakie wynikają z chęci zaciągnięcia zobowiązania, takiego jak kredyt hipoteczny w złotówkach dla pracujących za granicą, natomiast trzeba wyraźnie podkreślić, że nadal dostępny jest kredyt hipoteczny w funtach albo kredyt hipoteczny w euro. Jednocześnie ważną informacją dla osób, które swoje zarobki generują w innej walucie, aniżeli polski złoty, jest ta, że nawet jeśli uda się uzyskać takie zobowiązanie, to najpewniej będzie ono charakteryzować się nieco gorszymi warunkami współpracy z bankiem.

Instytucja bankowa może żądać większego wkładu własnego, narzucić konieczność dodatkowego ubezpieczenia, oferować kredyt hipoteczny czy gotówkowy wyżej oprocentowany albo pobrać większą prowizję za udzielenie takiego zobowiązania. Pamiętajmy jednak, że wszystko zależy od indywidualnej polityki kredytowej, jaką prowadzi dany bank.

Kredyt hipoteczny dla osób pracujących za granicą - kto może liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku?

Dobrą informacją dla tych, którzy chcą wziąć kredyt hipoteczny dla polaków pracujących za granicą, jest to, że takie zobowiązanie zostanie udzielone, jeśli o kredyt hipoteczny wnioskuje dwóch kredytobiorców, a jeden z nich generuje zarobki w polskiej walucie. Wtedy bank nie stawia żadnych ograniczeń.

Kredyt hipoteczny dla osób pracujących za granicą - ile kosztuje takie zobowiązanie?

Każdy bank oferuje inny kredyt hipoteczny, a całkowite koszty takiego zobowiązania mogą się znacznie różnić. Właśnie dlatego należy zawsze porównać wskaźnik RRSO, aby wybrać zobowiązanie na najbardziej opłacalnych warunkach współpracy z bankiem.

Kredyt hipoteczny dla osób pracujących za granicą - w jakim banku wnioskować o kredyt hipoteczny dla osób pracujących za granicą?

Nie wszystkie banki oferują kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą. PKO jest tak naprawdę jedną z niewielu instytucji, które akceptują zagraniczne dochody. Warto spojrzeć również na ofertę mbank. Kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą udaje się w tym banku wziąć w innej walucie, aniżeli złotówka. Dokładnie taką samą ofertę ma alior bank. Kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą udaje się tam wziąć w obcej walucie.

Sprawdź także: Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego - czy jest możliwy?

Kredyt hipoteczny dla osób pracujących za granicą - czy warto złożyć wniosek? Opinie

Rozważania w zakresie "kredyt hipoteczny a praca za granicą" zawsze powinny być indywidualne i zależeć od potrzeb, ale i możliwości spłaty danego zobowiązania. Nie ma wątpliwości, że kredyt na mieszkanie w polsce pracujac za granica jest dla wielu jedyną szansą na nabycie własnej nieruchomości. Każdy powinien samodzielnie ocenić atrakcyjność i opłacalność takiego kredytu, zaś popularność zaciągania tychże zobowiązań może sugerować, że jest to korzystna opcja finansowego wsparcia.

Zobacz też inne artykuły

07.04.2022

Jak wybrać najlepszy kredyt na zakup ziemi rolnej?

Kredyt na zakup ziemi to dzisiaj jedno z najczęściej zaciąganych zobowiązań bankowych. Okazuje się, że bardzo często udzielany jest na...
Zobacz więcej
04.04.2022

Czy możliwe jest przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość?

Przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość jest możliwe w kilku sytuacjach, ale na taki proces zgodę musi wydać bank, w którym...
Zobacz więcej
29.03.2022

Czy można dostać drugi kredyt hipoteczny?

Drugi kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które może znacznie obciążyć domowy budżet, ale z drugiej strony może okazać się świetnym...
Zobacz więcej
21.03.2022

Na czym polega kredyt refinansowany kredytu hipotecznego? Czy warto zdecydować się na refinansowanie kredytu?

Kredyt refinansowany to wyjątkowy produkt bankowy. Jego istotą nie jest finansowe wsparcie w postaci środków finansowych, ale raczej pomoc...
Zobacz więcej
14.03.2022

Co to jest najem okazjonalny i kiedy się opłaca? Umowa najmu okazjonalnego

Okazuje się, że najem okazjonalny jest jedną z najskuteczniejszych form możliwości ochrony właściciela nieruchomości przed nieuczciwymi...
Zobacz więcej
10.03.2022

Komu przysługuje i mieszkanie komunalne? Warunki, wniosek

Mieszkanie komunalne przeznaczone jest dla osób, których dochody nie pozwalają na zakup lub najem mieszkania. Aby je otrzymać, trzeba...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj