09.07.2021
Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy a maksymalny okres kredytowania – najważniejsze informacje

Borykając się z problemami finansowymi z łatwością można zwrócić się o pomoc w banku, który jest w stanie zaoferować atrakcyjne rozwiązania, gwarantujące dodatkowe pieniądze, bez obawy o zbyt wysokie koszty. Kredyt gotówkowy gwarantuje szybką wypłatę pieniędzy, co jest ogromnym atutem zobowiązania i gwarantuje duże zainteresowanie wokół tej oferty banków. 

Kredyt gotówkowy a maksymalny okres kredytowania, to ciekawe zagadnienie, którym warto się zainteresować, z myślą o dostosowaniu warunków umowy kredytowej do własnych preferencji. W tym artykule postaramy się rozwinąć ten temat i zastanowić, jaki wpływ na kredyt gotówkowy będzie miał długi okres kredytowania. 

Maksymalny okres kredytowa – czyli co? 

Maksymalny okres kredytowania to w najprostszych słowach najdłuższy, dostępny dla kredytobiorcy okres, w jakim można będzie rozłożyć spłatę zaciągniętego kredytu. Maksymalny okres kredytowania zależy od rodzaju kredytu, z jakiego chce skorzystać klient banku. Inne warunki spłaty związane będą np. z kredytem gotówkowym, a innego okresu spłaty, może spodziewać się klient wnioskujący o kredyt hipoteczny, czy nawet kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem w postaci hipoteki.  

Maksymalny okres kredytowania pozwala obniżyć miesięczną ratę kredytu, a także wpłynąć na korzystniejszą ocenę zdolności kredytowej klienta banku. Co oznacza, że warto przynajmniej sprawdzić, jakie możliwości ma klient w przypadku konkretnej umowy kredytowej, a następnie korzystając z kalkulatora rat kredytu, poznać różnicę w miesięcznych opłatach, w zależności od terminu spłaty zadłużenia.  

Kliknij i sprawdź: Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego 

Kredyt gotówkowy a maksymalny okres kredytowania – jak długo możesz spłacać kredyt? 

Kredyt gotówkowy jest bardzo elastycznym zadłużeniem, dzięki czemu klient banku może liczyć zarówno na wysoką maksymalną kwotę kredytu, jak i długi okres kredytowania, sięgający najczęściej aż do 10 lat spłaty. Warto jednak pamiętać, że maksymalny okres kredytowania kredytu gotówkowego będzie zależał przede wszystkim od warunków umowy, jakie zaproponuje bank. W przypadku kredytów gotówkowych objętych promocją, okres kredytowania często jest krótszy, podobnie mogą prezentować się warunki kredytów online, udzielane na niższe kwoty. 

Wybierając kredyt gotówkowy warto zwrócić uwagę na warunki zobowiązania, by nie tracić czasu na samodzielne porównanie usług, zachęcamy do skorzystania z naszego rankingu kredytów gotówkowych, który pozwoli ocenić zarówno maksymalny okres spłaty wybranych usług, jak i RRSO kredytów. 

Sprawdź: Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt?

Kredyt gotówkowy a maksymalny okres kredytowania – porównanie z innymi ofertami banków 

Maksymalny okres kredytowania kredytu gotówkowego można porównać do kredytu na samochód oraz kredytu konsolidacyjnego bez zabezpieczenia. Oferta będzie jednak znacznie odbiegać od tego, co zaoferuje bank w przypadku kredytu na mieszkanie, czy pożyczki hipotecznej.  

Różnice w maksymalnym okresie kredytowania wynikają m.in. z powodu maksymalnej kwoty zadłużenia, a także ryzyka kredytowego, jakiego podejmuje się bank, udzielając kredytu bez żadnego zabezpieczenia spłaty.  

Pamiętaj, że im dłuższy okres spłaty, tym wyższy całkowity koszt zobowiązania.  

Kredyt gotówkowy a maksymalny okres kredytowania – jak wybrać odpowiedni okres spłaty? 

Jak zaplanować spłatę kredytu gotówkowego? Nie ma uniwersalnego rozwiązania, które będzie odpowiednie dla każdego klienta banku. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji kredytobiorcy oraz jego możliwości finansowych. Krótszy okres spłaty będzie korzystniejszy finansowo, ale miesięczne raty mogą okazać się dużym obciążeniem dla domowego budżetu.  

Wybór maksymalnego okresu kredytowania pozwoli cieszyć się niższą miesięczną ratą, ale w ostatecznym rozrachunku, kosztować będzie klienta banku zdecydowanie więcej. Maksymalny okres kredytowania jest wyborem dla osób, które chcą mieć pewność, że będą w stanie spłacać ratę kredytu, a jednocześnie mają nadzieję, że wydłużony okres spłaty pozwoli im zwiększyć szanse na zgodę kredytową.  

Zobacz też inne artykuły

02.08.2021

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem – czy to możliwe?

Liczysz na to, że kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem pozwoli ci uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki w przypadku, gdy stopy...
Zobacz więcej
27.07.2021

Przedawnienie kredytu – kiedy kredyt się przedawnia i co to oznacza dla kredytobiorcy?

Czy w przepisach polskiego prawa figuruje definicja zjawiska, jakim jest przedawnienie kredytu? Czy przedawnienie umowy kredytu zwalnia...
Zobacz więcej
12.07.2021

Pożyczka na wakacje – ile będzie kosztować i czy warto z niej skorzystać?

Latem chętnie decydujemy się na wakacje z całą rodziną. Trudno zapomnieć, że taki urlop może okazać się bardzo kosztowny, a pożyczka na...
Zobacz więcej
01.07.2021

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt? Zdolność kredytowa kredytobiorcy, a jego zarobki

Na pytanie ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt nie ma jednoznacznej odpowiedzi, nie zmienia to jednak faktu, że wielu potencjalnych...
Zobacz więcej
18.06.2021

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego – ile kosztuje? Czy warto wcześniej spłacić kredyt gotówkowy?

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego jest doskonałym rozwiązaniem, gdy Twoja sytuacja pozwala na spłatę zobowiązania przed terminem,...
Zobacz więcej
15.06.2021

Kredyt z poręczycielem - kim jest poręczyciel? Czy warto skorzystać z kredytu z poręczycielem?

Poręczyciel jest osobą, która deklaruje, że w momencie, w którym kredytobiorca zaprzestanie spłaty kredytu...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj