02.08.2021
Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem – czy to możliwe?

Liczysz na to, że kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem pozwoli ci uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki w przypadku, gdy stopy procentowe NBP wzrosną? Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem to oferta, którą można znaleźć wśród usług banków, warto więc sprawdzić, czy takie rozwiązanie nie będzie dla Ciebie korzystniejsze i ile możesz zyskać decydując się na kredyt ze stałym oprocentowaniem.

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem – na czym polega taka oferta?

Oprocentowanie stałe kredytu pozwala dokładnie zaplanować całą spłatę zobowiązania, od pierwszej raty kredytu, aż do dnia, w którym to kredyt gotówkowy zostanie przez klienta banku uregulowany po wpłacie ostatniej raty na rzecz banku. Decydując się na kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem, kredytobiorca nie musi obawiać się żadnych zmian związanych z kosztem kredytu, gdyż zna dokładnie cały harmonogram spłaty, a także wszystkie około kredytowe opłaty przed podpisaniem umowy.

Stałe oprocentowanie kredytu gwarantuje, że mimo inflacji, wyższych stóp procentowych NBP koszt kredytu pozostanie niezmienny, a zawarta umowa obowiązywać będzie przez cały okres kredytowania, bez żadnych zmian, aż do spłaty kredytu.

Większość banków właśnie z pomocą hasła o stałym oprocentowaniu zachęca nowych klientów do podjęcia decyzji o skorzystaniu z kredytu gotówkowego. Warto pamiętać, że stałe oprocentowanie nie jest dostępne w przypadku wszystkich zobowiązań oferowanych przez banki. Liczysz na kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem? Może się okazać, że to dużo trudniejsze niż się wydaje.

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem – kto może o niego wnioskować?

Kto może starać się w banku o kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem? Oferta nie jest przeznaczona dla węższego grona klientów. Dzięki temu z oferty może skorzystać każdy, kto spełnia podstawowe warunki stawiane klientom ubiegającym się o dowolny kredyt. Co zatem sprawdzać będzie bank, przed wydaniem decyzji kredytowej? Warunkiem otrzymania kredytu, jest posiadanie dobrej historii kredytowej, a także wysoka zdolność kredytowa.

Jeśli masz wątpliwości związane ze swoimi możliwościami finansowymi, możesz skorzystać z bezpłatnego kalkulatora zdolności kredytowej, a także kalkulatora rat kredytu, dzięki czemu szybko obliczyć m.in. koszt zobowiązania.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem?

Czy kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem jest droższy niż kredyt gotówkowy ze zmiennym oprocentowaniem? Okazuje się, że bank może ustanowić nieco wyższe oprocentowanie, lub nałożyć na kredytobiorcę wyższą prowizję, z myślą o ewentualnych zmianach w oprocentowaniu, które na przestrzeni nawet 10 lat spłaty kredytu, mogłyby przynieść dużo wyższe zyski.

Warto jednak mieć na uwadze, że aktualnie referencyjne stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego są rekordowo niskie i zgodnie z przewidywaniami specjalistów, takie wartości mają utrzymać się jeszcze dłuższy czas.

Chcesz przekonać się, ile kosztować Cię będzie konkretna oferta banku? Pod tym względem niezastąpiony będzie ranking kredytów gotówkowych. W zaledwie kilka minut możesz porównać koszt kilku najkorzystniejszych zobowiązań, skupiając się nie tylko na oprocentowaniu, ale także RRSO usługi, dzięki czemu łatwo poznasz całkowity koszt kredytu.

Czy kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem się opłaca?

Czy warto zdecydować się na kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem? Okazuje się, że to oferta, która może okazać się bardzo atrakcyjna dla osób, które zdecydują się na długi okres kredytowania i chcą mieć pewność, że nawet na przestrzeni lat ich rata kredytu nie zostanie podwyższona w wyniku zmiany stóp procentowych.

Jeśli zastanawiasz się, czy korzystniejsze będzie oprocentowanie stałe, czy zmienne, nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko będzie zależało od sytuacji na rynku finansowym i zmian wprowadzanych przez Radę Polityki Pieniężnej. Jeśli zdecydujesz się na stałe oprocentowanie, w momencie gdy stopy procentowa zostaną obniżone, nie zyskasz niższych rat kredytu, ale analogicznie nie będą obowiązywać Cię także podwyżki stóp procentowych, co może zapewnić Ci bardzo korzystne warunki umowy względem konkurencyjnych usług.

Zobacz też inne artykuły

18.03.2022

Czym jest limit w koncie? Jak zamknąć i jak spłacić limit w koncie?

Limit w koncie może stanowić doskonałą formę finansowego wsparcia, jeśli dodatkowe środki traktuje się jedynie jako rezerwę, na przykład w...
Zobacz więcej
08.03.2022

Pożyczka dla samozatrudnionych w ramach Tarczy Antykryzysowej – najważniejsze informacje

Pożyczka dla samozatrudnionych jest jedną z opcji wsparcia dla mikroprzedsiębiorstw, które najbardziej dotknął kryzys związany z...
Zobacz więcej
28.02.2022

Jak otrzymać zwrot prowizji za kredyt?

Musisz wiedzieć, że oprocentowanie nie jest jedynym kosztem Twojego kredytu. Chcąc zaciągnąć tego rodzaju zobowiązanie, weź pod uwagę, że...
Zobacz więcej
21.02.2022

Ile wynosi najniższa emerytura w Polsce? Najniższa emerytura brutto, netto

Najniższa emerytura to minimalne świadczenie, które przysługuje osobom w uzyskującym uprawnienia emerytalne – po przekroczeniu...
Zobacz więcej
17.02.2022

Co może stanowić zabezpieczenie kredytu gotówkowego i hipotecznego? Różnice

Chociaż banki są instytucjami zaufania publicznego, to jednak działają komercyjnie. Oznacza to, że istotą ich funkcjonowania jest generowanie...
Zobacz więcej
04.02.2022

Ile wynosi i od czego zależy maksymalna kwota kredytu gotówkowego?

Już co drugi dorosły Polak posiada przynajmniej jedno zobowiązanie kredytowe. Nie wynika to tylko z konieczności uzyskania finansowego wsparcia,...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj