02.08.2021
Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem – czy to możliwe?

Liczysz na to, że kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem pozwoli ci uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki w przypadku, gdy stopy procentowe NBP wzrosną? Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem to oferta, którą można znaleźć wśród usług banków, warto więc sprawdzić, czy takie rozwiązanie nie będzie dla Ciebie korzystniejsze i ile możesz zyskać decydując się na kredyt ze stałym oprocentowaniem.

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem – na czym polega taka oferta?

Oprocentowanie stałe kredytu pozwala dokładnie zaplanować całą spłatę zobowiązania, od pierwszej raty kredytu, aż do dnia, w którym to kredyt gotówkowy zostanie przez klienta banku uregulowany po wpłacie ostatniej raty na rzecz banku. Decydując się na kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem, kredytobiorca nie musi obawiać się żadnych zmian związanych z kosztem kredytu, gdyż zna dokładnie cały harmonogram spłaty, a także wszystkie około kredytowe opłaty przed podpisaniem umowy.

Stałe oprocentowanie kredytu gwarantuje, że mimo inflacji, wyższych stóp procentowych NBP koszt kredytu pozostanie niezmienny, a zawarta umowa obowiązywać będzie przez cały okres kredytowania, bez żadnych zmian, aż do spłaty kredytu.

Większość banków właśnie z pomocą hasła o stałym oprocentowaniu zachęca nowych klientów do podjęcia decyzji o skorzystaniu z kredytu gotówkowego. Warto pamiętać, że stałe oprocentowanie nie jest dostępne w przypadku wszystkich zobowiązań oferowanych przez banki. Liczysz na kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem? Może się okazać, że to dużo trudniejsze niż się wydaje.

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem – kto może o niego wnioskować?

Kto może starać się w banku o kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem? Oferta nie jest przeznaczona dla węższego grona klientów. Dzięki temu z oferty może skorzystać każdy, kto spełnia podstawowe warunki stawiane klientom ubiegającym się o dowolny kredyt. Co zatem sprawdzać będzie bank, przed wydaniem decyzji kredytowej? Warunkiem otrzymania kredytu, jest posiadanie dobrej historii kredytowej, a także wysoka zdolność kredytowa.

Jeśli masz wątpliwości związane ze swoimi możliwościami finansowymi, możesz skorzystać z bezpłatnego kalkulatora zdolności kredytowej, a także kalkulatora rat kredytu, dzięki czemu szybko obliczyć m.in. koszt zobowiązania.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem?

Czy kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem jest droższy niż kredyt gotówkowy ze zmiennym oprocentowaniem? Okazuje się, że bank może ustanowić nieco wyższe oprocentowanie, lub nałożyć na kredytobiorcę wyższą prowizję, z myślą o ewentualnych zmianach w oprocentowaniu, które na przestrzeni nawet 10 lat spłaty kredytu, mogłyby przynieść dużo wyższe zyski.

Warto jednak mieć na uwadze, że aktualnie referencyjne stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego są rekordowo niskie i zgodnie z przewidywaniami specjalistów, takie wartości mają utrzymać się jeszcze dłuższy czas.

Chcesz przekonać się, ile kosztować Cię będzie konkretna oferta banku? Pod tym względem niezastąpiony będzie ranking kredytów gotówkowych. W zaledwie kilka minut możesz porównać koszt kilku najkorzystniejszych zobowiązań, skupiając się nie tylko na oprocentowaniu, ale także RRSO usługi, dzięki czemu łatwo poznasz całkowity koszt kredytu.

Czy kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem się opłaca?

Czy warto zdecydować się na kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem? Okazuje się, że to oferta, która może okazać się bardzo atrakcyjna dla osób, które zdecydują się na długi okres kredytowania i chcą mieć pewność, że nawet na przestrzeni lat ich rata kredytu nie zostanie podwyższona w wyniku zmiany stóp procentowych.

Jeśli zastanawiasz się, czy korzystniejsze będzie oprocentowanie stałe, czy zmienne, nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko będzie zależało od sytuacji na rynku finansowym i zmian wprowadzanych przez Radę Polityki Pieniężnej. Jeśli zdecydujesz się na stałe oprocentowanie, w momencie gdy stopy procentowa zostaną obniżone, nie zyskasz niższych rat kredytu, ale analogicznie nie będą obowiązywać Cię także podwyżki stóp procentowych, co może zapewnić Ci bardzo korzystne warunki umowy względem konkurencyjnych usług.

Zobacz też inne artykuły

15.09.2021

Kredyt na fotowoltaikę - ile kosztuje kredyt na fotowoltaikę? Jaki bank wybrać?

Panele fotowoltaiczne pozwalają uniezależnić się od dostawców prądu i wytwarzać w pełni darmową energię elektryczną, a nawet...
Zobacz więcej
13.09.2021

Rozwód a kredyt gotówkowy - jak przebiega spłata kredytu gotówkowego po rozwodzie?

Banki, które udzielają kredyty gotówkowe, nie ingerują w stan cywilny kredytobiorców. Tym samym, takie zobowiązania można...
Zobacz więcej
03.09.2021

Kredyt studencki - gdzie złożyć wniosek o kredyt studencki 2021/2022?

Banki oferują różnego rodzaju zobowiązania kredytowe, jakie są skierowane do różnych grup potencjalnych klientów. Jednym z...
Zobacz więcej
09.08.2021

Okres kredytowania a kredyt gotówkowy - jak najkorzystniej rozłożyć spłatę kredytu?

Kredyt gotówkowy na dowolny cel wyróżnia się nie tylko tym, że klient banku może w znacznie krótszym czasie zdobyć...
Zobacz więcej
27.07.2021

Przedawnienie kredytu – kiedy kredyt się przedawnia i co to oznacza dla kredytobiorcy?

Czy w przepisach polskiego prawa figuruje definicja zjawiska, jakim jest przedawnienie kredytu? Czy przedawnienie umowy kredytu zwalnia...
Zobacz więcej
12.07.2021

Pożyczka na wakacje – ile będzie kosztować i czy warto z niej skorzystać?

Latem chętnie decydujemy się na wakacje z całą rodziną. Trudno zapomnieć, że taki urlop może okazać się bardzo kosztowny, a pożyczka na...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj