28.10.2021
Kredyty gotówkowe

Kredyt bez prowizji − kto może liczyć na kredyt bez prowizji w banku? Czy kredyt gotówkowy bez prowizji się opłaca?

Chociaż poleskie społeczeństwo jest coraz bardziej świadome w zakresie korzystania z usług kredytowych, to wciąż przy wyborze zobowiązań bankowych popełniamy ten sam, podstawowy błąd. Okazuje się, że zwracamy uwagę jedynie na oprocentowanie, liczbę i wysokość miesięcznych rat, natomiast nie uwzględniamy całkowitych kosztów współpracy z instytucją bankową. Należy wiedzieć, że te mogą być naprawdę wysokie. Banki narzucają konieczne ubezpieczenie, płatne konto czy prowizję za udzielenie kredytu. Czy możliwy jest kredyt bez prowizji? Dowiedz się już teraz, czytając poniższy tekst.

Kredyt bez prowizji − czy banki mają w swojej ofercie kredyty bez prowizji?

Największą popularnością wciąż cieszy się kredyt gotówkowy na dowolny cel, ponieważ zaciąga się go szybko i przy minimum formalności. Jest to też jedno z najtańszych zobowiązań, jeśli oczywiście potencjalny kredytobiorca wybierze naprawdę dobrą ofertę. Coraz częściej na rynku usług finansowych dostępny jest kredyt gotówkowy bez prowizji. Banki w ten sposób chcą zyskać nowych klientów, a ponieważ w tej branży panuje ogromna konkurencja, muszą walczyć o każdego kredytobiorcę.

Co więcej, dostępny jest nie tylko kredyt gotówkowy online bez prowizji, ale również kredyt konsolidacyjny bez prowizji, a nawet kredyt hipoteczny bez prowizji. To doskonała okazja, aby generować spore oszczędności, weźmy pod uwagę, że kredyt mieszkaniowy bez prowizji pozwala oszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. Im większa jest wartość zobowiązania, tym większe jest ryzyko kredytowe, a wtedy banki pobierają wyższą prowizję.

Sprawdź koniecznie: Kredyt na PESEL - czy można uzyskać pożyczkę na numer PESEL?

Kredyt bez prowizji − warunki skorzystania z kredytu bez prowizji

Kredyt online bez prowizji nie jest standardową ofertą instytucji bankowych. Należy wiedzieć, że jej brak jest specjalnym warunkiem i nie każdy może korzystać z takiej propozycji. Najczęściej jest to produkt dla tylko nowych klientów albo wręcz odwrotnie, dla tylko stałych, lojalnych już kredytobiorców, którzy posiadają lub w przeszłości posiadali inny kredyt w tym samym banku.

Należy wiedzieć, że jeszcze do niedawna kredyt bez prowizji tak naprawdę nie występował, dzisiaj jest ofertą indywidualną, którą zawsze udaje się negocjować. Pamiętajmy jednak, że jeśli bank może pobierać nie tylko prowizję za udzielenie kredytu. Standardem jest już kredyt hipoteczny bez prowizji za wcześniejszą spłatę. Dotychczas instytucje bankowe zabezpieczały się na wypadek wcześniejszego uregulowania należności przez kredytobiorcę, co wiąże się przecież z ich mniejszym zarobkiem na całej współpracy. Zgodnie z przepisami polskiego prawa dzisiaj banki nie mogą pobierać żadnych dodatkowych pieniędzy za to, że kredytobiorca chce spłacić całe zobowiązanie przed terminem, może to zrobić na dogodnych warunkach, nawet jeśli wziął kredyt hipoteczny. Wcześniejsza spłata bez prowizji jest w tym przypadku podstawowym warunkiem funkcjonowania zobowiązań kredytowych.

Kredyt bez prowizji − ile faktycznie kosztuje?

Warto wiedzieć, że nie zawsze najtańszy kredyt gotówkowy bez prowizji jest rzeczywiście tym, który generuje najmniejsze koszty. Kredytobiorca musi uwzględniać inne opłaty, które mogą być zawyżone przez bank. Kredyt bez prowizji i odsetek będzie naprawdę korzystny przy niskim wskaźniku RRSO. Ten mówi o całkowitych opłatach, jakie kredytobiorca poniesie w ramach całościowej współpracy z daną instytucją bankową. Brak prowizji nie musi oznaczać, że zobowiązanie jest atrakcyjne, a przede wszystkim opłacalne.

Kliknij i sprawdź nasz aktualny kalkulator kredytowy!

Kredyt bez prowizji − czy warto złożyć wniosek?

Chcesz zaciągnąć kredyt bez prowizji? Forum kredytowe jest świetną skarbnicą wiedzy, natomiast nie możesz sugerować się jedynie wypowiedziami innych. Najlepiej wykorzystać dostępne narzędzia, dzięki którym samodzielnie dokonasz wyboru najbardziej dopasowanego do Twoich indywidualnych potrzeb zobowiązania.

Z pomocą przychodzi ranking kredytowy oraz kalkulator kredytów. Ten pierwszy jest zestawieniem, który uwzględnia najważniejsze czynniki, jakie wpływają na atrakcyjność i opłacalność danego zobowiązania. Kalkulator pozwala zaś oszacować zdolność kredytową oraz całkowite koszty. Na jego podstawie udaje się wybrać ten rzeczywiście najbardziej opłacalny kredyt gotówkowy czy hipoteczny bez prowizji.

To Cię zainteresuje: Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt? Zdolność kredytowa kredytobiorcy, a jego zarobki

Kredyt bez prowizji − gdzie starać się o kredyt bez prowizji?

Musisz wiedzieć, że każda instytucja bankowa prowadzi własną politykę kredytową, więc odpowiedź na pytanie, gdzie kredyt bez prowizji, wcale nie jest taka prosta. Pod uwagę należy wziąć co najmniej kilka kluczowych czynników.

Praktycznie wszystkie banki oferują kredyt bez prowizji. Santander czy mbank? Kredyt bez prowizji nie zawsze jest tani, bo niektóre zobowiązania generują inne koszty. Bierz pod uwagę całkowite koszty, jakie narzuca instytucja bankowa. Wpisz w wyszukiwarkę hasło typu "bank pocztowy kredyt bez prowizji", "ing kredyt hipoteczny bez prowizji" albo "credit agricole kredyt bez prowizji", aby poznać szczegółową ofertę.

Zobacz też inne artykuły

01.12.2021

Ile kosztuje kredyt 30 tys. złotych? Gdzie złożyć wniosek o kredyt do 30 tys.?

Czy wiesz, że co drugi, dorosły Polak posiada zobowiązanie kredytowe? Największą popularnością cieszy się kredyt 30 tys. Sprawdź, jakie...
Zobacz więcej
19.11.2021

Na czym polega kredyt inwestycyjny? Kalkulator, warunki, oferta banków

Kredyt inwestycyjny bardzo często stanowi jedyne możliwe wsparcie finansowe dla firm, które chcą się rozwijać, ale nie posiadają...
Zobacz więcej
04.11.2021

Ile kosztuje kredyt na wykończenie domu?

Co drugi Polak posiada przynajmniej jedno zobowiązanie kredytowe. Wśród najczęściej wymienianych celów, dla których zaciąga...
Zobacz więcej
02.11.2021

Kredyt dla bezrobotnych − czy banki oferują pożyczki dla bezrobotnych?

Ponieważ na rynku usług finansowych panuje coraz większa konkurencja, banki muszą starać się o każdego klienta. Właśnie dlatego produkty...
Zobacz więcej
26.10.2021

Kredyty dla nauczycieli – czy oferta banków przewiduje preferencyjny kredyt dla nauczycieli?

Każdy bank, zanim wyda decyzję pozytywną o udzielenie zobowiązania kredytowego, dokładnie zweryfikuje wiarygodność i wypłacalność osoby,...
Zobacz więcej
22.10.2021

Kredyt na prawo jazdy - czy można wziąć kredyt lub pożyczkę na prawo jazdy?

Instytucje bankowe i te pozabankowe oferują finansowe wsparcie osobom, które takiego wymagają. Okazuje się jednak, że wyznaczają one...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj