29.11.2021
Kredyty hipoteczne

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas – kalkulator, warunki, opinie

Na rynku usług kredytowych panuje ogromna konkurencja, a praktycznie każda instytucja bankowa, która działa komercyjnie na terenie naszego kraju, oferuje zobowiązania, dzięki którym udaje się nabyć własne "M". Do takich zalicza się również BNP Paribas. Kredyt hipoteczny, który jest przez ten bank oferowany, plasuje się dzisiaj na wysokich pozycjach w rankingach najlepszych kredytów na mieszkanie. Jakie warunki w tym zakresie stawia bank i czy rzeczywiście warto skorzystać z jego oferty? Szczegóły zostały przedstawione poniżej.

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas – najważniejsze informacje

Kredyt hipoteczny, jaki jest oferowany przez BNP Paribas, można zaciągać nawet na 30 lat, a maksymalny wiek kredytobiorcy to 75 lat. Istotny jest czynnik, który trzeba wziąć pod uwagę, a który jest obowiązkowy, także w BNP Paribas kredyt hipoteczny. Wkład własny, bo on nim mowa to w tym przypadku co najmniej 20% wartości całego zobowiązania. Czy to dużo? Raczej standardowo, bo zgodnie z tzw. Rekomendacją S właśnie taki jest obowiązkowy.

Czym wyróżnia się BNP Paribas? Kredyt hipoteczny, jaki oferuje ten bank, nie zawsze wymaga dodatkowego zabezpieczenia w formie ubezpieczenia, nie zawsze też pobiera prowizję za udzielenie kredytu. Co ważne, dla tych najlepszych klientów, którzy zdecydują się skorzystać z dodatkowych produktów, obniżana jest marża i trzeba przyznać, że ogromny gest w tym zakresie ma BNP Paribas. Kredyty hipoteczne warto natomiast porównać, bo każde tego rodzaju zobowiązanie może być na tyle elastyczne, że z powodzeniem udaje się wybrać takie, które najlepiej spełnia potrzeby i oczekiwania kredytobiorcy, ale jednocześnie odpowiada na indywidualne możliwości spłaty każdego klienta.

Warto sprawdzić: Najniższa krajowa a kredyt hipoteczny − czy zarabiając minimalne wynagrodzenie otrzymasz zgodę na kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas – warunki oferty

Warto przyjrzeć się bliżej ofercie, jaką oferuje BNP Paribas. Warunki kredytu hipotecznego ta instytucja bankowa dyktuje naprawdę jasne, przejrzyste, a co najważniejsze, atrakcyjne i opłacalne.

O ile zdolność kredytowa potencjalnego kredytobiorcy na to pozwala, okres spłaty kredytu hipotecznego to nawet 30 lat. Warto przy tym uwzględnić, że przeciętny kredyt mieszkaniowy w Polsce regulowany się w ciągu 11 lat. Średnia wartość takiego zobowiązania to 350 tysięcy złotych, chociaż opisywany bank przewiduje możliwość zaciągnięcia środków o znacznie wyższej kwocie. Co ważne, klienci z najlepszą zdolnością kredytową i pozytywną historią kredytową mogą wnioskować o zobowiązanie o wartości nawet 4 milionów złotych.

Aby zdecydować się na współpracę z tego rodzaju instytucją, dobrze jest przyjrzeć się bliżej jeszcze innym aspektom, które wyróżniają na tle konkurencji BNP Paribas kredyt hipoteczny. Czas oczekiwania na wydanie decyzji od momentu złożenia kompletu dokumentów wraz z wnioskiem kredytowym, to 21 dni roboczych. Z reguły decyzja jest wydawana znacznie szybciej.

Jakie jeszcze warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt hipoteczny BNP Paribas? Ubezpieczenie na życie można wykupić samodzielnie, tak jak ubezpieczenie nabywanej nieruchomości i przekazać cesję do banku, natomiast znacznie bardziej opłaca się skorzystać z oferty ten instytucji bankowej. Wspominaliśmy już, że na lepszą i bardziej atrakcyjną cenowo propozycję mogą liczyć kredytobiorcy, którzy nabędą dodatkowe produkty bankowe.

Czym jeszcze wyróżnia się propozycja BNP Paribas? Nadpłata kredytu hipotecznego to kolejny wątek, który należy poruszyć. Musisz wiedzieć, że bank nie pobierze z tego tytułu żadnych opłat, a Ty komfortowo spłacisz zobowiązanie wcześniej.

To może Cię zainteresować: Ile kosztuje kredyt na wykończenie domu?

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas – wymagane dokumenty

Proces ubiegania się i zaciągania kredytu na mieszkaniu jest zbliżony, patrząc na ofertę różnych banków, w tym BNP Paribas. Wniosek o kredyt hipoteczny to podstawa. Ale to jeszcze nie wszystko, bo instytucje bankowe wymagają dostarczenia kompletu dokumentów, również żąda ich BNP Paribas. Zaświadczenie o zarobkach kredyt hipoteczny jest obowiązkowe, na tej podstawie wyliczana jest zdolność kredytowa. Bank oczywiście analizuje także wpływy na konto oraz generuje raport BIK, natomiast to miesięczne dochody przyszłego klienta w porównaniu ze stałymi kosztami pozwalają uznać kredytobiorcę za wiarygodnego i wypłacalnego albo wręcz przeciwnie.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny w BNP Paribas? Kalkulator

Okazuje się, że BNP kredyt hipoteczny jest jednym z najtańszych na rynku. Pamiętajmy jednak, że każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie, a każdy klient może uzyskać zupełnie inne warunki współpracy z BNP Paribas. Kredyt mieszkaniowy wiąże się ze sporym ryzykiem, do tego bank komercyjny działa w celach zarobkowych, nie można liczyć, że takie zobowiązanie zostanie udzielone za darmo. Można się jednak postarać, aby było jak najtańsze.

Jak zweryfikować opłacalność BNP Paribas kredyt hipoteczny? Kalkulator kredytowy sprawdzi się w tym celu doskonale. Ten oszacuje nie tylko zdolność kredytową, ale wyliczy też całkowite koszty, jakie musi ponieść klient w związku ze współpracą z bankiem.

Czy warto złożyć wniosek o kredyt hipoteczny w BNP Paribas? Opinie

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie samodzielnie, natomiast pewne jest, że warto weryfikować także zdanie innych w tym temacie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu "BNP Paribas kredyt hipoteczny opinie 2021" albo "kredyt hipoteczny BNP Paribas forum", aby przekonać się, czy inni klienci są zadowoleni z takiej współpracy.

Zobacz też inne artykuły

07.04.2022

Jak wybrać najlepszy kredyt na zakup ziemi rolnej?

Kredyt na zakup ziemi to dzisiaj jedno z najczęściej zaciąganych zobowiązań bankowych. Okazuje się, że bardzo często udzielany jest na...
Zobacz więcej
04.04.2022

Czy możliwe jest przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość?

Przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość jest możliwe w kilku sytuacjach, ale na taki proces zgodę musi wydać bank, w którym...
Zobacz więcej
29.03.2022

Czy można dostać drugi kredyt hipoteczny?

Drugi kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które może znacznie obciążyć domowy budżet, ale z drugiej strony może okazać się świetnym...
Zobacz więcej
21.03.2022

Na czym polega kredyt refinansowany kredytu hipotecznego? Czy warto zdecydować się na refinansowanie kredytu?

Kredyt refinansowany to wyjątkowy produkt bankowy. Jego istotą nie jest finansowe wsparcie w postaci środków finansowych, ale raczej pomoc...
Zobacz więcej
14.03.2022

Co to jest najem okazjonalny i kiedy się opłaca? Umowa najmu okazjonalnego

Okazuje się, że najem okazjonalny jest jedną z najskuteczniejszych form możliwości ochrony właściciela nieruchomości przed nieuczciwymi...
Zobacz więcej
10.03.2022

Komu przysługuje i mieszkanie komunalne? Warunki, wniosek

Mieszkanie komunalne przeznaczone jest dla osób, których dochody nie pozwalają na zakup lub najem mieszkania. Aby je otrzymać, trzeba...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj