13.12.2021
Kredyty hipoteczne

Ile kosztuje kredyt hipoteczny w Citi Banku Handlowym?

Największą popularnością cieszą się kredyty gotówkowe, natomiast eksperci rynku finansowego podkreślają, że w ostatnim czasie szybko gonią je kredyty hipoteczne. To zobowiązania udzielane w celu nabycia nieruchomości. Co ciekawe, właśnie takie produkty ma w swojej ofercie większość banków komercyjnych, które działają na terenie naszego kraju. Warto poznać propozycję Citi Handlowy. Kredyt hipoteczny może być udzielony przez tę instytucję na naprawdę atrakcyjnych warunkach.

Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy – najważniejsze informacje

W Citi Handlowy, kredyt hipoteczny można uzyskać na dom, mieszkanie albo działkę budowlaną. Nieruchomości mogą pochodzić z rynku pierwotnego albo wtórnego. Co więcej, do typowego kredytu mieszkaniowego bank oferuje również dobranie dodatkowych środków, na przykład w celu wykonania prac remontowych. To świetna opcja również dla osób, które posiadają już własną nieruchomość, ale brakuje im środków na jej wykończenie.

Co trzeba wiedzieć, jeśli chce się zaciągnąć kredyt hipoteczny w Citi Handlowy? Oferta kredytowa jest tam przewidziana dla zamożnych klientów, których dochody przekraczają 5 000 złotych. Oczywiście, nie jest to jedyny warunek, bo tego rodzaju zobowiązanie regulowane jest również przez przepisy polskiego prawa oraz regulacje unijne.

Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy – warunki oferty

Warunki, jakie stawia Citi Handlowy tylko nieznacznie różnią się od ofert innych instytucji bankowych. Trzeba wiedzieć, że zobowiązanie zaciągane w celu nabycia nieruchomości możliwe jest tylko dla tych klientów, którzy generują określone dochody, co zapewnia wysoką zdolność kredytową, ale też wykazują odpowiednią historię kredytową. Co więcej, obowiązkowy jest wkład własny, który wynosi dzisiaj minimum 20% wartości całego zobowiązania albo 30%, jeśli kredytobiorca generuje swoje zarobki z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. Ponadto, zawsze warto zweryfikować szczegółową ofertę banku, ponieważ często zmieniają się kryteria, takie jak oprocentowanie, marża, prowizje czy ubezpieczenie w zakresie kredytu hipotecznego. Najlepiej wpisać hasło typu "Citi handlowy kredyt hipoteczny warunki", aby poznać szczegóły.

Wiadomo na pewno, że Citi Handlowy oferuje kredyt hipoteczny nawet do 10 milionów złotych, a maksymalny wiek kredytobiorcy w chwili spłaty zobowiązania nie może przekroczyć 70 lat.

Sprawdź: Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy – wymagania względem kredytobiorcy

Obowiązkiem jest wykazywanie właściwej zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Pod uwagę brane są nie tylko dochody, ale również wpływy na konto czy koszty stałe. Bank weryfikuje raport BIK i ocenia historię kredytową. Wymaga od kredytobiorców wpłaty wkładu własnego, ubezpieczenia na życie oraz polisy nieruchomości z cesją, a zabezpieczeniem kredytowym jest wpis do hipoteki.

Ważne kwestie to również te, które dotyczą zagadnienia "Citi handlowy kredyt hipoteczny dokumenty". Nie wystarczy, aby kredytobiorca dostarczył jedynie wniosek kredytowy. Bank żąda również zaświadczenia o dochodach oraz formie zatrudnienia. Niezbędne będą także dokumenty dotyczące samej nieruchomości, w tym jej wycena przez rzeczoznawcę.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego - czy jest możliwy?

Ile kosztuje kredyt hipoteczny w Citi Handlowym? Kalkulator

Nie da się jednoznacznie wskazać konkretnych kosztów kredytu hipotecznego. Każda oferta tego banku tworzona jest indywidualnie, biorąc pod uwagę potrzeby, oczekiwania oraz możliwości spłaty przyszłego klienta. Trzeba również zaznaczyć, że Citi Handlowy często udostępnia specjalne promocje, znosi prowizje za udzielenie kredytu albo zmniejsza marżę. Właśnie dlatego przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny najlepiej samodzielnie oszacować nie tylko własną zdolność kredytową, ale również koszty zobowiązania. Wystarczy znaleźć kalkulator kredytowy pod hasłem "Citi handlowy kredyt hipoteczny kalkulator". Ten wyliczy oprocentowanie, marżę, miesięczną ratę, odsetki, koszty ubezpieczenia czy opłaty za wcześniejszą spłatę. Jednym słowem kredyt hipoteczny kalkulator Citi handlowy oszacuje wskaźnik RRSO, mówiący o całkowitych kosztach współpracy z tym bankiem.

Jak wziąć kredyt hipoteczny w Citi Handlowym? Poradnik

Dobrą informacją jest to, że o Citibank kredyt hipoteczny można starać się za pośrednictwem internetu. Przyszły klient zobowiązany jest do osobistej wizyty w placówce banku tylko celem złożenia wniosku oraz podpisu na umowie kredytowej. Samo szacowanie oferty, dostarczanie niezbędnych dokumentów może odbywać się online.

Jeśli złożysz wniosek wraz ze wszelkimi niezbędnymi dokumentami i spełnisz wszystkie warunki, jakie stawia bank, otrzymasz decyzję kredytową od Citi handlowy najpóźniej do 21 dni roboczych od złożenia wniosku.

Czy warto wziąć kredyt hipoteczny w Citi Handlowym? Opinie

Ponieważ na rynku usług kredytowych panuje ogromna konkurencja, dobrym zabiegiem jest porównanie co najmniej kilku różnych ofert. W tym celu świetnie sprawdzają się obiektywne rankingi kredytów hipotecznych. Zawsze można również znaleźć w sieci Citi handlowy kredyt hipoteczny opinie osób, które już współpracują z tą instytucją. Ponieważ internet to skarbnica wiedzy, nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem forum finansowego - wpisz hasło "Citi handlowy kredyt hipoteczny forum" i poznaj zdanie innych kredytobiorców.

Sprawdź:

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas – kalkulator, warunki, opinie

Kredyt hipoteczny na działkę - budowlaną, rolną, rekreacyjną. Kalkulator

Zobacz też inne artykuły

07.04.2022

Jak wybrać najlepszy kredyt na zakup ziemi rolnej?

Kredyt na zakup ziemi to dzisiaj jedno z najczęściej zaciąganych zobowiązań bankowych. Okazuje się, że bardzo często udzielany jest na...
Zobacz więcej
04.04.2022

Czy możliwe jest przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość?

Przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość jest możliwe w kilku sytuacjach, ale na taki proces zgodę musi wydać bank, w którym...
Zobacz więcej
29.03.2022

Czy można dostać drugi kredyt hipoteczny?

Drugi kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które może znacznie obciążyć domowy budżet, ale z drugiej strony może okazać się świetnym...
Zobacz więcej
21.03.2022

Na czym polega kredyt refinansowany kredytu hipotecznego? Czy warto zdecydować się na refinansowanie kredytu?

Kredyt refinansowany to wyjątkowy produkt bankowy. Jego istotą nie jest finansowe wsparcie w postaci środków finansowych, ale raczej pomoc...
Zobacz więcej
14.03.2022

Co to jest najem okazjonalny i kiedy się opłaca? Umowa najmu okazjonalnego

Okazuje się, że najem okazjonalny jest jedną z najskuteczniejszych form możliwości ochrony właściciela nieruchomości przed nieuczciwymi...
Zobacz więcej
10.03.2022

Komu przysługuje i mieszkanie komunalne? Warunki, wniosek

Mieszkanie komunalne przeznaczone jest dla osób, których dochody nie pozwalają na zakup lub najem mieszkania. Aby je otrzymać, trzeba...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj