05.01.2022
Kredyty gotówkowe

Ile kosztuje i jak zdobyć kredyt w aplikacji mobilnej banku?

Polacy mają coraz większe wymagania w zakresie współpracy z bankami. Chcą korzystać nie tylko z kredytów gotówkowych, które są tanie, idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb i ich możliwości spłaty, ale również odpowiadają ich preferencjom w zakresie innowacyjnej technologii. Polscy kredytobiorcy są pionierami, uwzględniając popularność bankowości mobilnej. Nic dziwnego, że w obliczu ogromnej konkurencji na rynku usług finansowych, większość instytucji bankowych ma w swojej ofercie kredyty online. Dowiedz się o nich więcej.

Kredyt w aplikacji mobilnej banku — najważniejsze informacje

Dzisiaj większość banków komercyjnych, które działają na terenie naszego kraju, oferuje kredyt gotówkowy, który może być brany bez konieczności wychodzenia z domu. To doskonała opcja, patrząc nie tylko na optymalną wygodę i komfort, ale również bezpieczeństwo. Weźmy pod uwagę pandemię koronawirusa i rządowe obostrzenia, zgodnie z którymi zalecana jest społeczna izolacja.

Jak działają aplikacje bankowe? Są niezwykle intuicyjne, a zobowiązanie kredytowe udaje się zaciągnąć samodzielnie i to w kilka chwil. Środki na koncie udaje się zdobyć jeszcze tego samego dnia. To doskonały sposób na uzyskanie finansowego wsparcia w ramach niespodziewanych wydatków czy tzw. czarnej godziny.

Co ważne, aplikacja kredytowa jest łatwa w obsłudze, wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek i wskazać preferowane wartości zobowiązania.

Sprawdź: Gdzie najłatwiej dostać kredyt gotówkowy?

Kredyt w aplikacji mobilnej — kto może starać się o kredyt z pomocą aplikacji?

Szybki kredyt w aplikacji mobilnej to najczęściej opcja dla klientów danego banku, którzy prowadzą internetowe konto bankowe. Po zalogowaniu platforma online daje multum możliwości, nie tylko w zakresie zarządzania własnym budżetem, ale również nabywaniem dodatkowych produktów banku, w tym kredytów.

Warto wiedzieć, że w przypadku kredytów gotówkowych online, procedura uruchamiania takiego zobowiązania jest znacznie krótsza, a weryfikacja potencjalnego kredytobiorcy wymaga mniej formalności. Zdarza się, że banki nie żądają zaświadczeń o dochodach, a jedynie analizują wpływy na konto, obliczając zdolność kredytową klienta.

Jakie banki oferują kredyt w aplikacji mobilnej?

Aby poznać oferty bankowości mobilnej w Polsce, wystarczy znaleźć aktualny ranking kredytowy. To w takich zestawieniach ujęte są informacje, które instytucje bankowe oferują kredyty przez internet i na jakich zasadach. Na oficjalnych stronach poszczególnych banków można zaś poznać szczegółowe propozycje oraz funkcjonowanie aplikacji. Przykładem może być aplikacja Santander Consumer Bank, która uwzględnia mobilny podpis Santander. Porównać można oczywiście więcej ofert, aby wybrać internetową współpracę wedle indywidualnych oczekiwań. Dzisiaj dużą popularnością cieszy się Szybki kredyt mBank i trzeba przyznać, że mBank pożyczka online jest jedną z pierwszych, którą można zaciągać bez potrzeby wychodzenia z domu. Tę instytucję bankową dościga aplikacja Alior Bank oraz Moje ING.

Co liczy się dla potencjalnych kredytobiorców, którzy chcą zaciągnąć zobowiązanie kredytowe online? Ma być łatwo, szybko i tanio. Kredyt w aplikacji mobilnej nie może być udzielany na gorszych warunkach, wręcz przeciwnie, ponieważ dzisiaj stawia się na innowacyjną technologię, powinien być wręcz lepszy, niż też brany w sposób tradycyjny.

Ciekawostką jest to, że większość banków wręcz zachęca do współpracy za pośrednictwem internetu, oferując atrakcyjne warunki zobowiązań kredytowych. To współpraca korzystna dla dwóch stron, ponieważ kredytobiorca zyskuje komfort, zaś bank może minimalizować koszty obsługi klienta. Wystarczy poznać, jak działa aplikacja Bank Pekao czy aplikacja Citibank, aby się o tym przekonać.

To może Cię zainteresować: Kredyt bez prowizji − kto może liczyć na kredyt bez prowizji w banku? Czy kredyt gotówkowy bez prowizji się opłaca?

Ile kosztuje kredyt w aplikacji mobilnej?

Nie da się jednoznacznie wskazać, ile kosztuje kredyt w aplikacji mobilnej. Każdy bank realizuje własną politykę kredytową, dlatego warunki współpracy mogą się znacznie różnić. Wiele zależy także od indywidualnych potrzeb kredytobiorcy, jego zdolności kredytowej, wysokości kredytu czy okresu współpracy z bankiem.

Należy jednak wiedzieć, że dzisiaj bankowość mobilna przeżywa wzmożony rozwój, dlatego warunki zobowiązań online są zazwyczaj bardziej atrakcyjne. W ten sposób instytucje bankowe starają się zachęcać potencjalnych klientów do skorzystania z oferty online.

Na co uważać decydując się na kredyt online w aplikacji mobilnej banku?

Odpowiadając na pytanie, czy aplikacje bankowe są bezpieczne, warto zaznaczyć, że jak najbardziej tak, natomiast uwagę należy zwracać na ich atrakcyjność i opłacalność. Każda oferta jest inna, przed wysłaniem elektronicznego wniosku dobrze jest skorzystać z rankingu kredytowego oraz kalkulatora kredytów internetowych. Dzięki temu udaje się wybrać zobowiązanie „szyte na miarę” indywidualnych potrzeb.

Przyszli kredytobiorcy nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo danych ani swoich środków. Instytucje bankowe są nadzorowane, działają zgodnie z przepisami polskiego prawa, a bankowość mobilna chroniona w należyty sposób.

Warto sprawdzić:

Kredyt na prawo jazdy - czy można wziąć kredyt lub pożyczkę na prawo jazdy?

Kredyt na PESEL - czy można uzyskać pożyczkę na numer PESEL?

Zobacz też inne artykuły

22.12.2021

Ile kosztuje rozwód? Sprawdź ile kosztuje sprawa rozwodowa i poznaj pozostałe koszty rozwodu

Ile kosztuje rozwód — to pytanie zadaje sobie wiele osób, które podjęły decyzję o zakończeniu małżeństwa. Droga do...
Zobacz więcej
16.12.2021

Czym jest kosiniakowe? Jak wypełnić i gdzie złożyć wniosek o kisiniakowe?

To, że nie masz prawa do zasiłku macierzyńskiego, nie oznacza, że nie otrzymasz pomocy finansowej od państwa. Istnieje świadczenie...
Zobacz więcej
08.12.2021

Gdzie najłatwiej dostać kredyt gotówkowy?

Nie ma wątpliwości, że pandemia koronawirusa znacznie wpłynęła na rynek usług finansowych i niestety nie możemy potwierdzić, że są to...
Zobacz więcej
01.12.2021

Ile kosztuje kredyt 30 tys. złotych? Gdzie złożyć wniosek o kredyt do 30 tys.?

Czy wiesz, że co drugi, dorosły Polak posiada zobowiązanie kredytowe? Największą popularnością cieszy się kredyt 30 tys. Sprawdź, jakie...
Zobacz więcej
19.11.2021

Na czym polega kredyt inwestycyjny? Kalkulator, warunki, oferta banków

Kredyt inwestycyjny bardzo często stanowi jedyne możliwe wsparcie finansowe dla firm, które chcą się rozwijać, ale nie posiadają...
Zobacz więcej
04.11.2021

Ile kosztuje kredyt na wykończenie domu?

Co drugi Polak posiada przynajmniej jedno zobowiązanie kredytowe. Wśród najczęściej wymienianych celów, dla których zaciąga...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj