05.01.2022
Kredyty gotówkowe

Ile kosztuje i jak zdobyć kredyt w aplikacji mobilnej banku?

Polacy mają coraz większe wymagania w zakresie współpracy z bankami. Chcą korzystać nie tylko z kredytów gotówkowych, które są tanie, idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb i ich możliwości spłaty, ale również odpowiadają ich preferencjom w zakresie innowacyjnej technologii. Polscy kredytobiorcy są pionierami, uwzględniając popularność bankowości mobilnej. Nic dziwnego, że w obliczu ogromnej konkurencji na rynku usług finansowych, większość instytucji bankowych ma w swojej ofercie kredyty online. Dowiedz się o nich więcej.

Kredyt w aplikacji mobilnej banku — najważniejsze informacje

Dzisiaj większość banków komercyjnych, które działają na terenie naszego kraju, oferuje kredyt gotówkowy, który może być brany bez konieczności wychodzenia z domu. To doskonała opcja, patrząc nie tylko na optymalną wygodę i komfort, ale również bezpieczeństwo. Weźmy pod uwagę pandemię koronawirusa i rządowe obostrzenia, zgodnie z którymi zalecana jest społeczna izolacja.

Jak działają aplikacje bankowe? Są niezwykle intuicyjne, a zobowiązanie kredytowe udaje się zaciągnąć samodzielnie i to w kilka chwil. Środki na koncie udaje się zdobyć jeszcze tego samego dnia. To doskonały sposób na uzyskanie finansowego wsparcia w ramach niespodziewanych wydatków czy tzw. czarnej godziny.

Co ważne, aplikacja kredytowa jest łatwa w obsłudze, wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek i wskazać preferowane wartości zobowiązania.

Sprawdź: Gdzie najłatwiej dostać kredyt gotówkowy?

Kredyt w aplikacji mobilnej — kto może starać się o kredyt z pomocą aplikacji?

Szybki kredyt w aplikacji mobilnej to najczęściej opcja dla klientów danego banku, którzy prowadzą internetowe konto bankowe. Po zalogowaniu platforma online daje multum możliwości, nie tylko w zakresie zarządzania własnym budżetem, ale również nabywaniem dodatkowych produktów banku, w tym kredytów.

Warto wiedzieć, że w przypadku kredytów gotówkowych online, procedura uruchamiania takiego zobowiązania jest znacznie krótsza, a weryfikacja potencjalnego kredytobiorcy wymaga mniej formalności. Zdarza się, że banki nie żądają zaświadczeń o dochodach, a jedynie analizują wpływy na konto, obliczając zdolność kredytową klienta.

Jakie banki oferują kredyt w aplikacji mobilnej?

Aby poznać oferty bankowości mobilnej w Polsce, wystarczy znaleźć aktualny ranking kredytowy. To w takich zestawieniach ujęte są informacje, które instytucje bankowe oferują kredyty przez internet i na jakich zasadach. Na oficjalnych stronach poszczególnych banków można zaś poznać szczegółowe propozycje oraz funkcjonowanie aplikacji. Przykładem może być aplikacja Santander Consumer Bank, która uwzględnia mobilny podpis Santander. Porównać można oczywiście więcej ofert, aby wybrać internetową współpracę wedle indywidualnych oczekiwań. Dzisiaj dużą popularnością cieszy się Szybki kredyt mBank i trzeba przyznać, że mBank pożyczka online jest jedną z pierwszych, którą można zaciągać bez potrzeby wychodzenia z domu. Tę instytucję bankową dościga aplikacja Alior Bank oraz Moje ING.

Co liczy się dla potencjalnych kredytobiorców, którzy chcą zaciągnąć zobowiązanie kredytowe online? Ma być łatwo, szybko i tanio. Kredyt w aplikacji mobilnej nie może być udzielany na gorszych warunkach, wręcz przeciwnie, ponieważ dzisiaj stawia się na innowacyjną technologię, powinien być wręcz lepszy, niż też brany w sposób tradycyjny.

Ciekawostką jest to, że większość banków wręcz zachęca do współpracy za pośrednictwem internetu, oferując atrakcyjne warunki zobowiązań kredytowych. To współpraca korzystna dla dwóch stron, ponieważ kredytobiorca zyskuje komfort, zaś bank może minimalizować koszty obsługi klienta. Wystarczy poznać, jak działa aplikacja Bank Pekao czy aplikacja Citibank, aby się o tym przekonać.

To może Cię zainteresować: Kredyt bez prowizji − kto może liczyć na kredyt bez prowizji w banku? Czy kredyt gotówkowy bez prowizji się opłaca?

Ile kosztuje kredyt w aplikacji mobilnej?

Nie da się jednoznacznie wskazać, ile kosztuje kredyt w aplikacji mobilnej. Każdy bank realizuje własną politykę kredytową, dlatego warunki współpracy mogą się znacznie różnić. Wiele zależy także od indywidualnych potrzeb kredytobiorcy, jego zdolności kredytowej, wysokości kredytu czy okresu współpracy z bankiem.

Należy jednak wiedzieć, że dzisiaj bankowość mobilna przeżywa wzmożony rozwój, dlatego warunki zobowiązań online są zazwyczaj bardziej atrakcyjne. W ten sposób instytucje bankowe starają się zachęcać potencjalnych klientów do skorzystania z oferty online.

Na co uważać decydując się na kredyt online w aplikacji mobilnej banku?

Odpowiadając na pytanie, czy aplikacje bankowe są bezpieczne, warto zaznaczyć, że jak najbardziej tak, natomiast uwagę należy zwracać na ich atrakcyjność i opłacalność. Każda oferta jest inna, przed wysłaniem elektronicznego wniosku dobrze jest skorzystać z rankingu kredytowego oraz kalkulatora kredytów internetowych. Dzięki temu udaje się wybrać zobowiązanie „szyte na miarę” indywidualnych potrzeb.

Przyszli kredytobiorcy nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo danych ani swoich środków. Instytucje bankowe są nadzorowane, działają zgodnie z przepisami polskiego prawa, a bankowość mobilna chroniona w należyty sposób.

Warto sprawdzić:

Kredyt na prawo jazdy - czy można wziąć kredyt lub pożyczkę na prawo jazdy?

Kredyt na PESEL - czy można uzyskać pożyczkę na numer PESEL?

Zobacz też inne artykuły

18.03.2022

Czym jest limit w koncie? Jak zamknąć i jak spłacić limit w koncie?

Limit w koncie może stanowić doskonałą formę finansowego wsparcia, jeśli dodatkowe środki traktuje się jedynie jako rezerwę, na przykład w...
Zobacz więcej
08.03.2022

Pożyczka dla samozatrudnionych w ramach Tarczy Antykryzysowej – najważniejsze informacje

Pożyczka dla samozatrudnionych jest jedną z opcji wsparcia dla mikroprzedsiębiorstw, które najbardziej dotknął kryzys związany z...
Zobacz więcej
28.02.2022

Jak otrzymać zwrot prowizji za kredyt?

Musisz wiedzieć, że oprocentowanie nie jest jedynym kosztem Twojego kredytu. Chcąc zaciągnąć tego rodzaju zobowiązanie, weź pod uwagę, że...
Zobacz więcej
21.02.2022

Ile wynosi najniższa emerytura w Polsce? Najniższa emerytura brutto, netto

Najniższa emerytura to minimalne świadczenie, które przysługuje osobom w uzyskującym uprawnienia emerytalne – po przekroczeniu...
Zobacz więcej
17.02.2022

Co może stanowić zabezpieczenie kredytu gotówkowego i hipotecznego? Różnice

Chociaż banki są instytucjami zaufania publicznego, to jednak działają komercyjnie. Oznacza to, że istotą ich funkcjonowania jest generowanie...
Zobacz więcej
04.02.2022

Ile wynosi i od czego zależy maksymalna kwota kredytu gotówkowego?

Już co drugi dorosły Polak posiada przynajmniej jedno zobowiązanie kredytowe. Nie wynika to tylko z konieczności uzyskania finansowego wsparcia,...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj