04.02.2022
Kredyty gotówkowe

Ile wynosi i od czego zależy maksymalna kwota kredytu gotówkowego?

Już co drugi dorosły Polak posiada przynajmniej jedno zobowiązanie kredytowe. Nie wynika to tylko z konieczności uzyskania finansowego wsparcia, ale również z coraz większych potrzeb i wymagań mieszkańców naszego kraju. Wciąż wydajemy więcej, niż zarabiamy, ale stać nas na spłatę zobowiązań wobec banków w terminie. Okazuje się, że Polacy wykazują doskonałą zdolność kredytową. Największą popularnością cieszy się kredyt gotówkowy. Czy wiesz, jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego? Ile możesz pożyczyć od instytucji bankowej? Sprawdź, jaka może być kwota kredytu, który masz zamiar zaciągnąć.

Jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego w banku?

Zastanawiasz się, ile można wziąć kredytu gotówkowego na dowolny cel? Musisz wiedzieć, że nie ma jednej, ustalonej wartości, ponieważ każdy bank realizuje własną politykę kredytową i udziela zobowiązania na własnych warunkach. Maksymalna kwota jest też zależna od potrzeb, oczekiwań oraz możliwości spłaty potencjalnego kredytobiorcy.

Co ma wpływ na to jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego?

Maksymalny kredyt gotówkowy uzależniony jest od wielu czynników. Znaczenie ma ogólna sytuacja na rynku usług finansowych. Należy też wziąć pod uwagę rodzaj zobowiązania kredytowego, czy jest to kredyt celowy, a może na dowolny cel?

Maksymalna wysokość kredytu gotówkowego będzie też inna w zależności od zdolności kredytowej klienta banku. Im lepsza jest jego historia kredytowa i im większe dochody stałe generuje, tym udaje się uzyskać kredyt o wyższej wartości.

Sprawdź koniecznie: Ryzyko kredytowe – definicja. Jakie czynniki mają wpływ na ryzyko kredytowe?

Zdolność kredytowa klienta a maksymalna kwota kredytu gotówkowego

Maksymalna kwota kredytu konsumenckiego za każdym razem może być ustalana indywidualnie. Kredytobiorca, który generuje wysokie zarobki, ma umowę o pracę na czas nieokreślony, nie posiada długów, a wcześniej zaciągane zobowiązania spłacał regularnie, może liczyć na wysoką, maksymalną wartość kredytu. Jeśli zdolność kredytowa przyszłego klienta jest niepewna, a historia kredytowa negatywna, decyzja o przyznaniu zobowiązania kredytowego może być odmowna albo wartość kredytu zostanie obniżona.

Pamiętaj, że zdolność kredytową można poprawiać, aby móc uzyskać wyższą, maksymalną kwotę kredytu. Najlepiej spłacić inne zobowiązania, postaraj się też o dodatkowy dochód. Zdolność kredytową poprawisz, jeśli o kredyt gotówkowy będziesz wnioskować z inną osobą. Banki akceptują dwóch kredytobiorców, a ci nie muszą być nawet spokrewnieni.

To może Cię zainteresować: Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt? Zdolność kredytowa kredytobiorcy, a jego zarobki

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego w konkretnych bankach

Chociaż maksymalna wartość kredytu gotówkowego zawsze ustalana jest indywidualnie, to jednak instytucje bankowe nie mogą przekraczać pewnej kwoty, jaką mogą pożyczyć swojemu klientowi. Zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim wartość zobowiązania kredytowego nie może być wyższa, niż 255 550 złotych. Trzeba jednak podkreślić, że instytucje bankowe rzadko udzielają zobowiązania właśnie o tej wartości. Tak duże kredyty są z reguły zobowiązaniami celowymi, zaś na dowolny cel wykazują zbyt duże ryzyko kredytowe. Najczęściej górną granicą udzielanych zobowiązań tego rodzaju jest kwota opiewająca na 150 do 200 tysięcy złotych.

Ponieważ każdy bank może ustanawiać inną kwotę maksymalną, przed złożeniem wniosku do konkretnej instytucji zawsze warto sprawdzić, jakie limity dyktuje dana instytucja, na przykład mBank. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego może okazać się niewystarczająca, aby zobowiązanie mogło spełnić Twoje potrzeby.

Nie da się jednoznacznie wskazać, gdzie największy kredyt gotówkowy uda się otrzymać, dlatego zawsze warto korzystać z rankingów kredytowych. To zestawienie, które porównuje najważniejsze kryteria, jakie mają znaczenie dla atrakcyjności i opłacalności różnych, konkurencyjnych względem siebie zobowiązań. Jednym z porównywanych czynników jest właśnie maksymalna kwota.

Nie przegap: Gdzie najłatwiej dostać kredyt gotówkowy?

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego — jak ją sprawdzić?

Wciąż zastanawiasz się, w którym banku złożyć wniosek o kredyt gotówkowy? Do jakiej kwoty chcesz go otrzymać? Przemyśl, czy rzeczywiście maksymalna wartość takiego zobowiązania jest dla Ciebie istotnym czynnikiem. Może okazać się, że skupiając się na tym czynniku, nie weźmiesz pod uwagę innych, na przykład całkowitych kosztów współpracy z bankiem.

Jeśli chcesz pożyczyć jak najwięcej i masz pewność co do własnej zdolności kredytowej, sprawdź maksymalną kwotę kredytu, korzystając z wyżej wspomnianego rankingu albo weryfikując dane na oficjalnej stronie internetowej wybranych banków.

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego — jak ją zwiększyć?

Pamiętaj, że maksymalna kwota pożyczki nie może być większa, aniżeli przewiduje to Ustawa o kredycie konsumenckim. Jeśli jednak bank nie chce pożyczyć Ci środków o wysokiej wartości, prawdopodobnie nie masz wystarczającej zdolności kredytowa. Wzmocnienie swojej wiarygodności i wypłacalności jest jedynym sposobem, aby wybrana instytucja bankowa zmieniła warunki współpracy na te korzystniejsze.

Zobacz też inne artykuły

18.03.2022

Czym jest limit w koncie? Jak zamknąć i jak spłacić limit w koncie?

Limit w koncie może stanowić doskonałą formę finansowego wsparcia, jeśli dodatkowe środki traktuje się jedynie jako rezerwę, na przykład w...
Zobacz więcej
08.03.2022

Pożyczka dla samozatrudnionych w ramach Tarczy Antykryzysowej – najważniejsze informacje

Pożyczka dla samozatrudnionych jest jedną z opcji wsparcia dla mikroprzedsiębiorstw, które najbardziej dotknął kryzys związany z...
Zobacz więcej
28.02.2022

Jak otrzymać zwrot prowizji za kredyt?

Musisz wiedzieć, że oprocentowanie nie jest jedynym kosztem Twojego kredytu. Chcąc zaciągnąć tego rodzaju zobowiązanie, weź pod uwagę, że...
Zobacz więcej
21.02.2022

Ile wynosi najniższa emerytura w Polsce? Najniższa emerytura brutto, netto

Najniższa emerytura to minimalne świadczenie, które przysługuje osobom w uzyskującym uprawnienia emerytalne – po przekroczeniu...
Zobacz więcej
17.02.2022

Co może stanowić zabezpieczenie kredytu gotówkowego i hipotecznego? Różnice

Chociaż banki są instytucjami zaufania publicznego, to jednak działają komercyjnie. Oznacza to, że istotą ich funkcjonowania jest generowanie...
Zobacz więcej
02.02.2022

Czy możliwa jest rezygnacja z ubezpieczenia kredytu? Wniosek o rezygnację z ubezpieczenia kredytu

Każde zobowiązanie kredytowe wiąże się z określonym ryzykiem. Dotyczy ono przede wszystkim niewypłacalności kredytobiorcy. Właśnie dlatego...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj