21.03.2022
Kredyty hipoteczne

Na czym polega kredyt refinansowany kredytu hipotecznego? Czy warto zdecydować się na refinansowanie kredytu?

Kredyt refinansowany to wyjątkowy produkt bankowy. Jego istotą nie jest finansowe wsparcie w postaci środków finansowych, ale raczej pomoc w spłacie zobowiązania na lepszych warunkach. Co to dokładnie jest kredyt refinansowany, kto może z takiej opcji skorzystać i na jakich warunkach jest udzielany? Jeśli posiadasz kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny albo inny celowy, dowiedz się więcej i uzyskaj korzystniejsze warunki regulowania miesięcznych należności.

Co to jest kredyt refinansowany i na czym polega?

Refinansowanie kredytu może przebiegać w przypadku, w którym kredytobiorca posiada kredyt hipoteczny, inny kredyt celowy albo kredyt gotówkowy zaciągany na dowolny cel. Co to jest refinansowanie kredytu hipotecznego albo innego zobowiązania bankowego? Sprawdź „kredyt refinansowany definicja” albo „refinansowanie kredytu co to znaczy”. To nic innego, jak przeniesienie zobowiązania kredytowego do innego banku, który oferuje lepsze, atrakcyjniejsze i bardziej opłacalne warunki regulowania miesięcznych rat. Warto wiedzieć, że każdy kredytobiorca ma prawo korzystać z dowolnych zobowiązań kredytowych i ofert różnych banków, o ile oczywiście wykazuje właściwą zdolność kredytową i jest dla instytucji bankowej całkowicie wypłacalny.

Jakie kredyty można refinansować?

Na rynku usług bankowych funkcjonuje refinansowany kredyt hipoteczny, ale nie tylko. Kredytobiorca może przeprowadzić również refinansowanie kredytu gotówkowego, refinansowanie kredytu samochodowego albo innego zobowiązania celowego. Wszystko zależy od oferty danej instytucji bankowej i indywidualnych potrzeb oraz możliwości spłaty klienta.

Kiedy warto refinansować kredyt?

Czy refinansowanie kredytu jest zawsze korzystne? Oczywiście, że nie i warto poznać refinansowanie kredytu wady i zalety. Okazuje się, że przeniesienie zobowiązania kredytowego do innego banku jest dobrą opcją, ale tylko wtedy, kiedy nowy bank oferuje lepsze warunki współpracy. Dla kredytobiorców priorytetem jest w szczególności uzyskanie tańszych warunków spłaty, a tym samym uzyskanie możliwości generowania oszczędności z tytułu regulowania miesięcznych rat. To doskonałe rozwiązanie, jeśli kredyt został zaciągnięty kilka lat temu i na znacznie gorszych warunkach, aniżeli oferowane są dzisiaj. Aktualne oferty kredytów bankowych charakteryzują się nie tylko niższym oprocentowaniem, ale i mniejszymi kosztami całkowitymi.

Co więcej, kredyt warto refinansować wtedy, gdy taki proces pozwala odzyskać płynność finansową klienta oraz poprawia jego zdolność. W licznych przypadkach do refinansowanego zobowiązania można dobrać dodatkowe środki.

Refinansowanie może poprawić też komfort współpracy z nowym bankiem. Ten może oferować lepsze rozwiązania w ramach bankowości mobilnej i dodatkowe bonusy, dzięki czemu współpraca jest wygodniejsza.

Sprawdź także: Jak obniżyć koszt kredytu hipotecznego?

Kto może skorzystać z kredytu refinansowanego?

Aby można było refinansować kredyt, kredytobiorca musi wykazywać odpowiednią zdolność kredytową, a więc być całkowicie wiarygodny i wypłacalny dla banku. Nowy bank, który przejmuje kredyt i daje lepsze warunki jego spłaty, analizuje dochody klienta oraz sprawdza historię kredytową. Na refinansowanie zobowiązania kredytowego raczej nie mają szans dłużnicy czy osoby bezrobotne.

Warunki kredytu refinansowanego

Możliwe jest refinansowanie kredytu w tym samym banku albo w innej instytucji bankowej, która działa konkurencyjnie. Kiedy można refinansować kredyt hipoteczny? Tak naprawdę zawsze, natomiast wszystko zależy od warunków umowy oraz propozycji banku. Może okazać się, że za przeniesienie zobowiązania bank naliczy nieopłacalną prowizję.

Nie przegap: Co może stanowić zabezpieczenie kredytu gotówkowego i hipotecznego? Różnice

Ile kosztuje refinansowanie kredytu?

Potencjalny kredytobiorca wybiera najtańszy kredyt refinansowy hipoteczny.  Aby tak jednak było, należy porównać różne oferty konkurencji i wyliczyć całkowite koszty. Warto wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „kredyt refinansowy kalkulator”, aby oszacować wszelkie opłaty związane z przeniesieniem oraz spłatą zobowiązania na nowych zasadach. Świetnym narzędziem jest również kredyt refinansowy hipoteczny ranking. To zestawienie, które ujmuje najważniejsze czynniki, jakimi charakteryzują się oferty różnych banków. Dzięki temu w jednym miejscu udaje się poznać bieżącą ofertę „Kredyt refinansowy ING”, „Kredyt refinansowy mBank”, „Kredyt refinansowy Millenium”, „PKO BP kredyt refinansowy” czy „kredyt refinansowy Alior bank”, aby wybrać tę dopasowaną do indywidualnych potrzeb, preferencji i możliwości spłaty.

Kredyt refinansowany a kredyt konsolidacyjny — różnice

Na rynku usług finansowych kredytobiorca może korzystać nie tylko z kredytu refinansowanego, ale również konsolidacyjnego. Różnica pomiędzy takimi zobowiązaniami polega na tym, że konsolidacja jest połączeniem różnych zobowiązań kredytowych w jedno. Nowy bank spłaca wskazane kredyty i ustanawia jedno zobowiązanie na nowych warunkach. W przypadku kredytu refinansowanego charakterystyczne jest przeniesienie jednego zobowiązania do innego banku, który oferuje korzystniejsze warunki współpracy.

Dowiedz się również:

Jak otrzymać zwrot prowizji za kredyt?

Ile wynosi podatek od kupna mieszkania i kto musi go opłacić?

Zobacz też inne artykuły

07.04.2022

Jak wybrać najlepszy kredyt na zakup ziemi rolnej?

Kredyt na zakup ziemi to dzisiaj jedno z najczęściej zaciąganych zobowiązań bankowych. Okazuje się, że bardzo często udzielany jest na...
Zobacz więcej
04.04.2022

Czy możliwe jest przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość?

Przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość jest możliwe w kilku sytuacjach, ale na taki proces zgodę musi wydać bank, w którym...
Zobacz więcej
29.03.2022

Czy można dostać drugi kredyt hipoteczny?

Drugi kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które może znacznie obciążyć domowy budżet, ale z drugiej strony może okazać się świetnym...
Zobacz więcej
14.03.2022

Co to jest najem okazjonalny i kiedy się opłaca? Umowa najmu okazjonalnego

Okazuje się, że najem okazjonalny jest jedną z najskuteczniejszych form możliwości ochrony właściciela nieruchomości przed nieuczciwymi...
Zobacz więcej
10.03.2022

Komu przysługuje i mieszkanie komunalne? Warunki, wniosek

Mieszkanie komunalne przeznaczone jest dla osób, których dochody nie pozwalają na zakup lub najem mieszkania. Aby je otrzymać, trzeba...
Zobacz więcej
28.02.2022

Jak otrzymać zwrot prowizji za kredyt?

Musisz wiedzieć, że oprocentowanie nie jest jedynym kosztem Twojego kredytu. Chcąc zaciągnąć tego rodzaju zobowiązanie, weź pod uwagę, że...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj