Strona główna » Porady » Poradnik gotówkowy » Gdzie wziąć kredyt 100 tys. bez zaświadczeń?

Gdzie wziąć kredyt 100 tys. bez zaświadczeń?

przez Marcin Kowalski
Opublikowano: Ostatnia aktualizacja 0 komentarz
Kredyt 100 tys. bez zaświadczeń

Coraz więcej osób myśli o zaciągnięciu kredytu gotówkowego w większej kwocie. Niestety nie zawsze możemy pozwolić sobie na długie oczekiwanie na środki. Jeśli powstały pilne wydatki i goni nas czas, warto rozpatrzyć inne niż standardowe oferty. W wielu bankach jest dostępna pożyczka 100 tys. bez zaświadczeń. Zobowiązanie takie można otrzymać, korzystając z uproszczonej procedury. Jednak dostępu do takiego rozwiązania nie mają wszyscy. Warto sprawdzić, skąd wziąć kredyt 100 tys. zł bez zaświadczeń i jakie warunki należy spełnić.

Kwota 100 tys. zł jest dość wysoka i może być pozyskana zarówno w ramach kredytu hipotecznego, jak i kredytu gotówkowego oraz innych produktów finansowych oferowanych przez banki. Jeśli chodzi o kredyt bez zaświadczeń o zarobkach czy dotyczących bieżących wydatków, nie może być to kredyt hipoteczny, wymagający dopełnienia wielu formalności. Zatem pozostaje kredyt 100 tys. bez zaświadczeń w postaci kredytu gotówkowego. Czy banki w Polsce są skłonne udzielić takiego zobowiązania?

Kredyt 100 tys. zł – najważniejsze informacje

Każdy, kto choć trochę interesuje się kwestią zobowiązań bankowych, wie, że maksymalna kwota kredytu gotówkowego to nawet ponad 250 000 zł. Na takie oferty można natrafić w wielu bankach. Może więc wydawać się, że kwota 100 000 zł będzie bardzo łatwa do otrzymania, zwłaszcza że nie jest to nawet połowa tego, co teoretycznie banki oferują maksymalnie. I tak też jest w praktyce, jeśli klient ma stabilne dochody w odpowiedniej wysokości. W tym celu banki oczekują udostępnienia dokumentacji, która te ma potwierdzić, np. właśnie zaświadczenie od pracodawcy, co wpływa na wiarygodność kredytową.

Dla tych, którzy nie mogą go dostarczyć lub chcą przyspieszyć cały proces, pojawiają się nowe oferty, stanowiące alternatywę dla standardowych rozwiązań kredytowych.

Kredyt 100 tys. zł bez zaświadczeń zdobywa coraz większą popularność. Jest jednak najcześciej oferowany osobom, które są już klientami banków, albo tym, którzy w inny sposób potrafią udowodnić swoją sytuację finansową.

Ostatecznie to, do jakiej kwoty można wziąć kredyt bez zaświadczeń, zależy od weryfikacji banku. Może okazać się, że w ten sposób otrzymamy nawet więcej niż się spodziewaliśmy. Jest to też powszechna kwota pożyczki, jaką możemy zaciągnąć w firmach pozabankowych. 100 tysięcy złotych to jednak niemało, a żeby móc tyle otrzymać, koniecznie trzeba spełnić dodatkowe warunki. Przykładem jest zabezpieczenie kredytu czy ustanowienie gwaranta.

Czy banki udzielają kredytu gotówkowego bez zaświadczeń?

Kredyt gotówkowy jest produktem, który nie wymaga ustanawiania dodatkowych zabezpieczeń spłaty. Możesz spożytkować go w dowolny sposób, na przykład na sfinansowanie remontu mieszkania, zakupu samochodu czy na wakacje marzeń. Bank nie musi być powiadamiany, w jaki sposób rozdysponujesz środki.

Pytanie tylko, czy instytucje kredytowe w Polsce są gotowe, by udzielić Ci kredytu gotówkowego w ramach uproszczonej procedury? Bez konieczności składania wraz z wnioskiem kredytowym wielu różnych zaświadczeń i innych dokumentów? Czy dostępny jest kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Okazuje się, że obecnie jest to już możliwe. Jeszcze kilka lat temu kredyt gotówkowy bez zaświadczeń zdarzał się niezwykle rzadko. W pandemii COVID-19 banki jeszcze intensywniej rozwijały kanały zdalnej obsługi klienta. Tak pojawiła się znacznie większa liczba ofert na kredyty gotówkowe online, a więc również kredyty bez zaświadczeń. Znajdziesz je wśród innych propozycji wielu banków w Polsce.

Do jakiej kwoty bank udzieli kredytu gotówkowego bez zaświadczeń?

Czy masz szansę otrzymać kredyt w pożądanej kwocie 100 tys. zł? Do jakiej sumy udzielane są kredyty w takiej formule? To zależy od indywidualnej sytuacji finansowej klienta oraz od polityki prowadzonej przez bank. Instytucje same ustalają takie limity. Zasadniczo kredyt na 100 tys. bez zaświadczeń ma wysoką kwotę, a jego udzielenie będzie bardziej prawdopodobne w banku, z którym masz już historię współpracy, czyli np. otwarte konto bankowe, a Twoja historia kredytowania jest bez skazy. Najczęściej banki w trybie online, w ramach kredytów bez zaświadczeń, oferują udzielenie zobowiązania w kwocie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

To może Cię zainteresować: Kredyt 100 tys. na 10 lat

Skąd wziac 100 tys kredytu bez zaświadczeń? Możesz wybrać przykładowo oferty:

 1. W Banku Pekao S.A. nowy klient może otrzymać:
 • Do 150 000 zł na podstawie historii rachunku
 • Do 5000 zł na oświadczenie.

2. W BNP Paribas:

 • Nowy klient dostanie 5929,05 zł. Jest to jednokrotność miesięcznego przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Kwota ta dotyczy klientów, którzy nie mają historii współpracy z BNP Paribas.
 • Obecny klient dostanie od 35 574,30 zł do 71 148,50 zł, jeśli ma co najmniej 6-miesięczną historię współpracy.

3. W mBanku:

 • Nowy klient dostanie maksymalnie 5000 zł na oświadczenie.
 • Stały klient dostanie do 150 000 zł lub kredyt do wysokości wyznaczonej przez bank zdolności kredytowej w ramach limitu kredytowego.

4. W  Santander Consumer Banku:

 • Nowy klient dostanie do 5411,45 zł (dla klientów mieszanych lub klientów z co najmniej 6 miesięczną historią współpracy). Na deklarację otrzyma maksymalnie 1-krotność średniego wynagrodzenia.
 • Stały klient dostanie od 16 234,35 zł do 32 468,70 zł, jeśli ma 6 miesięczną historię współpracy i złoży oświadczenie. Kwota kredytu stanowi 3- lub 6-krotność średniego dochody, w zależności od oceny zdolności kredytowej klienta.
 • Stały klient może dostać od 32 468,70 zł do 64 937,40 zł, jeśli ma 12 miesięczną historię współpracy i złoży oświadczenie. Kwota wyniesie 6- lub 12-krotność średniego dochodu, w zależności od oceny zdolności kredytowej.

Kredyt 100 tys. bez zaświadczeń o zarobkach – warunki

Na jakich warunkach możesz otrzymać szybki kredyt bez zaświadczeń o zarobkach? Najczęściej musisz przy tym:

 • być osobą pełnoletnią, z pełną zdolnością do czynności prawnych;
 • mieć ważny dowód osobisty, dla potwierdzenia swojej tożsamości;
 • mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową, czyli zdolność do spłaty zobowiązania kredytowego wraz z odsetkami i innymi opłatami;
 • posiadać dobrą historię kredytowania w BIK-u – Biurze Informacji Kredytowej;
 • złożyć wniosek o kredyt – jeśli jest to konieczne, to trzeba również zweryfikować swoją tożsamość we wskazany przez bank sposób.

Sam fakt, że bank nie żąda od Ciebie jako potencjalnego kredytobiorcy przedstawienia zaświadczeń o dochodach od pracodawcy, nie oznacza, że nie sprawdzi Twojej zdolności. Weryfikuje ją po prostu na inne sposoby.

Najczęściej jeśli ubiegasz się o kredyt 100 tys. bez zaświadczeń w swoim banku, instytucja uzyskuje dostęp do Twojego konta i sprawdza wyciągi z kilku ostatnich miesięcy. Na tej podstawie może stwierdzić, czy stać Cię na zobowiązanie.

Szybki kredyt bez zaświadczeń o zarobkach może być udzielony na oświadczenie klienta. W odpowiedniej rubryce wniosku wpisujesz, z jakich źródeł pozyskujesz swoje miesięczne dochody i w jakiej wysokości. Takie oświadczenie służy obliczeniu zdolności przez bank dla każdego z klientów ubiegających się o kredyty. Pamiętaj, że składasz oświadczenie o wysokości dochodów czy ich źródle pod odpowiedzialnością karną. 

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt 100 tys. bez zaświadczeń?

To, jakie zarobki zostaną akceptowane, aby dostać tak duża kwotę, zależy od banku. Istotna jest kwestia, czy masz z danym bankiem historię współpracy, np. brałeś już w nim kredyt, który został spłacony. Warto także zwrócić uwagę na to, w jaki sposób potwierdzasz dochód. Niektórym bankom wystarczy oświadczenie, inne będą wymagać historii rachunku, a jeszcze inne wyciągów (jeśli masz konto gdzieś indziej) czy PIT-ów.

Średnio wystarczą zarobki na poziomie 4500 zł netto, jeśli klient nie ma wysokich wydatków miesięcznych na utrzymanie.

Przykłady:

 1. Kredytobiorca zarabiający 4500 zł na rękę, który sam prowadzi gospodarstwo domowe i nie ma kredytów do spłaty ani limitów na kartach: otrzyma 100 000 zł.
 2. Kredytobiorca zarabiający 4500 zł, który sam prowadzi gospodarstwo domowe, ale spłaca już kredyt z ratą 500 zł miesięcznie, może dostać do 80 000 zł.
 3. Klient, który prowadzi gospodarstwo domowe z drugą osobą, a dochód gospodarstwa to 5000 zł netto, dostanie do 110 000 zł kredytu, jeśli nie spłaca żadnych innych zobowiązań.
 4. Kredytobiorca, który prowadzi gospodarstwo domowe z kimś, a jego dochód to 5000 zł na rękę i spłaca miesięcznie 400 zł raty innego kredytu, może dostać lekko ponad 90 000 zł. Być może bank zgodzi się udzielić kredyt na 100 tys bez zaświadczeń.
 5. Klient, który prowadzi gospodarstwo domowe z drugą osobą, zarabia 6000 zł netto i spłaca 1000 zł raty miesięcznie, dostanie kredyt 100 000 zł.
 6. Kredytobiorca zamieszkujący gospodarstwo z drugą osobą, którego dochód to 7000 zł netto, a rata spłacanego już kredytu wynosi 2000 zł, dostanie 100 000 zł kredytu gotówkowego.

Kredyt 100 tys. bez zaświadczeń – jak złożyć wniosek?

Aby uzyskać wypłatę kredytu 100 tys. bez zaświadczeń o zarobkach na wskazane w banku konto osobiste, musisz przede wszystkim złożyć wniosek o takie zobowiązanie. Takie kredyty są dostępne bardzo często w bankach w trybie online. Dlatego bez wychodzenia z domu możesz złożyć wniosek, poddać się procedurze weryfikacyjnej, a następnie otrzymać decyzję kredytową na maila, SMS-em lub telefonicznie.

Sprawdź także: Kredyt 100 tys na 15 lat

Kredyt 100 tys. bez zaświadczeń – potrzebne dokumenty

W bankach udzielane są różne kredyty bez zaświadczeń. Z reguły mowa jest o zobowiązaniach bez zaświadczeń o dochodach – nie musisz więc pozyskiwać od swojego pracodawcy stosownego zaświadczenia. Istnieją jednak również kredyty bez zaświadczeń z ZUS i US, czyli bez potwierdzenia, że nie zalegasz z płatnościami składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz podatków i zaliczek podatkowych do urzędu skarbowego.

Zasadniczo jeśli złożysz wniosek o kredyt 100 tys. bez zaświadczeń, bank nie zażąda zaświadczenia o zarobkach, ale może poprosić Cię o dołączenie innych dokumentów, które potwierdzą, że otrzymujesz stałe wynagrodzenie i wskażą jego źródło. Mogą to być:

 • wyciąg z konta bankowego z kilku ostatnich miesięcy – zwykle z 3-6 miesięcy;
 • potwierdzenie złożenia deklaracji PIT z poprzedniego roku, np. PIT-36 czy PIT-37;
 • oświadczenie o wysokości osiąganych dochodów.

Kredyt 100 tys. bez zaświadczeń – wniosek

Wniosek o kredyt 100 tys. bez zaświadczeń możesz z reguły wypełnić w trybie online. Jest to więc cyfrowy dokument, w którym uzupełniasz kolejne pola dotyczące Twoich danych osobowych czy oświadczanej kwoty i źródła dochodu. Wpisujesz w nim również, o jaką kwotę kredytu składasz wniosek i na jaki okres kredytowania.

Co musi znaleźć się we wniosku o 100 tysięcy złotych kredytu? Jeśli jesteś klientem banku, do którego wnioskujesz, z reguły starać się o taką pożyczkę możesz z poziomu aplikacji lub bankowości online. W tym przypadku Twoje dane zostaną uzupełnione automatycznie, ale musisz uzupełnić wniosek o:

 • informacje dotyczące zarobków;
 • wysokość wydatków miesięcznych;
 • liczbę osób w gospodarstwie domowym na utrzymaniu;
 • informację o wysokości posiadanych zobowiązań które aktualnie spłacasz (kredytów, pożyczek, chwilówek czy nawet alimentów).

Jeśli jesteś nowym klientem, w większości banków nie weźmiesz kredytu bez zaświadczeń na taką kwotę. Jednak w sytuacji, gdy interesuje Cię mniejszy kredyt, możesz wnioskować o zobowiązanie na stronie www. Wówczas składasz wniosek online o kredyt gotówkowy, wypełniając powyższe dane, ale też podając dane osobowe, teleadresowe, PESEL i informacje dotyczące dokumentu tożsamości (seria, numer, organ, data ważności).

Co dalej z wnioskiem?

 1. Po wypełnieniu wniosku online o złożeniu prośby o kredyt, bank przeprowadza weryfikację. Na tym etapie odbywa się obliczanie zdolności kredytowej i sprawdzenie historii w BIK.
 2. Bank nie wymaga udostępnienia zaświadczeń, ale może sprawdzić źródła dochodu, dlatego należy wcześniej określić je w oświadczeniu, podając wszystkie dane.
 3. Jeśli bank zaakceptuje prośbę o kredyt, otrzymasz informację o zaciągnięciu kredytu gotówkowego bez zaświadczeń.
 4. Pozostaje jedynie podpisanie umowy, co najczęściej odbywa się online. Następnie bank przesyła harmonogram spłaty kredytu.
 5. Na koniec dostajesz środki na konto w ciągu określonego przez bank czasu.

W jakim banku można wziąć kredyt 100 tys. bez zaświadczeń?

Które z polskich banków wyrażają gotowość, by udzielić kredytu bez zaświadczeń o zarobkach czy źródle pochodzenia Twoich dochodów? Należą do nich:

 • mBank – do 150 tys. zł
 • Bank Peako – do 150-200 tys. zł
 • Bank Millennium – do 160 tys. zł

Przeczytaj również: Czy bank udzieli kredytu 60 tys. bez zaświadczeń?

Ile kosztuje kredyt 100 tys. bez zaświadczeń?

Biorąc kredyt 100 tys, ile do spłaty będzie ostatecznie, to podstawowa kwestia, która nurtuje przyszłych kredytobiorców. Warto sprawdzić, jak przedstawiają się warunki, koszty czy wysokość raty, aby wybrać najlepszą ofertę.

 1. Pekao S.A.

Biorąc kredyt na 48 miesięcy, rata wyniesie 2583,57 zł, RRSO 11,55%, a ostateczna kwota do spłaty to 12 011,59 zł.

Z kolei przy kredycie na 120 miesięcy, rata to tylko 1376,37 zł miesięcznie, RRSO 11,55%, a kwota do spłaty wyniesie 165 163,90 zł.

2. mBank

Biorąc kredyt na 48 miesięcy, rata wyniesie 2682 zł, RRSO 13,79%, a oprocentowanie 12,99%.

Przy  120-miesięcznym okresie spłaty rata wyniesie 1493 zł, RRSO 13,79%, a oprocentowanie 12,99%.

3. Millennium

Biorąc kredyt na 48 miesięcy, rata wyniesie 3048 zł, RRSO 22,05%.

Przy spłacie na 108 miesięcy (maksymalny okres w Millennium), rata wynosi 1754,93 zł, a RRSO 17,28%.

Czy kredyty gotówkowe bez zaświadczeń są droższe?

Kredyt bez zaświadczeń najczęściej będzie nieco droższy od innych, ponieważ bank w ten sposób chce zrekompensować sobie ponoszone wyższe ryzyko braku spłaty długu.

Całkowity koszt kredytu będzie więc większy, a to, ile wyniesie, zależy od warunków w poszczególnych bankach. Jeśli jednak jesteś klientem banku, w którym wnioskujesz o nowy kredyt, może okazać się, że udzieli on kredytu na standardowych warunkach.

Ponadto, droższa będzie oferta pozabankowa, która opiewa na taką kwotę. Wynika to z większego ryzyka, jakie ponoszą firmy pożyczkowe, udzielające zobowiązań w oparciu o uproszczone warunki. Niekiedy zdarza się, że tego typu pożyczki mają 2 czy 4 krotnie wyższe RRSO niż oferty banków.

Sprawdź koniecznie: Kredyt 100 tys. ile trzeba oddać?

Pożyczka 100 tys. bez zaświadczeń jako alternatywa dla kredytu

Alternatywą dla klasycznych kredytów gotówkowych w bankach jest pożyczka 100 tys bez zaświadczeń. Takie zobowiązanie można otrzymać z jeszcze bardziej uproszczonymi formalnościami. Podstawowa różnica polega na zdolności kredytowej, która – mimo braku zaświadczeń – w banku jest wymagana i zawsze się ją weryfikuje. Przy pożyczce pozabankowej nie ma aż tak surowych warunków, a dochody nie muszą być tak wysokie. Niekiedy konieczne jest jednak zabezpieczenie pożyczki 100 tys. ze względu na duża kwotę, za którą idzie spore ryzyko. Wówczas ustanawia się gwaranta, który poręcza o ewentualnej spłacie w razie problemów, albo zabezpiecza pożyczkę hipoteką lub innymi dobrami.

Niewiele parabanków umożliwia zaciągnięcie pożyczki w aż tak wysokiej kwocie. Z reguły można spotkać na rynku oferty do 50 000 zł. Jednak 100 tysięcy złotych pożyczki możesz otrzymać w takich firmach jak:

 • SMEO
 • FinLoan
 • Kasa Stefczyka
 • iGotówka
 • Kredytomat
 • Ekspert Finansowy
 • Expander.

Najcześciej okres spłaty nie jest długi i może wynosić do 24 czy 48 miesięcy. Niektóre firmy umożliwiają zaciągnięcie pożyczki 100 tys. na dłuższy czas, np. 120 miesięcy lub 144 miesiące.

Czy warto wziąć kredyt 100 tys. bez zaświadczeń?

Na koniec zastanów się, czy warto wziąć kredyt bez zaświadczeń o dochodach i ponosić w związku nim wyższe koszty? Czy pożyczka na 100 tys. bez zaświadczeń jest tego warta? Znów odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna, bo w niektórych przypadkach skorzystanie z takiej oferty będzie dla kredytobiorcy niezbędne. Jeśli zależy Ci na czasie i nie możesz sobie pozwolić na przechodzenie przez żmudny, trwający nawet kilka tygodni proces kredytowania, wybierz lepiej kredyt bez zaświadczeń o dochodach. Nie będziesz musiał podawać w nim, na jakie cele potrzebne są Ci pieniądze. To dobra opcja dla wszystkich tych klientów banków, którym zależy na czasie.

Licz się natomiast z tym, że kredyt na 100 tys. bez zaświadczeń będzie droższy od innych, a liczba ofert spełniających takie założenia – niewielka.

Nie przegap:

Kredyt 100 tys na 20 lat

Kredyt 100 tys. na 5 lat – który bank udzieli najtańszego kredytu?

Zobacz też inne artykuły

niskarata

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej

Prywatność & Polityka Cookies