Przejdź do sekcji
Kredyt konsolidacyjny mimo rosnącej popularności, wciąż nie jest ofertą, która jest dobrze znana wszystkim klientom banków. To usługa, która mimo swojego potencjału, nie jest tak szeroko omawiana, jak kredyt gotówkowy, czy kredyt hipoteczny. Chcesz dowiedzieć się o tej ofercie zdecydowanie więcej? Nie interesują cię tylko slogany reklamowe, ale zależy ci na wiedzy, która pozwoli ci w przyszłości zdecydować, czy to oferta, o jakiej warto pamiętać?
Zapewniamy, że dla szerokiego grona kredytobiorców, kredyt konsolidacyjny może być niezwykle atrakcyjny. Poznaj najważniejsze zalety, a także wady oferty, a będziesz w stanie samodzielnie ocenić tę usługę finansową. Być może dzięki naszej pomocy zdecydujesz, że to świetna oferta, która pozwoli ci szybko i bezpiecznie obniżyć miesięczne opłaty związane ze spłatą swoich zobowiązań finansowych.
Co może zagwarantować konsolidacja?
Kredyt konsolidacyjny znany jest z tego, że jest usługą, która pozwala spłacić nawet kilka różnych zadłużeń i ograniczyć miesięczne wydatki, jakie ponosi kredytobiorca. Konsolidacja jest ofertą banku, skierowaną do klientów, którzy doskonale znają inne oferty finansowe i nie są klientami szukającymi pierwszego kredytu. Konsolidacja może zapewnić większą elastyczność spłaty, ale przede wszystkim oszczędności, dzięki którym spłata dotychczasowych zadłużeń będzie dużo łatwiejsza. To oferta, która świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które utraciły część swoich dochodów lub muszą liczyć się z dodatkowymi wydatkami, np. ze względu na chorobę, czy wyższe rachunki.
Kredyt konsolidacyjny jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy często zawierając umowę na kilka, czy kilkanaście lat, nie mają gwarancji, że ich sytuacja finansowa będzie prezentować się tak samo dobrze przez cały okres spłaty zadłużeń. Coraz więcej, klientów banków decyduje się na więcej niż jedno zadłużenie, co może mieć wpływ na ich płynności finansową, realnie zwiększając ryzyko spłaty zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny jest w stanie pomóc najbardziej potrzebującym klientom, którzy nie chcą utracić korzystnej historii kredytowej.
Jakie warunki musisz spełnić jako kredytoborca?
Każdy kredyt w banku wiąże się z warunkami, jakie musi spełnić kredytobiorca, zanim uzyska zgodę na zobowiązanie. Kredyt konsolidacyjny nie jest pod tym względem wyjątkiem. Bank zobowiązany jest do tego, by sprawdzić zarówno twoją historię kredytową, jak i realnie ocenić to, czy będziesz w stanie spłacić zadłużenie, obliczając twoją zdolność kredytową.
Liczysz na kredyt konsolidacyjny bez BIK? Jesteś klientem, który ma już opóźnienia w spłacie swoich zadłużeń? A może posiadasz zajęcie komornicze na swoim koncie? W żadnym z tych przypadków bank nie zdecyduje się udzielić ci kolejnego zobowiązania. Warunkiem otrzymania zgody kredytowej jest posiadanie dobrej historii kredytowej, która pomoże ocenić cię jako wiarygodnego kredytobiorcę. Pożyczek bez BIK możesz szukać wyłącznie wśród ofert parabanków.
Kolejnym warunkiem, jest osiągnięcie odpowiedniej zdolności kredytowej i dostarczenie dokumentów, które zaświadczą o twoim zatrudnieniu oraz dochodach. Bank będzie chciał sprawdzić, czy twoje wynagrodzenie będzie w stanie pokryć wydatki związane ze spłatą kredytu, wraz z wszystkimi kosztami towarzyszącymi. Zanim wyślesz wniosek o kredyt, możesz sprawdzić nasz darmowy kalkulator zdolności kredytowej i przekonać się, czy dla banku będziesz klientem z wystarczającymi funduszami.
Zalety kredytu konsolidacyjnego
Jakie zalety kryją się za kredytem konsolidacyjnym? Być może poznając te atrakcyjne warunki, zdecydujesz, że to oferta, która pozwoli ci zrealizować wszystkie aktualne plany finansowe. Warto poświęcić przynajmniej kilka minut, by poznać usługę, która nie jest tak popularna, a może okazać się niezwykle przydatna wielu kredytobiorcom. Oto najważniejsze zalety konsolidacji:
- Możliwość połączenia kilku zobowiązań w jedno;
- Obniżenie miesięcznych kosztów spłaty, nawet o kilkaset złotych;
- Niskie oprocentowanie nominalne oraz minimum opłat pozaodsetkowych;
- Długi okres kredytowania, który pozwala wydłużyć termin spłaty i uzyskać obniżone raty;
- Możliwość skonsolidowania wszystkich dostępnych w bankach ofert finansowych;
- Możliwość wnioskowania o dodatkowe środki na dowolny cel w ramach kredytu konsolidacyjnego;
Wady kredytu konsolidacyjnego
Nie ma zadłużenia finansowego bez żadnych wad. Musisz o tym pamiętać, zanim zdecydujesz się podpisać umowę z bankiem. Co ważniejsze, warto wszystkie wady danej usługi poznać, zanim zdecydujesz, że chcesz z niej skorzystać. Być może wady nie będą miały dla ciebie większego znaczenia i nie wpłyną na korzyści płynące z oferty, jednak dużo bezpieczniej będzie się z nimi zapoznać i ocenić, czy oferta, mimo tych minusów wciąż jest dla ciebie odpowiednia lub osiągalna.
Jakie wady możemy wymienić, mając na uwadze kredyt konsolidacyjny?
- Wnioskujący o zadłużenie musi mieć dobrą historię kredytową;
- Konieczność dostarczenia zaświadczenia o zarobkach;
- Konsolidacji nie podlegają oferty dostępne w parabankach m.in. chwilówki;
- Całkowity koszt kredytu będzie wyższy ze względu na długi okres kredytowania;
- Oferta często jest dostępna wyłącznie dla stałych klientów banków;
Wady konsolidacji okazały się dla ciebie nie mieć większego znaczenia? W taki razie możesz bez przeszkód wybrać odpowiednią ofertę i złożyć wniosek, zanim twoja sytuacja finansowa stanie się jeszcze trudniejsza, uniemożliwiając ci skorzystanie z tej usługi.
Znajdź najkorzystniejszą ofertę i wnioskuj online
Podjęcie decyzji o skorzystaniu z kredytu wcale nie należy do najłatwiejszych, szczególnie jeśli chodzi o konsolidację. Jeśli jednak przynajmniej zastanawiasz się nad taką możliwością, możesz skorzystać z naszego darmowego rankingu kredytów konsolidacyjnych. To łatwe narzędzie, które pozwoli ci szybko zapoznać się z dostępnymi ofertami i przeanalizować, czy któraś z usług wydaje ci się wyjątkowo konkurencyjna. Wystarczy ci kilka minut, a porównasz koszt nawet kilkunastu usług finansowych.
Jedna z ofert spełnia wszystkie twoje wymagania, a dodatkowo przewiduje bardzo atrakcyjne raty? Wypełnij wniosek i wyślij go. Z naszą pomocą błyskawicznie skontaktujesz się z bankiem bez wychodzenia z domu. Konsultant banku będzie w stanie przedstawić ci ofertę dostosowaną indywidualnie do twojej sytuacji, a ty podejmiesz ostateczną decyzję o tym, czy chcesz z niej skorzystać.