Przejdź do sekcji
Jest wiele sposobów na zarobek, jednak statystki wskazują jasno. Polacy coraz chętniej inwestują swoje środki na lokaty. Jedną z najpopularniejszych na rynku jest lokata z funduszem ING, która cieszy się dobrymi opiniami. Warto poznać jej warunki i dowiedzieć się, w co możesz inwestować swoje pieniądze, korzystając z takiego rozwiązania.
Na czym polega lokata z funduszem ING?
Na rynku bankowym możemy spotkać się z różnego rodzaju lokatami. Popularne to np. lokaty terminowe, na których lokujemy środki na konkretny okres. Znamy też lokaty odnawialne czy nieodnawialne, lokaty strukturyzowane i progresywne.
Ostatnimi czasy duże zainteresowanie wzbudza lokata z funduszem ING. W pierwszej kolejności wytłumaczymy, co to znaczy lokata z funduszem inwestycyjnym. Jest to taki produkt, który łączy w sobie cechy standardowej lokaty bankowej z możliwością inwestycji. Jak wskazuje sam bank ING, taka lokata stanowi połączenie 3-miesięcznej lokaty o określonym-stałym oprocentowaniu w skali roku i funduszu inwestycyjnego.
W związku z tym, wybierając taką formę lokaty, decydujesz się na ulokowanie swoich środków na inwestycję w celu jeszcze większego zarobku niż w przypadku standardowej lokaty. Ponadto, każdy bank, również ING, wskazuje określony % środków, jaki zostanie umieszczony na lokacie, a także %, który zostanie przekazany na fundusz inwestycyjny. Dzięki temu poniekąd zyskujesz zabezpieczenie, bo lokata taka wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym. Pozostawiając jakaś kwotę na lokacie, zyskujesz zabezpieczenie, że w razie straty, na lokacie pozostaje nieruszona kwota. Jednak wybierając fundusz, możesz zdecydować, jakie ryzyko inwestycji chcesz ponieść. Na początek warto postawić na fundusz, który jest mało ryzykowny.
W co można inwestować w lokacie z funduszem ING?
Lokata z funduszem ING umożliwia wybór spośród czterech funduszy inwestycyjnych. Są to:
- Fundusz Goldman Sachs Obligacji – fundusz polskich dłużnych papierów skarbowych o średnim ryzyku.
- Goldman Sachs Obligacji Plus – fundusz papierów dłużnych polskich o niskim ryzyku.
- Fundusz Goldman Sachs Stabilny Globalnej Dywersyfikacji – fundusz mieszany zagraniczny stabilnego wzrostu o niskim ryzyku.
- Goldman Sachs Globalny Odpowiedzialnego Inwestowania – fundusz akcji globalnych rynków rozwiniętych o średnim ryzyku.
Jednocześnie lokata z funduszem ING to rozwiązanie, które przed wyborem funduszu umożliwia Ci skorzystanie z pomocnej ankiety. Wypełniając ją, możesz dowiedzieć się, jaki konkretnie fundusz będzie odpowiedni w Twoim przypadku.
Warto wiedzieć, że fundusze obligacyjne mają najniższy poziom ryzyka w porównaniu do funduszy mieszanych i akcyjnych. Mają na celu ochronę realnej wartości pieniędzy. To dobry wybór zwłaszcza na początek. Na fundusze akcyjne najczęściej stawiają już nieco bardziej doświadczeni inwestorzy, którzy mają swoje strategie i większą wiedzę na temat inwestycji. Te mają najwyższy poziom ryzyka, ale dają największy potencjał generowania zysku.
Jak założyć lokatę z funduszem ING?
Lokatę z funduszem ING można założyć bez wychodzenia z domu. Wystarczy złożyć wniosek elektroniczny i dopełnić formalności. Krok po kroku wygląda to następująco:
- Wejdź na stronę ING.
- Załóż konto oszczędnościowe w ING – jest ono niezbędne, aby założyć lokatę z funduszem.
- Wypełnij ankietę inwestycyjna – pomoże CI ona w wyborze odpowiedniego funduszu.
- Wybierz lokatę i fundusz.
Lokata z funduszem ING jest dostępna oczywiście w standardowej ofercie banku, więc możesz otworzyć ją również stacjonarnie. Bank umożliwia umówienie spotkania na konkretny termin w wybranej placówce, co znacznie ułatwi cały proces.
Czy lokata z funduszem jest płatna?
Lokata z funduszem ING jest całkowicie bezpłatna. Bank ten nie pobiera żadnych kosztów, opłat, ani dodatkowych prowizji związanych z jej otwarciem. Jednak pamiętaj, że może pobrać opłatę umorzeniową, która obowiązuje w przypadku odkupienia funduszy w pierwszych trzech miesiącach od założenia.
Na jaki okres można otworzyć lokatę z funduszem w ING?
W ING lokata z funduszem inwestycyjnym trwa 12 miesięcy. Po upływie tego okresu, jednostki uczestnictwa automatycznie zmieniają się w standardowe. Wówczas możesz dokupić, zamienić, sprzedać posiadane jednostki. Możliwe jest też zbudowanie zaawansowanego portfela funduszy i regularne inwestowanie.
Czy można zrezygnować z lokaty z funduszem?
Pomimo tego, że lokata z funduszem inwestycyjnym ING trwa 12 miesięcy, możesz z niej zrezygnować i wypłacić pieniądze wcześniej, ale musisz przygotować się na ewentualne opłaty:
- Przed upływem 3 miesięcy wypłacisz środki z lokaty – bank nie naliczy Ci odsetek.
- Przed upływem 3 miesięcy wypłacisz środki z części funduszowej – bank naliczy Ci opłatę umorzeniową. Wynosi ona 2% od kwoty odkupienia.
Czy warto założyć lokatę z funduszem w ING?
Interesuje Cię lokata z funduszem ING? Opinie osób, które z niej korzystają, są bardzo pozytywne. Wskazuje się najcześciej dobry sposób na zysk, zwłaszcza przez osoby, które niewiele miały wspólnego z inwestowaniem. Bowiem jest to łatwe rozwiązanie na rozpoczęcie przygody z tego typu zarobkiem. Ponadto wybierając konkretne fundusze, ryzyko jest naprawdę niewielkie, co sprawdzi się u osób stawiających pierwsze kroki w inwestycjach.
Czy opłaca się lokata z funduszem? Lokata jest oprocentowana 7% w skali roku, ale dodatkowy zysk przyniesie Ci inwestowanie. Jeśli chcesz zaryzykować, możesz postawić na fundusze cechujące się większym ryzykiem, ale dające Ci potencjalnie większe szanse na naprawdę duży zarobek. Wiele osób buduje w ten sposób swoją poduszkę finansową i stawia pierwsze kroki w inwestycjach.
Czy lokata z funduszem inwestycyjnym jest bezpieczna?
Jest to bezpieczny sposób na inwestycję, zwłaszcza że korzystaj z niej w pewnej, znanej i wiarygodnej instytucji. Bank ING jest powszechnie znany z dobrych praktyk, doskonałej obsługi klienta i korzystnych warunków. Wszystko to sprawia, że warto zainteresować się jego ofertą i wybrać go jako pierwszy w celu inwestycji.
Pamiętaj, że zawsze ponosisz jakieś ryzyko inwestycji. Możesz zmniejszyć je, wybierając fundusz cechujący się najmniejszym poziomem ryzyka. Dzięki temu zyskujesz większe bezpieczeństwo, że nie stracisz środków. Wiele osób odważa się zainwestować w fundusze oparte większym ryzykiem, ale dające wysoki zarobek. Ponadto, środki ulokowane na lokacie (w przypadku ING to 30%) zawsze są bezpieczne. Nawet jeśli stracisz coś na wybranej inwestycji, pieniądze z lokaty wrócą do Ciebie z zarobkiem na poziomie 7% w skali roku.