NiskaRata

Pożyczka gotówkowa najlepszy ranking
Przeprocesowaliśmy już 18 983 wniosków!

Ranking najtańszych kredytów samochodowych

1Getin BankGetin BankAutokredyt dla Ciebie

0,0036 osób wybrało tę ofertę
Zalety
 • Szybka decyzja kredytowa
 • Długi okres spłaty
 • Bank finansuje do 150% wartości pojazdu
Wady
 • Kredyt na samochód używany ma wyższe oprocentowanie
 • Konieczne jest dostarczenie zaświadczenia o stałych dochodach
Oprocentowanie
4,49%
Prowizja
0,00%
RRSO
4,58%
Rata miesięczna
1.397,89 PLN
Całkowita kwota
83.873,13 PLN
Dozwolona kwota
do 300.000 PLN
Dozwolony okres
1 - 144 mies.

Podane dane to parametry wyjściowe. Dokładne warunki różnią się w zależności od indywidualnych okoliczności

2PKO Bank PolskiPKO Bank PolskiMini ratka na dowolny cel

0,002 osoby wybrało tę ofertę
Zalety
 • Wysoka maksymalna kwota kredytu
 • Możliwość obniżenia oprocentowania dla wybranych kredytobiorców
 • Elastyczny termin spłaty zobowiązania
Wady
 • Bank wymaga zaświadczenia o stałych dochodach
Oprocentowanie
7,20%
Prowizja
12,99%
RRSO
13,97%
Rata miesięczna
1.492,18 PLN
Całkowita kwota
99.273,13 PLN
Dozwolona kwota
do 200.000 PLN
Dozwolony okres
2 - 96 mies.

Podane dane to parametry wyjściowe. Dokładne warunki różnią się w zależności od indywidualnych okoliczności

3Citi Bank HandlowyCiti Bank HandlowyPożyczka samochodowa

0,001 osób wybrało tę ofertę
Zalety
 • Elastyczny termin spłaty
 • Wysoka maksymalna kwota pożyczki na samochód
 • Brak prowizji w przypadku kredytu na 24 miesiące
 • Szybka decyzja kredytowa
Wady
 • Konieczność dostarczenia zaświadczenia o dochodach
Oprocentowanie
7,19%
Prowizja
4,00%
RRSO
9,22%
Rata miesięczna
1.551,50 PLN
Całkowita kwota
93.089,71 PLN
Dozwolona kwota
do 150.000 PLN
Dozwolony okres
9 - 96 mies.

Podane dane to parametry wyjściowe. Dokładne warunki różnią się w zależności od indywidualnych okoliczności

4BNP ParibasBNP ParibasKredyt samochodowy

0,000 osób wybrało tę ofertę
Zalety
 • Długi okres kredytowania
 • Wysoka maksymalna kwota kredytu
 • Bank udziela kredytu na pojazdy nowe oraz używane
Wady
 • Konieczność dostarczenia dokumentów potwierdzających stały dochód
Oprocentowanie
9,99%
Prowizja
9,90%
RRSO
15,10%
Rata miesięczna
1.750,88 PLN
Całkowita kwota
105.052,93 PLN
Dozwolona kwota
do 200.000 PLN
Dozwolony okres
6 - 120 mies.

Podane dane to parametry wyjściowe. Dokładne warunki różnią się w zależności od indywidualnych okoliczności

Kredyt samochodowy - co musisz o nim wiedzieć?

Wielu konsumentów decydując się na kupno nowszego samochodu, sięga po pomoc finansową w postaci kredytu samochodowego. To doskonałe rozwiązanie, gdy nie możesz pozwolić sobie na szybkie odłożenie większej kwoty pieniędzy, ale nie chcesz czekać z kupnem pojazdu. Często szukając nowego samochodu, należy przygotować się na niespodziewane okoliczności, dzięki którym możliwe będzie nabycie pojazdu, który spełnia twoje oczekiwania. Nie zawsze jednak możesz samodzielnie poradzić sobie z takim kupnem pod względem finansów. Nic straconego, kredyt na samochód pomoże ci w tej kwestii, zapewniając bardzo atrakcyjne warunki finansowe, dzięki czemu spłata zadłużenia nie będzie uciążliwa.

Kredyt samochodowy pozwala sfinansować zakup nowego lub używanego samochodu, a także innych pojazdów, dzięki czemu zależnie od swoich potrzeb, będziesz w stanie uzyskać najlepsze wsparcie finansowe.

Chcesz skorzystać z kredytu samochodowego, ale zależy ci na tym, by dowiedzieć się o tej ofercie czegoś więcej przed podpisaniem umowy? Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami o tym zadłużeniu. Gromadząc więcej informacji, będziesz mieć szansę podpisać atrakcyjną umowę bez haczyków i ukrytych opłat.

Na co możesz przeznaczyć kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy kojarzy ci się wyłącznie z możliwością finansowania nowego lub używanego samochodu? Możesz się zdziwić, ale to zobowiązanie finansowe, dzięki któremu sfinansujesz kupno także innych pojazdów m.in.:

 • samochodu osobowego

 • samochodu ciężarowego

 • motocyklu

 • quada

 • motoroweru

 • skutera

 • statku

 • motorówki

Z kredytu samochodowego możesz skorzystać zarówno w przypadku podpisywania umowy z dealerem, komisem, a nawet osobą fizyczną, która nie zajmuje się sprzedażą pojazdów zawodowo. Dzięki temu oferta jest bardzo elastyczna, a ty możesz kupić pojazd tam, gdzie znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie, nie mając pod tym względem żadnych ograniczeń.

Warunki otrzymania zgody kredytowej

Jakie warunki musisz spełnić, by mieć pewność, że bank udzieli ci zgody kredytowej? By cieszyć się podpisaniem umowy z bankiem, trzeba pamiętać o tym, że bank chcąc zmniejszyć swoje ryzyko finansowe, dokładnie weryfikuje wszystkich klientów. Tak samo, jak w przypadku kredytu gotówkowego, czy pożyczki hipotecznej.

Bank w pierwszej kolejności sprawdzi twoją zdolność kredytową, dlatego też wymogiem uzyskania kredytu samochodowego, jest dostarczenie zaświadczenia o stałym zatrudnieniu i wysokości dochodów. Jeśli nie masz pewności, czy kredyt będzie odpowiedni do twoich możliwości, możesz skorzystać z rankingu zdolności kredytowej i określić, czy stać cię na spłatę danego zadłużenia.

Dodatkowo musisz pamiętać, że jako przyszły kredytobiorca musisz mieć dobrą historię kredytową. Bank skorzysta z danych, które gromadzi BIK, dzięki czemu będzie w stanie sprawdzić, czy masz inne zadłużenia finansowe, a także jak przebiega ich spłata. Klient, który w BIK ma negatywne wpisy, nie może oczekiwać zgody kredytowej ze względu na zbyt duże ryzyko banku. Warto zatem przed złożeniem wniosku wyprostować wszystkie swoje zobowiązania finansowe.

Kredyt samochodowy wyróżnia się pod względem innych zadłużeń, koniecznością ubezpieczenia kredytu, podobnie jak kredyt hipoteczny. Bank wymaga wykupienia AC, a dodatkowo bank może stać się współwłaścicielem pojazdu lub domagać się zastawu rejestrowego.

Część banków posiada także wymagania związane z udzieleniem kredytu na kupno używanego samochodu. W takim przypadku często określony jest maksymalny wiek samochodu, który nie może mieć więcej niż 10 lat.

Koszt kredytu samochodowego

Kredyt na samochód wyróżnia się bardzo korzystnymi warunkami finansowymi. Oferta posiada niskie oprocentowanie, a klient może cieszyć się brakiem opłat okołokredytowych. Niski koszt kredytu samochodowego powoduje, że tak wielu usługobiorców interesuje się podpisaniem umowy tego typu i skorzystaniem z możliwości, jakie oferuje. Kredyt celowy zawsze pozwala uniknąć zbędnych kosztów, a kredytobiorca nie tylko ma szansę zrealizować konkretny cel, ale także zapewnić sobie warunki, dzieki, którym spłacenie kredytu nie będzie zbyt uciążliwe dla domowego budżetu.

Dlaczego warto wybrać kredyt w banku?

Usługa finansowa świadczona przez bank jest bardzo wiarygodna i bezpieczna. Klient banku nie musi obawiać się ukrytych opłat, czy warunków, które mogłyby w niekorzystny sposób wpłynąć na zawartą między stronami umowę.

Dzięki temu, że kredyt na samochód jest zabezpieczony, bank może udzielić zadłużenia bez podwyższania, zarówno oprocentowania, jak i opłat okołokredytowych. To niewątpliwie jeden z największych atutów usługi. Warto wspomnieć jednak także o tym, że zadłużenie jest ogólnodostępne. Oferty banków znajdziesz online, dzięki czemu złożenie wniosku o kredyt na kupno pojazdu nie wymaga nawet wyjścia z domu.

Kredyt na samochód gwarantuje także szybkie rozpatrzenie wniosku o kredyt, bank może zweryfikować klienta nawet w ciągu jednego dnia, co oznacza, że zawarcie umowy i jej podpisanie nie będzie wiązało się ze zbyt długim okresem oczekiwania na decyzję instytucji finansowej. To duże ułatwienie, mając na uwadze, w jaki sposób przebiega udzielenie innego kredytu celowego, czyli kredytu hipotecznego, którego samo rozpatrzenie wniosku i weryfikacja klienta może trwać nawet kilka tygodni.

Poznaj najważniejsze zalety kredytu na samochód:

 • Niski koszt zadłużenia, zarówno pod względem oprocentowania, jak i dodatkowych kosztów.

 • Długi i elastyczny okres spłaty. Klient banku może dostosować do własnych możliwości spłatę kredytu, mając także wpływ na rodzaj rat.

 • Wysoka maksymalna kwota zadłużenia

 • Możliwość kupna pojazdu nowego oraz używanego

 • Kredyt można wykorzystać na kupno wielu pojazdów, nie tylko samochodu

Kredyt na samochód - minusy

Każda usługa posiada zarówno szereg plusów, jak i minusów, które świadczą o całym zobowiązaniu. Klient banku przed wybraniem odpowiedniego kredytu powinien zastanowić się, czy zalety zadłużenia przeważają nad jego wadami i czy korzystając z oferty minusy nie będą miały negatywnego wpływu na całą umowę. Jakie wady skrywa kredyt na samochód? O czym musisz wiedzieć, decydując się na to zobowiązanie?

 • Kredyt na samochód wiąże się z koniecznością dostarczenia przez ciebie dokumentów, które potwierdzą twój stałych dochód, który pozwoli ci uregulować zobowiązanie. Dla wielu osób może być to warunek, który można zaliczyć do minusów, ze względu na wydłużenie oczekiwania na kredyt, a także konieczności otrzymania od pracodawcy zaświadczenia o zarobkach.

 • Kupując samochód z pomocą kredytu, musisz liczyć się z tym, że aż do momentu spłaty zadłużenia pojazd będzie stanowić zabezpieczenie zobowiązania.

 • Kredyt na samochód wymaga, by kredytobiorca skorzystał z pełnego ubezpieczenia samochodu, co oznacza wykupienie zarówno OC, jak i AC. To warunek, który należy mieć na uwadze pod względem dodatkowych kosztów. Co więcej, ubezpieczenie AC należy odnawiać przez cały okres spłaty kredytu, co może trwać nawet kilka lat miesięcznej spłaty.

 • Kredyt w banku dostępny jest wyłącznie dla klientów z dobrą historią kredytową. Instytucja przed wydaniem zgody na zobowiązanie dokładnie przeanalizuje raport sporządzony przez Biuro Informacji Kredytowej, dzięki czemu możliwe będzie ustalenie, czy kredytobiorca ma inne zobowiązania finansowe, a także, w jaki sposób przebiega ich spłata. Klienci, którzy nieregularnie spłacają zaciągnięte pożyczki, muszą pamiętać o tym, że dla banku to bardzo niekorzystne.

Mimo tych kilku minusów musisz pamiętać, o tym, że zadłużenie tego typu może zagwarantować ci bardzo atrakcyjne warunki, a dużo zależy od twojego zaangażowania i wybrania odpowiedniej oferty banku.

Jak wybrać najlepszy kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy wyróżnia się korzystnym oprocentowaniem i atrakcyjnym całkowitym kosztem zadłużenia. Wiele osób właśnie z tego powodu decyduje się na skorzystanie z oferty, myśląc o kupnie pojazdu. Obawiasz się, że na rynku jest zbyt wiele ofert, a ty nie będziesz w stanie zdecydować się na jedną z nich? A może masz nadzieję na to, że zgłębiając wiedzę o usługach finansowych, unikniesz podpisania umowy, która nie będzie dla ciebie atrakcyjna?

Nie musisz poświęcać wielu godzin na wizyty w bankach i samodzielne zbieranie informacji o dostępnych ofertach. Dostęp do porad finansowych skutecznie pomoże ci zweryfikować najkorzystniejsze oferty i wybrać jedną z usług, która zagwarantuje najniższe opłaty i najelastyczniejsze warunki. Przekonaj się, co możesz zrobić, by wybór kredytu nie sprawiał ci żadnych trudności, a wybrany kredyt okazał się najlepszy pod każdym względem.

Ranking kredytów samochodowych

Pierwszym krokiem do zawarcia atrakcyjnej umowy z bankiem, jest poznanie przynajmniej kilku najpopularniejszych ofert i możliwość porównania ich. Pomoże ci w tym ranking kredytów samochodowych, który zawiera wszystkie niezbędne informacje, potrzebne przyszłemu kredytobiorcy. Poznasz nie tylko najpopularniejsze zadłużenia na rynku, ale także bez wysiłku określisz, która z ofert wyróżnia się pod względem opłat.

Co dokładnie możesz sprawdzić w rankingu? Poza podstawową informacją o oprocentowaniu nominalnym kredytu znajdziesz także informacje na temat wszystkich dodatkowych opłat oraz RRSO całego zadłużenia. Po kliknięciu w konkretną ofertę, zostaniesz przekierowany na podstronę z pełnym opisem usługi, gdzie dowiesz się m.in. jakiego ubezpieczenia kredytu wymaga bank, kto może skorzystać z oferty kredytowej, a także jaka jest maksymalna kwota kredytu samochodowego.

Opłata kredytu składa się ze standardowego oprocentowania oraz prowizji, jaką pobiera bank. W przypadku wielu zadłużeń należy brać pod uwagę także opłatę przygotowawczą. Pamiętaj jednak, że kredyt na samochód nie powinien wiązać się z wysokimi kosztami, wszystko to dzięki licznym zabezpieczeniom samego zobowiązania.

Ranking pozwala porównać nawet kilkanaście ofert, w ciągu zaledwie kilku minut. Wystarczy, że określisz kwotę kredytu, która pozwoli ci sfinansować kupno pojazdu, a także zdecydujesz, jak długo chcesz spłacać zaciągane zadłużenie. Na tej podstawie ranking wyświetli oferty, od usług najatrakcyjniejszych zaczynając. Zwróć uwagę przynajmniej na kilka zobowiązań i porównaj ich warunki, dzięki temu szybko zdecydujesz, gdzie warto złożyć wniosek o kredyt.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu?

Nie masz dużego doświadczenia z zobowiązaniami finansowymi i martwisz się, że podpisana przez ciebie umowa będzie mniej atrakcyjna? Poświęcając kilka minut na dokładne zapoznanie się z umową, może ustrzec cię przed zbyt wysokim kosztem oferty lub niekorzystnymi warunkami, które będą miały wpływ na przebieg spłaty zadłużenia.

Co powinno zwrócić twoją uwagę przed podpisaniem umowy z bankiem? Koszt kredytu samochodowego jest bardzo atrakcyjny ze względu na niskie oprocentowanie kredytu, jako przyszły kredytobiorca sprawdź, czy bank nie oczekuje licznych opłat dodatkowych. Tym sposobem unikniesz zbyt wysokich rat. Skupianie się na samym oprocentowaniu, zamiast porównaniu RRSO z pewnością przyczyni się do tego, że możesz podpisać umowę, która nie będzie dla ciebie zbyt atrakcyjna.

Kredyt samochodowy wymaga wypełnienia istotnych formalności, które mogą spowodować, że zadłużenie będzie dostępne w późniejszym terminie. Jeśli zależy ci na szybkim zawarciu umowy, koniecznie sprawdź, co przewidują konkretne banki, bardzo możliwe, że kilka ofert będzie w stanie zaoferować szybsze wydanie decyzji kredytowej, a ty będziesz mieć szansę szybciej skorzystać z kredytu. Pod tym względem z pewnością lepiej sprawdzi się kredyt gotówkowy, choć musisz pamiętać, że oferta tego typu będzie wiązała się z wyższymi opłatami.

Raty równe lub malejące

Wybierając kredyt, warto poświęcić także kilka minut nad zastanowieniem się, jaka spłata kredytu będzie dla ciebie najkorzystniejsza. Od tego może zależeć przebieg okresu kredytowania. Decydując się na raty odpowiednie do twoich możliwości, znacznie ułatwisz sobie uregulowanie zadłużenia.

Kredytobiorca może wybrać między ratami różnymi lub malejącymi. Pamiętaj, że raty malejące wymagają wyższej zdolności kredytowej, pozwalają jednak obniżyć całkowity koszt kredytu.

W przypadku kredytów samochodowych możesz także skorzystać z innych rodzajów spłat, m.in. raty balonowej, spłaty 50:50. Każda z możliwości zapewnia plusy oraz minusy. Musisz natomiast zastanowić się, która opcja będzie dla ciebie najkorzystniejsza.

Myśląc o spłacie zobowiązania, zwróć uwagę także na okres spłaty. Decydując się na dłuższy okres kredytowania, możesz nawet znacznie obniżyć swój koszt miesięcznych rat. To doskonała okazja dla osób, które nie mają pewności, czy ich zdolność kredytowa wystarczy na zdobycie zgody kredytowej. Wydłużając spłatę, możesz bowiem podnieść swoją zdolność kredytową.

Krótszy okres kredytowania może sprawdzić się w przypadku osób, które faktycznie będą w stanie bez problemu spłacać wyższą ratę, a jednocześnie chcą szybciej spłacić kredyt.

Kredyt na samochód czy pożyczka w parabanku?

Znając charakterystykę chwilówek, możesz zastanawiać się, czy skorzystanie z takiej oferty nie okaże się atrakcyjniejsze, szczególnie jeśli zależy ci na niewielkim zadłużeniu. Chwilówki pozwalają zdobyć pieniądze na całkowicie dowolny cel, także na kupno samochodu, jeśli niewysoka kwota zobowiązania pozwoli ci zrealizować kupno pojazdu. To dobra alternatywa dla osób, które mają negatywną historię kredytową i nie mogą liczyć na skorzystanie z usług standardowego banku. Zanim jednak zaczniesz poważnie myśleć o chwilówce zastanów się, czy korzystając z tej oferty, będziesz w stanie spłacić zadłużenie w odpowiednim czasie.

Kredyt na samochód, choć wymaga większej ilości dokumentów, a dodatkowo wiąże się z dłuższym czasem zawarcia umowy, będzie niewątpliwie dużo korzystniejszy pod względem poniesionych kosztów. Dlatego, jeśli tylko masz możliwość, by skorzystać z tej oferty złóż wniosek o kredyt w banku.

Jak złożyć prawidłowy wniosek o kredyt na samochód?

Czy wniosek online związany z kredytem na samochód wyróżnia się na tle innych formularzy? Jak łatwo możesz się przekonać, wypełnienie go potrwa maksymalnie kilka minut, a ty musisz uwzględnić w nim tylko kilka informacji, które pozwolą na to, by pracownik banku mógł się z tobą szybko skontaktować. Wymagane pola to imię i nazwisko oraz numer telefonu. Jeśli podasz prawidłowy numer, możesz oczekiwać rozmowy z konsultantem banku nawet w ciągu kilkunastu minut. To duże ułatwienie, szczególnie dla osób, które nie mają czasu na to, by odwiedzić placówki nawet kilku banków.

Pamiętaj, że wypełnienie wniosku i wysłanie go do kilku banków nie oznacza, że musisz podpisać ofertę kredytową. Możesz taką formę kontaktu z instytucjami potraktować wyłącznie informacyjnie, choć oczywiście wysłanie zapytania o kredyt pozwoli przyspieszyć przygotowanie oferty.

Obawiasz się o bezpieczeństwo swoich danych? Wnioskując o kredyt z pomocą sprawdzonej strony finansowej, która oferuje bezpieczne narzędzia finansowe, nie musisz martwić się o to, czy twoje dane będą bezpieczne. Zapewniamy, że korzystając z naszej pomocy, twoje dane trafią wyłącznie do banków, które cię zainteresowały.