23.10.2019
Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy lub pożyczka na dowolny cel dla rolników

Rolnik, podobnie jak każdy inny klient starający się o zgodę na kredyt gotówkowy musi wykazać się dobrą historią kredytową oraz zdolnością kredytową, która pozwoli spłacić zadłużenie bez żadnych problemów.

Jesteś rolnikiem i szukasz sposobu, by szybko i bez zbędnych kosztów podreperować swój budżet? Zdobycie dodatkowej gotówki nie musi być trudne, pod warunkiem, że dobrze wiesz jakiej oferty szukać, a także, w jaki sposób porównać dostępne usługi. Nie musisz poświęcać na to wielu godzin, wystarczy kilkanaście minut, a bardzo dokładnie zapoznasz się z aktualnymi ofertami i promocjami dzięki, którym zaoszczędzisz sporą sumę pieniędzy podczas spłaty zadłużenia.

Czy możesz bez obaw wnioskować o kredyt gotówkowy? Na co musisz uważać, wybierając zadłużenie? Jakie warunki umowy powinny przyciągnąć twoją uwagę, by podpisana umowa okazała się atrakcyjna?

Jakie warunki musisz spełnić, by uzyskać zgodę kredytową?

Rolnik, podobnie jak każdy inny klient starający się o zgodę na kredyt gotówkowy musi wykazać się dobrą historią kredytową oraz zdolnością kredytową, która pozwoli spłacić zadłużenie bez żadnych problemów. Osoby prowadzące działalność rolniczą muszę jednak liczyć się z większą liczbą formalności, niż klienci, którzy mogą przedstawić dokumenty zaświadczające o stałym zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę, co wiąże się ze stałym dochodem.

Jakich dokumentów będziesz potrzebować, by skutecznie wnioskować o kredyt na dowolny cel?

  • Dowód osobisty, a opcjonalnie drugi dokument potwierdzający tożsamość kredytobiorcy (paszport lub prawo jazdy).

  • Dokumenty potwierdzające dochód, w tym umowy świadczące o posiadaniu lub dzierżawie gruntów rolnych. Zestawienie dochodów z działalności rolniczej (faktury VAT, paragony, zaświadczenia o sprzedaży towarów).

  • Zaświadczenie uregulowanego podatku rolniczego oraz opłaconych składek KRUS.

Zanim złożysz wniosek o kredyt

Przed wysłaniem wniosku o kredyt gotówkowy warto zastanowić się jakiej oferty rzeczywiście oczekujesz i co może mieć wpływ na atrakcyjność umowy zawartej między tobą a instytucją finansową.

Pod tym względem niezawodny jest ranking kredytów gotówkowych, który pozwoli ci błyskawicznie porównać nawet kilkanaście usług. Sprawdź oferty zarówno pod względem całkowitego kosztu zadłużenia, jak i opłat okołokredytowych, czyli np. prowizji pobieranej przez bank, lub opłaty okołokredytowej.

Szukając kredytu, możesz skupić się na tym, by szybko uzyskać dostęp do pieniędzy, zapominając o tym, że najważniejsze w okresie spłaty będzie to, by rata kredytu nie okazała się dla ciebie zbyt wysoka.

Czy na rynku są oferty tylko dla rolników?

Zagłębiając się w oferty kredytowe, znajdziesz nawet kilka ofert skierowanych wyłącznie do osób, które prowadzą działalność rolniczą. Jednak często są to usługi, które zapewniają dodatkowe pieniądze na konkretny cel, np. rozwój gospodarstwa i kupno nowych maszyn.

Gdzie znajdziesz tego typu oferty? Okazuje, że kredyty adresowane do rolników znajdują się w Alior Banku, BNP Paribas, Getin Banku oraz Banku Pekao. Pamiętaj, że to produkty, które mogą wiązać się z większą ilością formalności, a ty otrzymasz pieniądz, które będą przeznaczone na konkretny cel, co nie musi być atrakcyjne dla wszystkich usługobiorców.

Zobacz też inne artykuły

18.03.2022

Czym jest limit w koncie? Jak zamknąć i jak spłacić limit w koncie?

Limit w koncie może stanowić doskonałą formę finansowego wsparcia, jeśli dodatkowe środki traktuje się jedynie jako rezerwę, na przykład w...
Zobacz więcej
08.03.2022

Pożyczka dla samozatrudnionych w ramach Tarczy Antykryzysowej – najważniejsze informacje

Pożyczka dla samozatrudnionych jest jedną z opcji wsparcia dla mikroprzedsiębiorstw, które najbardziej dotknął kryzys związany z...
Zobacz więcej
28.02.2022

Jak otrzymać zwrot prowizji za kredyt?

Musisz wiedzieć, że oprocentowanie nie jest jedynym kosztem Twojego kredytu. Chcąc zaciągnąć tego rodzaju zobowiązanie, weź pod uwagę, że...
Zobacz więcej
21.02.2022

Ile wynosi najniższa emerytura w Polsce? Najniższa emerytura brutto, netto

Najniższa emerytura to minimalne świadczenie, które przysługuje osobom w uzyskującym uprawnienia emerytalne – po przekroczeniu...
Zobacz więcej
17.02.2022

Co może stanowić zabezpieczenie kredytu gotówkowego i hipotecznego? Różnice

Chociaż banki są instytucjami zaufania publicznego, to jednak działają komercyjnie. Oznacza to, że istotą ich funkcjonowania jest generowanie...
Zobacz więcej
04.02.2022

Ile wynosi i od czego zależy maksymalna kwota kredytu gotówkowego?

Już co drugi dorosły Polak posiada przynajmniej jedno zobowiązanie kredytowe. Nie wynika to tylko z konieczności uzyskania finansowego wsparcia,...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj