25.05.2021
Kredyty gotówkowe

Kredyt na dowód - czy w ofercie banków znajdziesz kredyt na dowód?

Kredyt na dowód jest ofertą, która przyciąga wielu klientów, gotowych na zawarcie umowy i skorzystanie z szybkiej pomocy finansowej. Banki w ostatnich latach znacznie rozwinęły ofertę kredytów gotówkowych, gwarantując zadłużenia spełniające liczne oczekiwania, nawet najbardziej wymagających klientów. Kredyt gotówkowy stał się jedną z najlepiej rozpoznawalnych ofert finansowych, dzięki czemu banki właśnie z pomocą tej usługi zachęcały nowych klientów do skorzystania ze swoich usług. 

Sytuacja wywołana epidemią spowodowała, że zainteresowanie kredytami na dowolny cel gwałtownie spadło, a banku musiały zaostrzyć warunki przyznania kredytów. Czy w takiej sytuacji wciąż możliwe jest ubieganie się o kredyt na dowód? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, dlatego zachęcamy do dalszej lektury. 

Kredyt na dowód - jak działa? 

Jak działa kredyt na dowód? Okazuje się, że to oferta wyjątkowo intuicyjna i prosta, dzięki czemu przyciąga tak wielu zainteresowanych. Kredyty bankowe często kojarzą się klientom z licznymi formalnościami i dokumentami, których wymagać będzie instytucja. Zaświadczenie o dochodach od pracodawcy, wyciąg z konta bankowego, a do tego konieczność weryfikacji historii kredytowej.  

Sprawdź, jakich dokumentów będziesz potrzebować, wnioskując o kredyt gotówkowy.

Choć kredyt gotówkowy, wiąże się z dużo mniejszą liczbą formalności niż np. kredyt hipoteczny, czy kredyt konsolidacyjny, kredytobiorcy coraz częściej szukają rozwiązań, które gwarantują niemal natychmiastowy dostęp do pieniędzy.  

Kredyt na dowód jest ofertą, która pojawiła się w ofercie banków, dając alternatywę dla szybkich pożyczek dostępnych w parabankach. Kredyt na dowód na tle chwilówek wyróżnia się nie tylko bardzo korzystnymi warunkami finansowymi, ale także długim okresem spłaty, dzięki czemu zwrot kredytu jest dla kredytobiorcy dużo łatwiejszy. 

Kto mógł skorzystać z kredytu na dowód? Taka oferta nie jest dla każdego zainteresowanego. Bank musi mieć szansę na dokładną weryfikację swoich klientów, co oznacza, że szybki kredyt na dowód najczęściej oferowany był stałym klientom banków, co umożliwiało szybką weryfikację m.in. ich zdolności kredytowej.  

Kredyt na dowód - ile kosztuje? 

Kredyt na dowód nie wiąże się z dodatkowymi opłatami, dzięki czemu RRSO oferty jest bardzo atrakcyjne, a kredytobiorca nie musi martwić się zbyt wysokimi ratami. Warto także mieć na uwadze to, że kredyt w banku można swobodnie rozłożyć w czasie, co pozwoli nie tylko obniżyć miesięczną ratę, ale także wpłynąć pozytywnie na ocenę zdolności kredytowej kredytobiorcy.  

Chcesz dowiedzieć się, ile faktycznie zapłacisz za kredyt gotówkowy? Pomoże ci w tym nasz ranking, dzięki któremu szybko, a nawet bez wychodzenia z domu porównasz wszystkie najatrakcyjniejsze oferty banków. Ranking uwzględnia takie informacje jak oprocentowanie nominalne oraz prowizję, porównując oferty warto jednak skupić się na rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania. RRSO pomoże ci szybko ocenić, która oferta faktycznie prezentuje najlepsze warunki i gdzie warto złożyć wniosek o kredyt. 

Kredyt na dowód czy w ofercie banków znajdziesz taką ofertę? 

Czy w aktualnej ofercie banków można bez problemu znaleźć kredyt na dowód? Choć banki powoli zmieniają politykę związaną z udzielaniem kredytów w tym trudnym okresie związanym z pandemią, wciąż trudno jest znaleźć oferty tak łatwo dostępne, jak kredyt na dowód. Warto jednak mieć na uwadze, że znacznie rozwinęła się oferta kredytów gotówkowych online, dzięki czemu bez wychodzenia z domu, nawet nowi klienci banków, mogą liczyć na zawarcie umowy i otrzymanie pieniędzy w ramach pożyczki online. 

Szukasz alternatywnego rozwiązania? Jeśli zależy Ci na tym, by uniknąć wszystkich formalności, jakich wymagać będzie bank, jedyną opcją na zdobycie pieniędzy bez weryfikacji, wyłącznie z pomocą dowodu osobistego, będzie skorzystanie z usług parabanków. Chwilówki bez wątpienia doskonale sprawdzają się w przypadku, gdy potrzebujesz niemal natychmiastowego dostępu do pieniędzy, a co więcej zawarcie umowy wymaga często wyłącznie prawidłowo wypełnionego wniosku oraz potwierdzenia tożsamości, do czego przyda się dowód osobisty.  

Zobacz też inne artykuły

18.06.2021

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego – ile kosztuje? Czy warto wcześniej spłacić kredyt gotówkowy?

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego jest doskonałym rozwiązaniem, gdy Twoja sytuacja pozwala na spłatę zobowiązania przed terminem,...
Zobacz więcej
15.06.2021

Kredyt z poręczycielem - kim jest poręczyciel? Czy warto skorzystać z kredytu z poręczycielem?

Poręczyciel jest osobą, która deklaruje, że w momencie, w którym kredytobiorca zaprzestanie spłaty kredytu...
Zobacz więcej
14.06.2021

Kredyt na wakacje – czy się opłaca? Gdzie wnioskować o kredyt na wakacje?

Kredyt na wakacje pozwala zrealizować plany o urlopie spędzonym za granicą, które dla wielu Polaków są poza zasięgiem...
Zobacz więcej
08.06.2021

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce - jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać kredyt?

Kredyt gotówkowy dla Ukraińców w Polsce jest ofertą coraz popularniejszą. Banki wykorzystują fakt, że w Polsce mieszka i pracuje...
Zobacz więcej
28.05.2021

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny - co wybrać planując kupno mieszkania?

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny? To pytanie, które dość często pojawia się wśród osób, które...
Zobacz więcej
20.05.2021

Kredyt gotówkowy na wkład własny?

Brak wkładu własnego praktycznie uniemożliwia skuteczne ubieganie się o kredyt na mieszkanie. Dla wielu Polaków, zgromadzenie większej...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj