14.06.2021
Kredyty gotówkowe

Kredyt na wakacje – czy się opłaca? Gdzie wnioskować o kredyt na wakacje?

Kredyt na wakacje pozwala zrealizować plany o urlopie spędzonym za granicą, które dla wielu Polaków są poza zasięgiem finansowym. Jednorazowy wydatek na pokrycie wydatków związanych z urlopem może okazać się zbyt wysoki, nawet jeśli domowy budżet prezentuje się korzystnie na co dzień. Kredyt gotówkowy może okazać się świetnym rozwiązaniem problemów i zapewnić pieniądze, dzięki którym rodzinny wyjazd za granicę okaże się bezproblemowy.  

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wakacji na kredyt? W tym artykule poznamy warunki kredytu na wakacje, zastanowimy się, czy z takiej oferty można skorzystać tylko w sezonie letnim, a także ocenimy, ile kosztuje kredyt na wakacje.  

Kredyt na wakacje – warunki  

Warunki kredytu na wakacje nie będą różnić się od tradycyjnego kredytu gotówkowego, choć często latem w bankach pojawiają się oferty promocyjne, które z założenia skierowane są do klientów, którzy szukają wsparcia finansowego w celu sfinansowania wymarzonego urlopu.  

Kto może skorzystać z wakacji na kredyt? Kredyt gotówkowy na wakacje dostępny jest dla osób pełnoletnich, które posiadają wystarczająco wysoką zdolność kredytową i mają dobrą historię kredytową, którą może potwierdzić raport wydany przez BIK.  

Warto pamiętać, że w przypadku promocyjnego kredytu, bank może stawiać dodatkowe wymagania i warunki, w tym np. konieczność założenia konta osobistego w banku czy ubezpieczenia kredytu, co wiązać się będzie z wyższym kosztem zadłużenia. 

Kredyt na wakacje – czy oferta dostępna tylko w sezonie letnim? 

Kredyt gotówkowy, który można wykorzystać na pokrycie kosztów urlopu, dostępny jest w ofercie banku cały rok. To dobra informacja dla osób, które chętniej korzystają z wakacji poza sezonem letnim.  

Pamiętaj, że kredyt na wakacje nie jest kredytem celowym. Nawet jeśli latem w bankach pojawiają się oferty, które sugerują możliwość sfinansowania urlopu, to tylko dobry marketing związany ze sprzedażą kredytu gotówkowego, który pozwala uzyskać pieniądze na dowolny cel, a dostępny jest w ofercie banku przez cały rok.  

Kredyt na wakacje – ile zapłacisz za wymarzony wyjazd? 

Ile kosztować będzie kredyt na wakacje? Okazuje się, że w tym roku, dzięki rekordowo niskim stopom procentowym NBP, oferta prezentuje się bardzo korzystnie, a kredyt gotówkowy wcale nie powinien być dla Ciebie wyzwaniem w spłacie, jeśli masz stałe dochody.  

Ile dokładnie kosztować Cię będzie kredyt na wakacje? Odpowiedź będzie mocno związana z tym, ile pieniędzy chcesz pożyczyć, a także jak długo spłacać będziesz kredyt. Pomoże Ci to ustalić kalkulator RRSO. Z pomocą tego narzędzia dowiesz się jaki będzie całkowity koszt kredytu, a nie tylko oprocentowanie nominalne. Jeśli natomiast chcesz przekonać się, ile miesięcznie kosztować Cię będzie spłata pożyczki gotówkowej, koniecznie sprawdź kalkulator rat kredytu.  

Mamy nadzieję, że z naszą pomocą uda Ci się znaleźć najtańszy kredyt na wakacje i zaplanować wymarzony urlop z dodatkowymi środkami wypłaconymi w ramach kredytu. 

Kredyt na wakacje czy pożyczka na wakacje w parabanku? 

Kredyt na wakacje to nie jedyna oferta, która może pomóc Ci w sfinansowaniu urlopu za granicą, czy nawet w Polsce. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest także skorzystanie z pożyczki na wakacje w parabanku. Wiele firm pożyczkowych oferuje w tej chwili promocyjne warunki nowym klientom, dzięki czemu możliwe jest skorzystanie z darmowej chwilówki, co gwarantuje doskonałe warunki spłaty zobowiązania. 

Zanim zdecydujesz się na pożyczkę w parabanku, zastanów się jednak, czy będziesz w stanie wywiązać się z krótkiego okresu spłaty.  

Pod względem elastyczności, oferta banku będzie zdecydowanie korzystniejsza. Dłuższy okres spłaty pozwoli Ci wygodnie rozłożyć spłatę i cieszyć się niewielkimi ratami, nawet jeśli Twój kredyt pozwoli Ci nie tylko pokryć koszt wakacji, ale także kupić nowy telewizor, czy pokryć koszt ubezpieczenia samochodu.

Zobacz też inne artykuły

02.08.2021

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem – czy to możliwe?

Liczysz na to, że kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem pozwoli ci uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki w przypadku, gdy stopy...
Zobacz więcej
27.07.2021

Przedawnienie kredytu – kiedy kredyt się przedawnia i co to oznacza dla kredytobiorcy?

Czy w przepisach polskiego prawa figuruje definicja zjawiska, jakim jest przedawnienie kredytu? Czy przedawnienie umowy kredytu zwalnia...
Zobacz więcej
12.07.2021

Pożyczka na wakacje – ile będzie kosztować i czy warto z niej skorzystać?

Latem chętnie decydujemy się na wakacje z całą rodziną. Trudno zapomnieć, że taki urlop może okazać się bardzo kosztowny, a pożyczka na...
Zobacz więcej
09.07.2021

Kredyt gotówkowy a maksymalny okres kredytowania – najważniejsze informacje

Borykając się z problemami finansowymi z łatwością można zwrócić się o pomoc w banku, który jest w stanie zaoferować...
Zobacz więcej
01.07.2021

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt? Zdolność kredytowa kredytobiorcy, a jego zarobki

Na pytanie ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt nie ma jednoznacznej odpowiedzi, nie zmienia to jednak faktu, że wielu potencjalnych...
Zobacz więcej
18.06.2021

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego – ile kosztuje? Czy warto wcześniej spłacić kredyt gotówkowy?

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego jest doskonałym rozwiązaniem, gdy Twoja sytuacja pozwala na spłatę zobowiązania przed terminem,...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj