01.07.2021
Kredyty gotówkowe

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt? Zdolność kredytowa kredytobiorcy, a jego zarobki

Na pytanie ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt nie ma jednoznacznej odpowiedzi, nie zmienia to jednak faktu, że wielu potencjalnych kredytobiorców zastanawia się nad tym, przed złożeniem wniosku o kredyt w banku. Nie od dziś wiadomo, że dochody kredytobiorcy są kluczowe dla banku w momencie oceny klienta, zanim zostanie udzielona zgoda kredytowa. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te nurtujące pytanie i zastanowić, co poza zarobkami będzie miało wpływ na zdolność kredytową kredytobiorcy.

Jakie warunki musi spełnić kredytobiorca starając się o kredyt?

Zanim wypełnisz wniosek o dowolny kredyt, zastanów się, czy spełniasz warunki, które banki stawiają wszystkim swoim klientom. Od potencjalnego kredytobiorcy wymaga się doskonałej historii kredytowej oraz wysokiej zdolności kredytowej, która umożliwi spłatę zobowiązania wraz z odsetkami i wszystkimi opłatami towarzyszącymi usłudze.

Pamiętaj, że warunki stawiane klientom, będą różniły się w zależności od tego, z jakiego kredytu będzie chciał skorzystać kredytobiorca. Warto wcześniej zapoznać się z charakterystyką kredytów gotówkowych, kredytów hipotecznych, konsolidacji oraz kredytów samochodowych, by móc ocenić, czy Twój wniosek ma szansę zostać przyjęty przez bank pozytywnie.

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest ofertą, która uznawana jest za najłatwiej dostępną usługę finansową oferowaną przez tradycyjny bank. Kredyt gotówkowy pozwala skorzystać z pieniędzy na dowolny cel, a idea usługi polega na maksymalnym obniżeniu wszystkich formalności, dzięki czemu klient banku może liczyć na szybkie podpisanie umowy i dostęp do gotówki nawet w ciągu jednego dnia od złożenia wniosku o kredyt na dowolny cel.

Ile trzeba zarabiać, by dostać kredyt gotówkowy? Okazuje się, że wszystko zależeć będzie od warunków oferty. Bank weźmie pod uwagę nie tylko dochody kredytobiorcy, ale także wysokość zobowiązania oraz okres spłaty, który będzie miał realny wpływ na wysokość miesięcznych rat. O kredyt gotówkowy może ubiegać się klient który zarabia najniższą krajową i jeśli, rozłoży zobowiązanie na odpowiednio długi okres, bez problemu będzie w stanie spłacić takie zadłużenie, a dla banku nie będzie to zbyt duże ryzyko kredytowe.

Kliknij i sprawdź: Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to oferta, która bez wątpienia wyróżnia się na tle innych zobowiązań. Bank przed udzieleniem zgody na takie zadłużenie dokładnie zapoznać się z sytuacją zawodową i finansową klienta, chcąc upewnić się, że będzie go stać na spłatę wysokich rat związanych z kredytem o bardzo wysokiej kwocie, a dodatkowo posiada stałe źródło dochodów i stabilną sytuacją zawodową, dzięki czemu możliwe będzie rozłożenie kredytu na długie lata.

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt hipoteczny? W tym przypadku przyda się wyższa kwota wynagrodzenia, a co ważniejsze, może się okazać, że dużo łatwiejszym rozwiązaniem będzie ubieganie się o kredyt hipoteczny ze współkredytobiorcą. Singiel zarabiający najniższą krajową, będzie miał ogromne problemy z uzyskaniem zgody kredytowej, nawet jeśli posiada dobrą historię kredytową i ma stałą pracę na podstawie umowy na czas nieokreślony.

Miesięczne dochody kredytobiorcy a jego zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa klienta banku pozwala ocenić, czy ma on finansowe możliwości, by spłacić zaciągnięty kredyt, wraz z odsetkami oraz wszystkimi opłatami dodatkowymi. Warto też pamiętać, że im wyższe RRSO kredytu, tym wymagana jest wyższa zdolność kredytowa klienta.

Miesięczne zarobki kredytobiorcy, a także jego stałe wydatki mają największy wpływ na zdolność kredytową, jaką obliczać będzie bank po otrzymaniu wniosku o kredyt.

Chcesz zwiększyć swoją zdolność kredytową? Najłatwiejszym sposobem będzie wydłużenie okresu spłaty, choć warto pamiętać, że niższe miesięczne raty, będą miały wpływ na wyższy całkowity koszt kredytu.

Sprawdź: Czy chwilówki są widoczne w BIK?

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt – podsumowanie

Pamiętaj, że nawet niskie, ale stałe zarobki pozwalają na skuteczne wnioskowanie o kredyt w banku. Warto jednak zadbać nie tylko o zdolność kredytową, ale także historię kredytową, która pozwoli na dokładną ocenę ryzyka kredytowego, jakiego podejmie się bank, udzielając Ci zadłużenia.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt, trzeba bowiem pamiętać, że wszystko zależeć będzie od warunków umowy, a także czynników takich jak liczba osób na utrzymaniu, czy nawet miesięcznych wydatków, z którymi co miesiąc radzi sobie przyszły kredytobiorca.

Zobacz też inne artykuły

02.08.2021

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem – czy to możliwe?

Liczysz na to, że kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem pozwoli ci uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki w przypadku, gdy stopy...
Zobacz więcej
27.07.2021

Przedawnienie kredytu – kiedy kredyt się przedawnia i co to oznacza dla kredytobiorcy?

Czy w przepisach polskiego prawa figuruje definicja zjawiska, jakim jest przedawnienie kredytu? Czy przedawnienie umowy kredytu zwalnia...
Zobacz więcej
12.07.2021

Pożyczka na wakacje – ile będzie kosztować i czy warto z niej skorzystać?

Latem chętnie decydujemy się na wakacje z całą rodziną. Trudno zapomnieć, że taki urlop może okazać się bardzo kosztowny, a pożyczka na...
Zobacz więcej
09.07.2021

Kredyt gotówkowy a maksymalny okres kredytowania – najważniejsze informacje

Borykając się z problemami finansowymi z łatwością można zwrócić się o pomoc w banku, który jest w stanie zaoferować...
Zobacz więcej
18.06.2021

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego – ile kosztuje? Czy warto wcześniej spłacić kredyt gotówkowy?

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego jest doskonałym rozwiązaniem, gdy Twoja sytuacja pozwala na spłatę zobowiązania przed terminem,...
Zobacz więcej
15.06.2021

Kredyt z poręczycielem - kim jest poręczyciel? Czy warto skorzystać z kredytu z poręczycielem?

Poręczyciel jest osobą, która deklaruje, że w momencie, w którym kredytobiorca zaprzestanie spłaty kredytu...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj