04.11.2021
Kredyty gotówkowe

Ile kosztuje kredyt na wykończenie domu?

Co drugi Polak posiada przynajmniej jedno zobowiązanie kredytowe. Wśród najczęściej wymienianych celów, dla których zaciąga się kredyt, jest remont mieszkania bądź domu. Ogromną popularnością cieszy się też kredyt na wykończenie domu. Ten może być brany w formie zobowiązania gotówkowego na dowolny cel, ale bardziej preferencyjne warunki udaje się otrzymać, zaciągając kredyt celowy. Poznaj warunki, jakie stawiają instytucje bankowe i kto może z takich ofert korzystać.

Kredyt na wykończenie domu i mieszkania − najważniejsze informacje

Potencjalni kredytobiorcy często zadają pytanie, czy można wziąć kredyt na wykończenie domu? Odpowiadamy, że jak najbardziej, a takie oferty posiada praktycznie każdy komercyjny bank, który działa na terenie naszego kraju. Do wyboru jest typowy kredyt gotówkowy zaciągany na dowolny cel, a środki z niego pozyskane można przeznaczać na różnego rodzaju prace remontowe, ale skorzystać można także ze zobowiązania celowego — bardzo często jest wtedy połączone z produktem, takim jak kredyt hipoteczny.

Jak wziąć kredyt na wykończenie domu? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klienta banku, ponieważ zobowiązania tego rodzaju są niezwykle elastyczne, udaje się je dopasować do oczekiwań i możliwości spłaty. Bardzo często brany jest kredyt na wykończenie domu w stanie deweloperskim, ale z powodzeniem udaje się też dobierać środki na drobniejsze prace remontowe.

Kto może otrzymać kredyt na wykończenie domu? Warunki współpracy również są indywidualne, ale podstawą jest zawsze zdolność kredytowa potencjalnego klienta banku.

Warto wiedzieć: Kredyt bez prowizji − kto może liczyć na kredyt bez prowizji w banku? Czy kredyt gotówkowy bez prowizji się opłaca?

Kredyt hipoteczny na wykończenie domu − formalności, warunki

W przypadku kredytu gotówkowego, formalności nie różnią się od tych standardowych. Coraz częściej zaciągany jest jednak kredyt hipoteczny na budowę i wykończenie domu. W jego przypadku należy wskazać kosztorys zaplanowanych prac, a bank zweryfikuje ich realizację. Kredyt na budowę i wykończenie domu jest powszechną formą finansowego wsparcia, patrząc na zasoby finansowe Polaków. Tylko połowa generuje jakiekolwiek oszczędności, a te i tak nie są wystarczające, aby spełniać marzenia o własnych "czterech kątach".

Formalności w przypadku zobowiązania, jakim jest kredyt hipoteczny na zakup domu i wykończenie są w większości przypadków jednakowe. Bank weryfikuje zdolność kredytową kredytobiorcy na standardowych zasadach. Priorytetem jest pełna wypłacalność i wiarygodność klienta oraz analiza wartości samej nieruchomości. W przypadku kredytu hipotecznego obowiązkiem jest wpłata wkładu własnego.

To może Cię zainteresować: Kredyt hipoteczny na działkę - budowlaną, rolną, rekreacyjną. Kalkulator

Kredyt gotówkowy na wykończenie domu − formalności, warunki

Mniej formalności należy spełnić, zaciągając zobowiązanie na dowolny cel. W jego przypadku bank nie weryfikuje, na co zostały przeznaczone środki, wymagana jest jedynie zdolność kredytowa. Ta wyliczana jest na podstawie generowanych dochodów, analizy wpływów na konto czy kosztów stałych. Ogromną zaletą zobowiązania gotówkowego jest to, że udaje się uzyskać kredyt 100 tys na wykończenie domu albo na inną, preferowaną wartość. Co więcej, kredyt 100 000 na wykończenie domu jest w reguły zobowiązaniem długoterminowym, więc miesięczne raty nie są wysokie. Oczywiście, kredyty gotówkowe dostępne są na znacznie mniejszą wartość, nawet 10 tys., jeśli potrzeby remontowe są mniejsze.

Co ciekawe, tego rodzaju kredyt na wykończenie domu coraz częściej można zaciągać przez internet, co znacznie zmniejsza formalności i skraca czas uzyskania środków.

Kredyt na wykończenie domu i mieszkania − ile kosztuje? Kalkulator

Nie ma jednego zobowiązania, takiego jak kredyt na wykończenie domu. Kalkulator rat kredytu jest doskonałym narzędziem, który pomaga oszacować całkowite koszty takiego zobowiązania. Wszystko zależy od potrzeb kredytobiorcy i jego możliwości spłaty. Do tego każda instytucja bankowa realizuje własną politykę kredytową i oferuje tego rodzaju zobowiązania na własnych zasadach, dlatego można wybierać bardziej lub mniej opłacalny kredyt na wykończenie domu. Kosztorys zaplanowanych prac powinien być wskazówką w zakresie potrzeb względem banku i na tej podstawie powinien być wyliczany kredyt.

Kredyt na wykończenie domu − jaki kredyt wybrać?

Zastanawiasz się, jaki kredyt na wykończenie domu wybrać? Przede wszystkim porównaj konkurencyjne oferty i dopiero wtedy wybierz zobowiązanie dopasowane do Twoich oczekiwań. Pamiętaj, że kredyt ma być tani, ale uwagę należy zwrócić również na komfort współpracy. Coraz częściej potencjalni kredytobiorcy wymagają, aby takie zobowiązanie mogło być brane przez internet.

Kredyt na wykończenie domu − gdzie złożyć wniosek?

Wybierz najkorzystniejszy kredyt na wykończenie domu i dopiero wtedy złóż wniosek do danego banku. Patrz na własne potrzeby, nie sugeruj się opiniami innych kredytobiorców, którzy wzięli kredyt na wykończenie domu. PKO BP może oferować korzystne warunki współpracy, ale może inna instytucja bankowa proponuje Ci jeszcze lepsze zasady uzyskania dodatkowych środków?

Kredyt na wykończenie domu − czy to się opłaca?

Opłacalność kredytu zawsze jest subiektywna. Aby oszacować koszty, zawsze warto sprawdzić wskaźnik RRSO, to on mówi o całkowitych kosztach, jakie generuje dany kredyt na wykończenie domu. Forum jest dobrym źródłem wiedzy, ale zobowiązanie zawsze warto zweryfikować samodzielnie.

Zobacz też inne artykuły

18.03.2022

Czym jest limit w koncie? Jak zamknąć i jak spłacić limit w koncie?

Limit w koncie może stanowić doskonałą formę finansowego wsparcia, jeśli dodatkowe środki traktuje się jedynie jako rezerwę, na przykład w...
Zobacz więcej
08.03.2022

Pożyczka dla samozatrudnionych w ramach Tarczy Antykryzysowej – najważniejsze informacje

Pożyczka dla samozatrudnionych jest jedną z opcji wsparcia dla mikroprzedsiębiorstw, które najbardziej dotknął kryzys związany z...
Zobacz więcej
28.02.2022

Jak otrzymać zwrot prowizji za kredyt?

Musisz wiedzieć, że oprocentowanie nie jest jedynym kosztem Twojego kredytu. Chcąc zaciągnąć tego rodzaju zobowiązanie, weź pod uwagę, że...
Zobacz więcej
21.02.2022

Ile wynosi najniższa emerytura w Polsce? Najniższa emerytura brutto, netto

Najniższa emerytura to minimalne świadczenie, które przysługuje osobom w uzyskującym uprawnienia emerytalne – po przekroczeniu...
Zobacz więcej
17.02.2022

Co może stanowić zabezpieczenie kredytu gotówkowego i hipotecznego? Różnice

Chociaż banki są instytucjami zaufania publicznego, to jednak działają komercyjnie. Oznacza to, że istotą ich funkcjonowania jest generowanie...
Zobacz więcej
04.02.2022

Ile wynosi i od czego zależy maksymalna kwota kredytu gotówkowego?

Już co drugi dorosły Polak posiada przynajmniej jedno zobowiązanie kredytowe. Nie wynika to tylko z konieczności uzyskania finansowego wsparcia,...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj