04.11.2021
Kredyty gotówkowe

Ile kosztuje kredyt na wykończenie domu?

Co drugi Polak posiada przynajmniej jedno zobowiązanie kredytowe. Wśród najczęściej wymienianych celów, dla których zaciąga się kredyt, jest remont mieszkania bądź domu. Ogromną popularnością cieszy się też kredyt na wykończenie domu. Ten może być brany w formie zobowiązania gotówkowego na dowolny cel, ale bardziej preferencyjne warunki udaje się otrzymać, zaciągając kredyt celowy. Poznaj warunki, jakie stawiają instytucje bankowe i kto może z takich ofert korzystać.

Kredyt na wykończenie domu i mieszkania − najważniejsze informacje

Potencjalni kredytobiorcy często zadają pytanie, czy można wziąć kredyt na wykończenie domu? Odpowiadamy, że jak najbardziej, a takie oferty posiada praktycznie każdy komercyjny bank, który działa na terenie naszego kraju. Do wyboru jest typowy kredyt gotówkowy zaciągany na dowolny cel, a środki z niego pozyskane można przeznaczać na różnego rodzaju prace remontowe, ale skorzystać można także ze zobowiązania celowego — bardzo często jest wtedy połączone z produktem, takim jak kredyt hipoteczny.

Jak wziąć kredyt na wykończenie domu? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klienta banku, ponieważ zobowiązania tego rodzaju są niezwykle elastyczne, udaje się je dopasować do oczekiwań i możliwości spłaty. Bardzo często brany jest kredyt na wykończenie domu w stanie deweloperskim, ale z powodzeniem udaje się też dobierać środki na drobniejsze prace remontowe.

Kto może otrzymać kredyt na wykończenie domu? Warunki współpracy również są indywidualne, ale podstawą jest zawsze zdolność kredytowa potencjalnego klienta banku.

Warto wiedzieć: Kredyt bez prowizji − kto może liczyć na kredyt bez prowizji w banku? Czy kredyt gotówkowy bez prowizji się opłaca?

Kredyt hipoteczny na wykończenie domu − formalności, warunki

W przypadku kredytu gotówkowego, formalności nie różnią się od tych standardowych. Coraz częściej zaciągany jest jednak kredyt hipoteczny na budowę i wykończenie domu. W jego przypadku należy wskazać kosztorys zaplanowanych prac, a bank zweryfikuje ich realizację. Kredyt na budowę i wykończenie domu jest powszechną formą finansowego wsparcia, patrząc na zasoby finansowe Polaków. Tylko połowa generuje jakiekolwiek oszczędności, a te i tak nie są wystarczające, aby spełniać marzenia o własnych "czterech kątach".

Formalności w przypadku zobowiązania, jakim jest kredyt hipoteczny na zakup domu i wykończenie są w większości przypadków jednakowe. Bank weryfikuje zdolność kredytową kredytobiorcy na standardowych zasadach. Priorytetem jest pełna wypłacalność i wiarygodność klienta oraz analiza wartości samej nieruchomości. W przypadku kredytu hipotecznego obowiązkiem jest wpłata wkładu własnego.

To może Cię zainteresować: Kredyt hipoteczny na działkę - budowlaną, rolną, rekreacyjną. Kalkulator

Kredyt gotówkowy na wykończenie domu − formalności, warunki

Mniej formalności należy spełnić, zaciągając zobowiązanie na dowolny cel. W jego przypadku bank nie weryfikuje, na co zostały przeznaczone środki, wymagana jest jedynie zdolność kredytowa. Ta wyliczana jest na podstawie generowanych dochodów, analizy wpływów na konto czy kosztów stałych. Ogromną zaletą zobowiązania gotówkowego jest to, że udaje się uzyskać kredyt 100 tys na wykończenie domu albo na inną, preferowaną wartość. Co więcej, kredyt 100 000 na wykończenie domu jest w reguły zobowiązaniem długoterminowym, więc miesięczne raty nie są wysokie. Oczywiście, kredyty gotówkowe dostępne są na znacznie mniejszą wartość, nawet 10 tys., jeśli potrzeby remontowe są mniejsze.

Co ciekawe, tego rodzaju kredyt na wykończenie domu coraz częściej można zaciągać przez internet, co znacznie zmniejsza formalności i skraca czas uzyskania środków.

Kredyt na wykończenie domu i mieszkania − ile kosztuje? Kalkulator

Nie ma jednego zobowiązania, takiego jak kredyt na wykończenie domu. Kalkulator rat kredytu jest doskonałym narzędziem, który pomaga oszacować całkowite koszty takiego zobowiązania. Wszystko zależy od potrzeb kredytobiorcy i jego możliwości spłaty. Do tego każda instytucja bankowa realizuje własną politykę kredytową i oferuje tego rodzaju zobowiązania na własnych zasadach, dlatego można wybierać bardziej lub mniej opłacalny kredyt na wykończenie domu. Kosztorys zaplanowanych prac powinien być wskazówką w zakresie potrzeb względem banku i na tej podstawie powinien być wyliczany kredyt.

Kredyt na wykończenie domu − jaki kredyt wybrać?

Zastanawiasz się, jaki kredyt na wykończenie domu wybrać? Przede wszystkim porównaj konkurencyjne oferty i dopiero wtedy wybierz zobowiązanie dopasowane do Twoich oczekiwań. Pamiętaj, że kredyt ma być tani, ale uwagę należy zwrócić również na komfort współpracy. Coraz częściej potencjalni kredytobiorcy wymagają, aby takie zobowiązanie mogło być brane przez internet.

Kredyt na wykończenie domu − gdzie złożyć wniosek?

Wybierz najkorzystniejszy kredyt na wykończenie domu i dopiero wtedy złóż wniosek do danego banku. Patrz na własne potrzeby, nie sugeruj się opiniami innych kredytobiorców, którzy wzięli kredyt na wykończenie domu. PKO BP może oferować korzystne warunki współpracy, ale może inna instytucja bankowa proponuje Ci jeszcze lepsze zasady uzyskania dodatkowych środków?

Kredyt na wykończenie domu − czy to się opłaca?

Opłacalność kredytu zawsze jest subiektywna. Aby oszacować koszty, zawsze warto sprawdzić wskaźnik RRSO, to on mówi o całkowitych kosztach, jakie generuje dany kredyt na wykończenie domu. Forum jest dobrym źródłem wiedzy, ale zobowiązanie zawsze warto zweryfikować samodzielnie.

Zobacz też inne artykuły

01.12.2021

Ile kosztuje kredyt 30 tys. złotych? Gdzie złożyć wniosek o kredyt do 30 tys.?

Czy wiesz, że co drugi, dorosły Polak posiada zobowiązanie kredytowe? Największą popularnością cieszy się kredyt 30 tys. Sprawdź, jakie...
Zobacz więcej
19.11.2021

Na czym polega kredyt inwestycyjny? Kalkulator, warunki, oferta banków

Kredyt inwestycyjny bardzo często stanowi jedyne możliwe wsparcie finansowe dla firm, które chcą się rozwijać, ale nie posiadają...
Zobacz więcej
02.11.2021

Kredyt dla bezrobotnych − czy banki oferują pożyczki dla bezrobotnych?

Ponieważ na rynku usług finansowych panuje coraz większa konkurencja, banki muszą starać się o każdego klienta. Właśnie dlatego produkty...
Zobacz więcej
28.10.2021

Kredyt bez prowizji − kto może liczyć na kredyt bez prowizji w banku? Czy kredyt gotówkowy bez prowizji się opłaca?

Chociaż poleskie społeczeństwo jest coraz bardziej świadome w zakresie korzystania z usług kredytowych, to wciąż przy wyborze zobowiązań...
Zobacz więcej
26.10.2021

Kredyty dla nauczycieli – czy oferta banków przewiduje preferencyjny kredyt dla nauczycieli?

Każdy bank, zanim wyda decyzję pozytywną o udzielenie zobowiązania kredytowego, dokładnie zweryfikuje wiarygodność i wypłacalność osoby,...
Zobacz więcej
22.10.2021

Kredyt na prawo jazdy - czy można wziąć kredyt lub pożyczkę na prawo jazdy?

Instytucje bankowe i te pozabankowe oferują finansowe wsparcie osobom, które takiego wymagają. Okazuje się jednak, że wyznaczają one...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj