27.07.2020
Kredyty konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny - wybierz najlepszy kredyt

Kredyt konsolidacyjny jest usługą, która pomoże ci spłacić różnego rodzaju zadłużenia finansowe, co pozwoli ci uniknąć sytuacji w której staniesz się dłużnikiem banku. Warto dbać o terminową spłatę zobowiązań finansowych, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że twoja historia kredytowa nie będzie pełna negatywnych wpisów. To szczególnie istotne, jeśli w planach masz w przyszłości starać się o inne zadłużenie np. kredyt hipoteczny.

Kredyt konsolidacyjny jest usługą, która będzie w stanie połączyć ci kilka zadłużeń w jedno, a co najważniejsze, wydłużyć termin spłaty i zapewnić tym samym dużo korzystniejsze warunki spłaty, szczególnie pod względem miesięcznych rat.

Jak wybrać odpowiedni kredyt konsolidacyjny? W tym artykule postaramy się przybliżyć ci samą ideę kredytu konsolidacyjnego, a także pomożemy ci podjąć decyzję związaną z kolejnym zadłużeniem.

Kredyt konsolidacyjny - co możesz zyskać konsolidując zadłużenia?

Uważasz, że podpisanie kolejnej umowy z bankiem, nie jest dobrym pomysłem i boisz się, że nie będziesz w stanie spłacić zobowiązania? Kredyt konsolidacyjny nie jest typową ofertą, która pozwoli ci skorzystać z gotówki na dowolny cel, wybierając to zadłużenie, bank spłaci twoje wcześniejsze zobowiązania, a twój nowy kredyt będzie ich sumą, choć warunki spłaty będą różniły się od tych, jakie do tej pory cię obowiązywały. Jedna niższa rata, a także dłuższy termin spłaty, to tego możesz oczekiwać, decydując się na kredyt konsolidacyjny. Czy to atrakcyjne rozwiązanie? Jeśli wciąż posiadasz dobrą historię kredytową i masz pewność, że niższa rata będzie w zasięgu twoich finansowych możliwości, nie masz na co czekać. To oferta, która pomoże ci wyjść z trudnej sytuacji i nie trafić na listę dłużników.

Długi okres kredytowania jest kluczem do niższych rat, dzięki temu możesz liczyć, że twoja rata będzie niższa nawet o kilkaset złotych. Zanim jednak złożysz wniosek o konsolidację, musisz mieć pewność, że twoja historia kredytowa nadal prezentuje się korzystnie, w czym może pomóc ci weryfikacja raportu BIK, a także masz stałe źródło dochodów, dzięki któremu bank będzie mieć pewność, że będziesz mieć możliwości, by spłacić zadłużenie. Sprawdź także, jak możesz zweryfikować samodzielnie swoją zdolność kredytową

Co powinno zwrócić twoją uwagę przy wyborze kredytu konsolidacyjnego?

Wybór kredytu konsolidacyjnego wcale nie jest oczywisty. Jak w przypadku innych zadłużeń finansowych, możesz oczekiwać nawet kilkunastu usług tego typu na rynku, co oznacza, że warto porównać te zobowiązania i podpisać umowę, która będzie dla ciebie pod każdym względem atrakcyjna. Co sprawia, że kredyt konsolidacyjny będzie dla ciebie korzystny? Na co zwrócić uwagę porównując usługi tego typu? Skorzystaj z naszych porad, a z pewnością uda ci się wybrać ofertę, która bez problemu poprawi twoją sytuację finansową. Oto kilka warunków, które warto mieć na uwadze, decydując się na kredyt konsolidacyjny:

Pamiętaj, że decydując się na konsolidację kredytów, musisz mieć na uwadze to, że bank nie będzie w stanie pomóc ci uregulować zobowiązań zaciągniętych w parabankach. Szukasz zobowiązania, które pomoże ci zdobyć dodatkowe środki, mimo tego, że twoja historia kredytowa nie jest korzystna? W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem będzie pożyczka bez BIK, uważaj jednak na warunki spłaty i koszt takiej pożyczki. W sytuacji bez wyjścia warto poważnie zastanowić się nad oddłużaniem.

RRSO - dlaczego jest tak ważne?

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania powinna być dla ciebie jedną z najważniejszych informacji, dotyczącą zadłużenia, jeśli rozważasz skorzystanie z oferty banku. Chcąc maksymalnie ograniczyć koszt kredytu, musisz mieć świadomość, że opłaty będą zależne od wielu czynników, a oprocentowanie nominalne, nie gwarantuje, że twój kredyt będzie atrakcyjny pod względem spłaty. Każdy kredyt posiada opłaty pozaodsetkowe, które warto poznać i przeanalizować, czy stać cię na spłatę całego zobowiązania finansowego.

Banki mają obowiązek informować swoich klientów o RRSO dostępnych zadłużeń, warto jednak pamiętać o tym, że a stronach banków często ciężko znaleźć jest potrzebne informacje, a porównanie ofert w kilkunastu bankach wymaga wielu godzin, co dla wielu klientów jest powodem do wybrania oferty bez dokładnej analizy. Decydując się na usługę bez sprawdzenia konkurencynych ofert, narażasz się jednak na to, że usługa wcale nie będzie korzystna, a ty zapłacisz za zadłużenie więcej, niż to konieczne.

Aktualny ranking kredytów konsolidacyjnych

Wybór konsolidacji będzie dużo łatwiejszy, jeśli zdecydujesz się sprawdzić oferty z pomocą naszego rankingu kredytów konsolidacyjnych. To niezwykle pomocne narzędzie finansowe, które trudno zastąpić. Ranking pozwoli ci w ciągu zaledwie kilku minut porównać dostępne oferty i przekonać się, które z ofert wypadają korzystnie nie tylko pod względem oprocentowania nominalnego, ale RRSO i całkowitego kosztu zadłużenia.

Na naszej stronie znajdziesz zawsze aktualny ranking kredytów, który pozwoli ci błyskawicznie wskazać, która z ofert banku będzie dla ciebie najkorzystniejsza, nie tylko w momencie podpisywania umowy, ale także przez cały okres kredytowania, który dla osoby, szukającej wsparcia z pomocą konsolidacji, powinien być wyjątkowo istotny.

Którą ofertę możemy w tej chwili polecić? Liderem rankingu kredytów konsolidacyjnych jest oferta PKO Banku Polskiego, czyli Mini ratka - pożyczka konsolidacyjna. Więcej informacji na temat oferty znajdziesz, korzystając z naszego darmowego rankingu.

Wyślij wniosek i skontaktuj się z bankiem

W przypadku kredytu konsolidacyjnego dużą rolę odgrywa czas, w jakim kredytobiorca zdecyduje się skorzystać z oferty konsolidacji. Usługa wymaga dobrej historii kredytowej, co oznacza, że musisz złożyć wniosek i podpisać umowę z bankiem, zanim twoje problemy finansowe wpłyną na to, że nie będziesz w stanie spłacać swoich zobowiązań finansowych. Jeśli chociaż jedno z zobowiązań będzie obarczone zaległościami w spłacie, bank nie udzieli zgody kredytowej, a to uniemożliwi ci konsolidację zobowiązań.

Jeśli nie chcesz tracić czasu, doskonałym rozwiązaniem będzie wysłanie wniosku o kredyt z pomocą naszej strony. Wypełnienie formularza zajmie ci zaledwie kilka minut, a ty skontaktujesz się z konsultantem, który będzie w stanie przedstawić ci ofertę dostosowaną do twoich potrzeb, na podstawie krótkiej rozmowy telefonicznej.

Zapewniamy, że skorzystanie z naszej pomocy jest całkowicie bezpieczne, a tobie pozwoli zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Zobacz też inne artykuły

19.08.2021

Kredyt konsolidacyjny na oświadczenie - czy bank udzieli Ci kredytu konsolidacyjnego na oświadczenie o dochodach?

Kredyt konsolidacyjny uznawany jest za wyjątkowy produkt bankowy, który zaciąga się głównie w ramach oddłużania. Jego istotą nie...
Zobacz więcej
16.08.2021

Podatek katastralny - czym jest podatek katastralny i czy zostanie prowadzony w Polsce?

W ciągu ostatnich miesięcy wielokrotnie udało ci się usłyszeć o podatku katastralnym? W Polsce temat wprowadzenia tego znanego w innych krajach...
Zobacz więcej
23.07.2021

Kiedy bank odmówi Ci udzielenia kredytu konsolidacyjnego?

Obawiasz się, że złożony wniosek o kredyt konsolidacyjny nie zostanie przyjęty pozytywnie przez bank? Masz problemy ze spłatą swoich...
Zobacz więcej
19.07.2021

Kredyt konsolidacyjny czy pomoże Ci wyjść ze spirali zadłużeń?

Masz problemy finansowe, które wiążą się z nadmiernym zadłużeniem. Przekredytowanie stało się bardzo popularne. Wiele osób...
Zobacz więcej
16.07.2021

Przeniesienie kredytu do innego banku – na czym polega? Kiedy warto się zdecydować?

Przeniesienie kredytu do innego banku może okazać się bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, szczególnie, jeśli oferta konkurencyjnego banku...
Zobacz więcej
08.07.2021

Restrukturyzacja kredytu – na czym polega i kto może z tego skorzystać?

Szukając informacji o kredycie konsolidacyjnym oraz możliwościach, które pomogą w spłacie zobowiązania trafiłeś na termin...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj