16.07.2021
Kredyty konsolidacyjne

Przeniesienie kredytu do innego banku – na czym polega? Kiedy warto się zdecydować?

Przeniesienie kredytu do innego banku może okazać się bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, szczególnie, jeśli oferta konkurencyjnego banku będzie dla Ciebie korzystniejsza finansowo, dzięki czemu uda Ci się ułatwić spłatę wcześniej zaciągniętego kredytu.

Przeniesienie kredytu do innego banku, jak sama nazwa wskazuje polega na przeniesieniu usługi z banku z którym została zawarta umowa, do banku, który jest w stanie zaproponować Ci korzystniejsze warunki, np. pod względem oprocentowania, opłat dodatkowych, czy nawet okresu kredytowania.

Przeniesienie kredytu do innego banku, podobnie jak restrukturyzacja kredytu, może być świetną alternatywą dla osób, które mają problemy ze spłatą kredytu, ale nie chcą lub nie mogą skorzystać z kredytu konsolidacyjnego.

Przeniesienie kredytu do innego banku – czy to możliwe?

Przeniesienie kredytu do innego banku jest jak najbardziej możliwe. Najczęściej z takiej opcji korzystają osoby, które są w trakcie spłaty kredytu gotówkowego oraz kredytu hipotecznego. Refinansowanie zobowiązania może okazać się bardzo atrakcyjne, szczególnie dla klientów, którzy zawarli umowę na długi okres czasu, a w trakcie trwania umowy, oferta banków uległa znacznej zmianie i konkurencyjny bank może zapewnić lepsze warunki finansowe.

Pamiętaj! Nawet jeśli decydujesz się na zawarcie wieloletniej umowy z bankiem, masz możliwość, by w trakcie spłaty wnioskować o przeniesienie swojego zobowiązania do innego banku.

Przeniesienie kredytu do innego banku – kiedy to się opłaca?

Nastąpiła nagła zmiana w oprocentowaniu kredytów? Banki są w stanie w tym momencie zaoferować Ci dużo korzystniejsze warunki finansowe, niż w momencie, gdy podpisywana była Twoja umowa kredytowa? Uważasz, że spłacasz zbyt wysokie raty i jesteś związany z niekorzystnymi warunkami kredytowymi? W takim razie przeniesienie kredytu do innego banku to usługa, która może okazać się dla Ciebie bardzo atrakcyjna.

Kiedy warto rozważyć przeniesienie kredyt do innego banku? Najważniejsze będzie obserwowanie rynku finansowego, jeśli oferta banków stanie się korzystniejsza, a Ty uznasz, że dzięki zmianie umowy zyskasz, jest to pierwszy znak, że warto przenieść kredyt do innego banku. Co więcej, może się okazać, że przeniesienie kredytu okaże się korzystniejsze np. dzięki temu, że inny bank będzie w stanie zaoferować Ci dłuższy okres kredytowania, dzięki temu kredyt nie stanie się tańszy, ale Twoje miesięczne raty będą dużo łatwiejsze w spłacie.

Przeniesienie kredytu do innego banku – co możesz zyskać?

Przenosząc kredyt do innego banku możesz liczyć na łatwiejszą spłatę zadłużenia, a także niższe RRSO oferty, jeśli konkurencyjny bank przedstawia atrakcyjniejsze oprocentowanie kredytu lub mniej opłat około kredytowych.

Warto zwrócić uwagę, że różnice w umowie będą mocno związane z tym, z jakiej usługi korzystasz i jaki kredyt chcesz przenieść do innego banku. Przeniesienie kredytu hipotecznego do innego banku może przede wszystkim zapewnić Ci zmianę warunków związanych z okresem spłaty, dzięki czemu łatwiej będzie Ci spłacać obniżone raty kredytu. Przeniesienie kredytu gotówkowego może jednak wiązać się z większymi zmianami, w tym z różnicą w oprocentowaniu zobowiązania.

Przeniesienie kredytu do innego banku – kto może skorzystać z takiej opcji?

Nie każdy klient banku może skorzystać z przeniesienia kredytu, kto może jednak skorzystać z takiego udogodnienia? Przeniesienie kredytu do innego banku będzie zależało m.in. od sytuacji finansowej kredytobiorcy. Bank, który rozpatrzy wniosek o przeniesienie kredytu będzie chciał dokładnie zbadać zdolność kredytową klienta, a także zapoznać się z jego historią kredytową.

Tylko kredytobiorcy z wystarczająco wysoką zdolnością kredytową, a także dobrą historią kredytową mogą liczyć na pozytywnie przyjęcie wniosku i zawarcie umowy między stronami.

Pamiętaj, że weryfikacja klienta ma pomóc w ocenie ryzyka kredytowego, jakiego podejmuje się bank, udzielając kredytu.

Jak przenieść kredyt do innego banku?

Zanim przeniesiesz kredyt do innego banku musisz wykonać w tym kierunku kilka kroków. Co dokładnie pomoże Ci przenieść kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny do innego banku?

Przede wszystkim przeanalizuj aktualną ofertę banków. Pomoże Ci w tym kalkulator rat kredytu, kalkulator RRSO oraz rankingi ofert, które znajdziesz bezpłatnie na naszej stronie.

Jeśli faktycznie znajdziesz ofertę banku z korzystniejszymi warunkami i zauważysz, że zmiana Twojej aktualniej oferty byłaby korzystna, wypełnij wniosek o kredyt i skontaktuj się z bankiem. W rozmowie z przedstawicielem banku będziesz mieć możliwość sprecyzowania swoich potrzeb, a konsultant będzie w stanie wstępnie ocenić Twoje szanse na zgodę kredytową i możliwość przeniesienia kredytu.

Zobacz też inne artykuły

19.08.2021

Kredyt konsolidacyjny na oświadczenie - czy bank udzieli Ci kredytu konsolidacyjnego na oświadczenie o dochodach?

Kredyt konsolidacyjny uznawany jest za wyjątkowy produkt bankowy, który zaciąga się głównie w ramach oddłużania. Jego istotą nie...
Zobacz więcej
16.08.2021

Podatek katastralny - czym jest podatek katastralny i czy zostanie prowadzony w Polsce?

W ciągu ostatnich miesięcy wielokrotnie udało ci się usłyszeć o podatku katastralnym? W Polsce temat wprowadzenia tego znanego w innych krajach...
Zobacz więcej
23.07.2021

Kiedy bank odmówi Ci udzielenia kredytu konsolidacyjnego?

Obawiasz się, że złożony wniosek o kredyt konsolidacyjny nie zostanie przyjęty pozytywnie przez bank? Masz problemy ze spłatą swoich...
Zobacz więcej
19.07.2021

Kredyt konsolidacyjny czy pomoże Ci wyjść ze spirali zadłużeń?

Masz problemy finansowe, które wiążą się z nadmiernym zadłużeniem. Przekredytowanie stało się bardzo popularne. Wiele osób...
Zobacz więcej
08.07.2021

Restrukturyzacja kredytu – na czym polega i kto może z tego skorzystać?

Szukając informacji o kredycie konsolidacyjnym oraz możliwościach, które pomogą w spłacie zobowiązania trafiłeś na termin...
Zobacz więcej
29.06.2021

Czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny w banku? Czy to się opłaca?

Pandemia spowodowała znaczny wzrost zainteresowania ofertą kredytów konsolidacyjnych. Trudna sytuacja finansowa Polaków, często...
Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj