Strona główna » Porady » Poradnik gotówkowy » Oferta kredytów dla młodych małżeństw

Oferta kredytów dla młodych małżeństw

przez Marcin Kowalski
0 komentarz
Kredyt dla młodych małżeństw

Młode małżeństwa, które są dopiero na początku swojej wspólnej drogi, bardzo często nie mają wystarczających środków, aby kupić pierwsze mieszkanie czy zrealizować inne plany. Kredyt dla młodych małżeństw może być dla nich doskonałym wsparciem finansowym, tym bardziej że banki bardzo często udzielają takie zobowiązania na naprawdę preferencyjnych warunkach. Dowiedz się, jakie kredyty gotówkowe czekają na młode małżeństwa i czy dostępny jest kredyt hipoteczny dla osób, które dopiero wstąpiły w związek małżeński.

Jakie szanse na kredyt ma młode małżeństwo?

Czy jest kredyt dla młodych małżeństw? Oczywiście, że tak i takie zobowiązania oferuje praktycznie każdy komercyjny bank, który prowadzi swoją działalność na terenie Polski. Szanse na jego otrzymanie zależą od indywidualnej sytuacji finansowej kredytobiorców oraz ich potrzeb. Wiadomo na pewno, że młode małżeństwa mogą korzystać z kredytów gotówkowych oraz tych celowych.

Czy małżeństwo dostaje większy kredyt?

Banki kierują swoje produkty kredytowe do różnych grup. Tą z największym potencjałem są właśnie osoby młode. Kredyt dla młodych małżeństw 2023 może być udzielony na naprawdę preferencyjnych warunkach. Wszystko dlatego, że jest to grupa czynna zawodowo, która ma szansę na rozwój kariery i generowanie wysokich dochodów. Co więcej, młodzi z całą pewnością staną się lojalnymi klientami banku, a w przyszłości będą chcieli korzystać z innych produktów, które dla instytucji bankowej staną się dodatkową formą zysku.

Warto również zauważyć, że małżeństwo może liczyć na kredyt o nieco większej wartości. Wszystko dlatego, że minimalizowane jest ryzyko kredytowe, a zdolność kredytowa wyliczana jest na podstawie dwóch zaświadczeń o generowanych dochodach. Dwie osoby, a nie tylko jedna są też odpowiedzialne w takim samym stopniu za spłatę zaciągniętego zobowiązania. Oczywiście, wiele zależy od zarobków małżeństwa, ich zdolności i historii kredytowej oraz indywidualnych potrzeb, natomiast z reguły dwie osoby mogą liczyć na większy kredyt.

Warto sprawdzić: Ile trzeba zarabiać, żeby dostać 500 tys. kredytu hipotecznego?

Kredyt dla młodych małżeństw a zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa w przypadku wniosku o kredyt dla młodych małżeństw wyliczana jest na podstawie dwóch zaświadczeń o zatrudnieniu i dwóch zaświadczeń o dochodach. Zarobki małżeństwa są sumowane, dzięki czemu zwiększają się szanse na podjęcie współpracy z bankiem. Co istotne, aby młode małżeństwo mogło zaciągnąć kredyt bankowy, żadna z osób wnioskujących o takie zobowiązanie nie może być dłużnikiem. Warto również, aby zarówno mąż, jak i żona podejmowali stabilną pracę zarobkową.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt dla młodych małżeństw?

Wszystko zależy od potrzeb młodego małżeństwa oraz rodzaju zobowiązania kredytowego. Młode małżeństwa mają do wyboru kredyty gotówkowe na dowolny cel albo kredyty celowe, w tym kredyty hipoteczne. Warto wziąć pod uwagę, że znaczenie mają nie tylko generowane dochody. Liczy się również historia kredytowa małżeństwa czy dodatkowe zabezpieczenia, jakie są wymagane przez bank. W przypadku kredytu na mieszkanie dla młodych małżeństw jest to na przykład obowiązkowy wkład własny.

Wiadomo jednak na pewno, że małżeństwa mogą liczyć na lepsze warunki współpracy z bankiem, ponieważ zdolność kredytowa dla jednego zobowiązania wyliczana jest u dwóch osób. Wartość ich zarobków jest łączona. Przykładowo, żona i mąż mogą zarabiać najniższą krajową. Samodzielny kredytobiorca, aby dostać taki sam kredyt, musiałby zarabiać ponad 6 tysięcy złotych.

Jak dostać kredyt dla młodych małżeństw?

Zastanawiasz się, jak uzyskać kredyt dla młodych małżeństw i jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt dla młodych? Tak naprawdę formalności nie różnią się od tych, jakie są wyznaczane dla samodzielnych kredytobiorców. Co więcej, banku nie interesuje linia pokrewieństwa czy związek pomiędzy kredytobiorcami. Warto wiedzieć, że dowolny kredyt hipoteczny może zaciągnąć wspólnie para przyjaciół, partnerzy albo mama i córka.

Jak wziąć kredyt dla młodych małżeństw? Warunki, które muszą spełnić kredytobiorcy, to przede wszystkim:

 • dostarczenie wniosku o kredyt bankowy danego rodzaju,
 • dołączenie zaświadczeń o zatrudnieniu,
 • dołączenie zaświadczeń o wysokości dochodów.

Bank sam zweryfikuje raporty BIK dotyczące dwóch osób, dokona analizy wpływów na ich konta bankowe. Oceni również historię kredytową na podstawie spłaty innych zobowiązań, które spłacają lub spłacali w przeszłości. Właśnie na tej podstawie zostanie wydana decyzja o przyznaniu kredytu. Należy mieć na uwadze, że najmniej formalności trzeba spełnić w przypadku kredytów gotówkowych na dowolny cel. Nieco więcej wymagań stawia się kredytobiorcom, którzy chcą zaciągnąć kredyt hipoteczny dla młodych małżeństw.

To warto wiedzieć: Jak zwiększyć szansę na kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny dla młodego małżeństwa

Kredyt hipoteczny dla młodych małżeństw to jedno z najczęściej zaciąganych zobowiązań w przypadku osób, które dopiero wstąpiły w związek małżeński. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ z reguły jest to kredyt dla młodych małżeństw na dom czy kredyt dla młodych małżeństw na zakup mieszkania. Młodzi chcą być samodzielni, ale na początku swojej wspólnej drogi rzadko mają oszczędności, które pozwolą im zrealizować marzenie o własnym gniazdku za gotówkę. Bardzo często kredyt dla młodych małżeństw na budowę domu okazuje się jedyną możliwą formą finansowego wsparcia.

Trzeba wiedzieć, że kredyt mieszkaniowy dla młodych małżeństw udzielany jest na preferencyjnych warunkach, przede wszystkim jest tani. Udzielony może zostać na wysoką wartość i długi okres współpracy z bankiem, dzięki czemu para nie traci płynności finansowej.

Pamiętajmy jednak, że kredyt dla młodych małżeństw na mieszkanie wymaga dodatkowego zabezpieczenia. Ustanowiony zostaje wpis do hipoteki nieruchomości, a małżeństwo musi wnieść obowiązkowy wkład własny. Wynosi on dzisiaj minimum 20% wartości całego zobowiązania.

Kredyt na mieszkanie dla młodych małżeństw zostanie udzielony tylko wtedy, kiedy małżeństwo wykazuje odpowiednią zdolność, a ta weryfikowana jest na standardowych warunkach. Dodatkowe zabezpieczenia sprawiają jednak, że takie zobowiązanie charakteryzuje się dosyć niskim ryzykiem kredytowym, dlatego banki tak chętnie podejmują współpracę z kredytobiorcami, którzy dopiero wzięli ślub.

Na co konkretnie można przeznaczyć hipoteczny kredyt dla młodych małżeństw? Między innymi na:

 • zakup mieszkania na rynku pierwotnym albo wtórnym,
 • budowę domu,
 • rozbudowę domu,
 • remont nieruchomości,
 • kupno działki pod budowę domu.

Kliknij i przeczytaj: Jak przebiega kupno mieszkania za gotówkę?

Kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw

Kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw może być udzielony w formie na dowolny cel. Takie zobowiązanie udzielane jest coraz częściej online i przy minimum formalności a środki mogą być wypłacone nawet tego samego dnia. Maksymalna wartość takiego kredytu to 255 000 tysięcy złotych, ale środki te są wystarczające na remont mieszkania, zakup samochodu czy wakacje marzeń. Bank zupełnie nie ingeruje w to, na co małżeństwo przeznacza udzielone pieniądze.

Chociaż kredyt gotówkowy dla młodych małżeństwo można otrzymać stosunkowo łatwo, to jednak kredytobiorcy muszą spełnić określone wymagania. Przede wszystkim muszą wykazywać:

 • odpowiednią zdolność kredytową, weryfikowaną na podstawie zaświadczeń o zarobkach czy wyciągów bankowych,
 • pozytywną historię kredytową, która analizowana jest na podstawie raportów BIK.

Cieszy fakt, że gotówkowe kredyty dla młodych małżeństw na dowolny cel nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń, na przykład w postaci wkładu własnego.

Jak wypełnić i złożyć online wniosek o kredyt gotówkowy? Kliknij i sprawdź!

W jakim banku szukać kredytu dla młodego małżeństwa?

Czy na pewno najtańszy kredyt dla młodych małżeństw jest najlepszy? Okazuje się, że Polacy z reguły biorą pod uwagę maksymalną wartość zobowiązania oraz wysokość miesięcznej raty, kiedy weryfikują oferty instytucji bankowych. To duży błąd, ponieważ pod uwagę należy brać jeszcze kilka innych czynników. Oczywiście, priorytetem jest jak najniższy RRSO, czyli wskaźnik mówiący o całkowitych kosztach, jakie kredytobiorcy poniosą w ramach współpracy z bankiem, ale liczą się również inne warunki.

Znaczenie ma między innymi możliwość nadpłacania czy wcześniejszej, całkowitej spłaty kredytu oraz możliwość wzięcia wakacji kredytowych. Bank powinien oferować kredyt, który jest dosłownie „szyty na miarę” indywidualnych potrzeb młodego małżeństwa. Czy wiesz, że coraz większe znaczenie dla kredytobiorców ma na przykład jakość obsługi klienta i możliwość zarządzania kredytem za pośrednictwem internetu?

Aby wybrać idealną ofertę, warto skorzystać z rankingów kredytowych oraz kalkulatorów kredytów dla młodych małżeństw. Dzisiaj praktycznie każdy komercyjny bank ma co najmniej kilka propozycji dla osób, które dopiero wstąpiły w związek małżeński. Jednocześnie należy wskazać, że każdy bank realizuje własną politykę współpracy ze swoimi klientami, dlatego warunki kredytów mogą się od siebie znacznie różnić.

Jakie są dofinansowanie kredytu dla młodych małżeństw?

Czy wiesz, że teraz możecie wziąć jeszcze bardziej preferencyjny kredyty dla młodych małżeństw? Dofinansowane rządowe zgodnie z programem Bezpieczny Kredyt 2% będzie realizowane przez pierwszych 10 lat współpracy z bankiem i sprawi, że oprocentowanie kredytu nie przekroczy 2%. Pamiętaj tylko, że musicie spełnić określone warunki. To między innymi:

 • odpowiednia zdolność kredytowa,
 • mniej niż 46 lat w przypadku przynajmniej jednego z kredytobiorców,
 • brak innej nieruchomości na własność w czasie teraźniejszym oraz w przeszłości,
 • wniesienie wkładu własnego,
 • odpowiednia historia kredytowa małżeństwa.

Co ciekawe, ten kredyt dla młodych małżeństw nie stawia żadnych ograniczeń w zakresie limitu metrażu nieruchomości czy jej rodzaju. O takie wsparcie mogą starać się małżeństwa, które chcą kupić albo wybudować dom, albo zainwestować we własne mieszkanie.

Kredyt gotówkowy czy hipoteczny? Sprawdź co się bardziej opłaca!

Czy kredyt dla młodych małżeństw się opłaca?

Kredyt dla młodych małżeństw może stanowić doskonałą formę finansowego wsparcia, ale tylko wtedy, kiedy zostanie dopasowany wedle indywidualnych potrzeb i możliwości spłaty kredytobiorców. Przed złożeniem wniosku do konkretnego banku zaleca się weryfikację co najmniej kilku konkurencyjnych ofert. W tym celu świetnie sprawdzi się ranking kredytów dla młodych małżeństw oraz kalkulator kredytowy. Dzięki nim udaje się oszacować atrakcyjność i opłacalność wybranego kredytu oraz sprawdzić zdolność kredytową.

Zobacz też inne artykuły

niskarata

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. OK Dowiedz się więcej

Prywatność & Polityka Cookies